Lake of Rage

Pokémon Gold, Silver a Crystal: Koukněme se druhé generaci pod pokličku!

Druhá generace je jako Luigi. Je parádní, ale nikdy se mu nedostalo tolik slávy, jako staršímu bratrovi, a pro spoustu lidí ani neexistuje. Vtipy stranou, určitě se shodneme na tom, že na druhou generaci her s názvem Pokémon Gold & Silver se často zapomíná, a když se zeptáte náhodného hráče Pokémonů, tak vám toho neřekne zdaleka tolik, co by vám řekl například o první generaci. Což mi přijde jako nesmírná škoda, protože co se mě osobně týče, patří mezi mé nejoblíbenější. Ale i kdyby nepatřila, její hry nám toho přinesly spoustu nového, a o tom se právě dnes budeme bavit! Čím nás druhá generace obohatila, zajímavosti, a další!

No description available.

Která změna nebo přídavek se vám v druhé generaci líbí nejvíc? Mně asi to, že můžu hrát za trenérku, a těší mě, že to nezůstalo jen u Crystal, ale že to pak pokračovalo i u ostatních her. Novinek je však hodně, jako například to, že pokémoni nyní můžou držet itemy, nebo že se stat Special naštěstí rozdělil na Special Attack a Special Defense, nebo implementace viru (Pokérus), který místo aby škodil, je pro vašeho pokémona naopak přínosný, neuvěřitelný postgame… My jsme pro vás vybrali pouze některé z nich, ale určitě budeme rádi za jakékoliv komentáře z vaší strany!

 1. Chov pokémonů – Jistě si z Kanta pamatujete starší pár, kterému jste mohli svěřit své pokémony na výchovu. Pokud však podobnému páru necháte své pokémony v Johtu, je dost možné, že až si je budete chtít vyzvednout, dostanete i vajíčko, které se objevilo “záhadným” způsobem. Pokémony mezi sebou můžete křížit, pokud jsou oba stejného druhu, respektive pokud spadají do stejné kategorie vajíček (v angličtině Egg Group), a pokud jsou rozdílného pohlaví. Alternativní způsob je za použití Ditta. V tom případě nezáleží ani na pohlaví ani na druhu/kategorii. Existují tedy i výjimky, jako například, že nemůžete křížit legendární pokémony nebo Ditta jako takového, ale moc jich není.
 2. Noví pokémoni – Nejenom, že jsme v této generaci dostali 100 zbrusu nových pokémonů, ale poprvé se objevilo to, co v angličtině nazýváme “baby Pokémon”, a co bychom mohli v češtině označit za mláďata, respektive předvývoj, pokémonů. Patří mezi ně například pichu, togepi, cleffa nebo igglybuff.
 3. Čas – od druhé generace mají pokémon hry zabudovanou baterii, díky které ve hře plyne čas. Což znamená, že se střídá den a noc, a umožnilo to přijít s novými způsoby, jak chytat či vyvíjet pokémony, nebo se účastnit různých akcí (soutěž v chytání brouků v Národním parku, který se nachází na sever od Goldenrod City).
 4. Shiny pokémoni – Jedná se o pokémony, kteří mají jinou barvu, než kterou by normálně mít měli. Tento fenomén nám představili červeným gyaradosem (pokémon, jež má obvykle modrou barvu), kterého jsme si mohli chytit v Lake of Rage. Pozor! Získat shiny pokémona zdaleka není tak jednoduché, jak se zdá. Od druhé po pátou generaci pravděpodobnost, že shiníka potkáte, byla 1/8192. Od šesté generace se šance zvýšila, a aktuální pravděpodobnost je 1/4096. Samozřejmě existují způsoby, jak si ji ještě navýšit, ale i tak je to běh na dlouhou trať.
 5. Mazání útoků – Dobrá zpráva! Útoky můžete nyní mazat, takže už se teoreticky nemusíte tolik stresovat a přemýšlet, co kterého pokémona naučíte, jelikož to při nejhorším půjde napravit.
 6. Nové typy pokémonů – Nově se objevili pokémoni temného a ocelového typu, což znamenalo, že se psychickým pokémonům měl konečně kdo postavit. Psychičtí pokémoni byli totiž v první generaci strašně OP (overpowered – až moc silní), a typy, vůči kterým byli slabí (například proti hmyzímu), měly nic moc útoky.
No description available.

Jak jsem zmiňovala hned na začátku, druhá generace je jednou z mých nejoblíbenějších. Při psaní tohoto článku jsem však zjistila tolik nových věcí, že jsem se až zhrozila, jak málo toho o ní vím. Nicméně mějte na paměti, že nezáleží na tom, kolik toho o hře víte, nebo jak moc jste v ní dobří. Nejdůležitější je to, zda vás baví. A to platí pro vše. Nyní přejděme k zajímavostem, které jsme si pro vás připravili.

 • Porygon 2 je jediný pokémon, který má ve jméně číslo. Ne, trio legendárních ptáků, ani jedna z evolucí hydreigona, ani žádný jiný pokémon se nepočítají, protože je mají napsána slovy.
 • Pokémon jako sága měla po druhé generaci původně skončit.
 • Blissey je pokémon, který má nejvyšší základní HP. Teoreticky by se dal ještě zmínit Eternamax Eternatus (osmá generace), ale ten je nehratelný.
 • Pokud srovnáte japonské a korejské verze her s verzemi, které vyšly na americkém a evropském trhu, tak si jistě všimnete, že se sprity (malé dvojrozměrné obrázky) některých trenérů a pokémonů patrně liší. Je to tím, že byly označeny za nevhodné, a neprošly cenzurou.
 • Miltank má vyšší základní rychlost, než většina legendárních pokémonů.
 • Moon Ball je druh pokéballu, který měl zvýšit šanci na chycení pokémonů (a celé jejich vývojové linie), kteří se vyvíjí pomocí Moon stonu (evoluční kámen). Bohužel kvůli glitchi fungoval tímto způsobem pouze na pokémony, kteří se vyvíjí pomocí itemu Burn Heal (lék, který lečí popáleniny). Jelikož ale žádný takový pokémon není, tak byl Moon Ball vlastně k ničemu. Respektive fungoval jako obyčejný Pokéball.
 • Vaše rodné město, New Bark Town, se mělo původně jmenovat Silent Hills. Nepřipomíná vám to něco?
 • Charizard je jeden z nejpopulárnějších pokémonů všech dob a jeho shiny verze vypadá parádně. Věděli jste však, že v druhé generaci jeho shiny verze byla fialová, a ne černá, jak ji známe dnes?
 • Lance je členem Elite Four, kterou musíte porazit, abyste se dostali k šampiónovi, a ve druhé generaci je samotným šampiónem. Je to trenér, který se specializuje na pokémony dračího typu a pro spoustu lidí představuje výzvu. Ve svém týmu má aerodactyla, který je specifický tím, že umí útok Rock Slide. Co je na tom divného? Aerodactyl se může Rock Slide naučit až od třetí generace. Je lehké stát se šampiónem, když podvádíte.
No description available.

Jaký je váš nejoblíbenější postgame a proč ten z druhé generace? Opět vtipkuji. Kdy pro vás Pokémon hra oficiálně končí? V momentě, kdy porazíte ligu? Když pochytáte všechny pokémony? A nebo po dohraní výše zmíněného postgamu? Postgame, pro ty z vás, kteří toto slovo slyšíte prvně, je, dalo by se říct, “krátký” příběh/mise/seznam úkolů navíc, které se vám odemknou po dohrání hlavního příběhu. Postgame druhé generace patří mezi nejznámější a je jeden z nejoblíbenějších z důvodu, že jako jediný vám umožňuje vycestovat do jiného regionu, který můžete prozkoumat, a kde můžete porazit místní gym leadery a ligu, a když tohle vše zdoláte, tak jako třešnička na dortu je tu možnost vyzvat Reda na souboj. Tato myšlenka se naštěstí uchytila a od té doby se s každým vydáním nové generace můžeme těšit i na menší plus.

No description available.

No a to by bylo z naší strany vše! Jak se vám článek líbil? Dozvěděli jste se něco nového, nebo máte naopak pocit, že jsme vynechali něco, co rozhodně stojí za zmínku? Určitě budeme rádi, pokud nám vaše dojmy sdělíte v komentářích. Příště se můžete těšit na třetí generaci, neboli Pokémon Ruby, Sapphire, Emerald a remaky (nové zpracování staršího díla) první generace Leaf Green a Fire Red!

Hraní zdar!

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share