Právě vychází Analogue Super NT – skvělý způsob, jak hrát originální SNES hry

Před několik dny byly odeslány první kousky Analogue Super NT předobjednavatelům, kteří svou objednávku provedli do 5. února. Další objednávky se budou rozesílat na začátku března. Média pomalu přicházejí s reakcemi a testy. Co je ale vlastně Super NT zač a proč se o něm tolik mluví?

SNES s podporou HDMI

SNES bývá často nazýváno nejlepší konzolí všech dob. Patřilo k 16 bitové éře hraní a přineslo spoustu skvělých her. Mezi nejslavnější patří třeba Star Fox, Super Mario Kart, The Legend of Zelda: A Link to the Past, Super Metroid a mnoho dalších. Pokud se vám doma válí pár cartridgí a původní konzole, určitě čas od času rádi zavzpomínáte na staré dobré časy. Na moderních televizích jsou ale se starými konzolemi často problémy, o tom, že často nemají správné konektory nebo mizerně upscalují a degradují tím obraz ani nemluvě. Analogue Super NT je pro všechny, kteří by rádi aspoň trochu autentický zážitek nebo by rádi pokračovali ve svých starých savech. Obraz do televize posílá přes HDMI tak, aby mu televize rozuměly, navíc podporuje nastavení rozlišení, upscalování a mnohého dalšího, pro maximálně dobrý zážitek z hraní.

Ani klon, ani emulátor

Někteří hned mohou začít tvrdit, že se jedná o klon, jiní zase, že jde pouze o emulátor, jak tomu bylo třeba u Mini SNES. Nejedná se ani o jedno. Analogue se podařilo pomocí programovatelného obvodu FPGA téměř dokonale napodobit chování původního hardwaru. Tam, kde byly chyby původních her, budou i zde, podporované jsou všechny původní ovladače. Super NT se elektricky chová jako SNES, i ke cartridgím přistupuje sekvenčně, neprovádí jednorázové dumpy jako emulační systémy, hry si můžete zahrát bez jakéhokoliv lagu nebo zpoždění. Díky tomu, že je systém postaven na programovatelném obvodu, není problém si do něj stáhnout aktualizace a opravit tak některé chyby a přidat vylepšení. Oproti klasickému klonu také navíc můžete přidat i další funkce a nastavení obrazu.

Malá krabička ve 4 variantách

Zdálo se vám jméno povědomé? Dost možná jste už slyšeli o Analogue NT a NT mini – podobný produkt, zaměřený na NES a Famicom. Oproti němu je však Super NT daleko menší a lehčí, navíc stojí polovinu – cca 200 dolarů (přibližně 4 200 Kč). To vše se podařilo díky novějšímu hardwaru, použití plastu místo hliníku a odebrání analogových výstupů. K dispozici jsou celkem 4 barevné varianty – US SNES, Super Famicom/EU SNES, černá a průhledná. V základním balení nenajdete žádné ovladače, zařízení je ale kompatibilní s původními SNES ovladači, Analogue se navíc spojilo s 8Bitdo a nabízí možnost si přiobjednat jejich bezdrátové ovladače, navíc v barvách, které se hodí k vámi vybrané variantě Super NT. Slot na cartridge je navržený tak, aby se do něj vešly hry ze všech regionů. Zahrát si tak můžete prakticky jakoukoliv SNES/Famicom hru. Díky velmi věrné reprodukci chování původní konzole můžete použít i flashkarty, jako třeba SD2SNES, dokonce i Super Game Boy (včetně Japonské verze 2), ačkoliv občas musíte upravit nastavení. Celkové dojmy ze zpracování jsou velmi pozitivní, prý i přes plastové provedení se jedná o kvalitně působící produkt a funguje tak, jak má. Tvůrci navíc neustále pracují na aktualizacích a vylepšeních, takže případné chyby mohou být časem opraveny.

Objednat se dá za 189,99$ na oficiálních stránkách. Do objednávky můžete přidat i 8Bitdo ovladače (jeden za 39,99$), případně i NT mini, které přehraje vše pro NES/Famicom za 449$.

Pokud vás zajímá víc, doporučuji se podívat např. na video (zatím pouze v angličtině) ze skvělého kanálu My Life in Gaming, kde se jim díky spolupráci s Analogue podařilo dostat ke konzoli ještě před vydáním a také se zeptat na několik otázek Kevtrise, FPGA inženýra, který má na Analogue Super NT velký podíl.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share