Robotnic nebo Eggman? Jak se vlastně jmenuje?

V nedávném rozhovoru pro Game Informer, Takaši Iizuka, vedoucí Sonic Teamu, vysvětlil, proč lidé začali říkat Dr. Robotnikovi novým jménem, Eggman.

Když hra původně vyšla v Japonsku, říkali charakteru Eggman. To bylo jméno postavy ale když hra dostala lokalizaci a Sonic the Hedgehog vyšel na Západě, rozhodli se bez potvrzení vývojovým týmem, změnit jeho jméno na Ivo Robotnik nebo jen Robotnik. Je to něco, jako když se všichni poprvé dozvěděli o charakteru. Samozřejmě, že to bylo bez konzultace s lidmi, kteří vytvořili hru. Jen tak šli a udělali to. To se stalo mimořádně populární a všichni na Západě se dozvěděli o postavě jako o Robotnikovi.

Ten šel dál přes klasické série v Genesis/Mega Drive ale pokud jde o vývojáře, kteří charakter vytvořili, ti opravdu nechtěli nikoho v universu se dvěma jmény. Pro nás je to Eggman ale ve zbytku světa se jmenuje Robotnik. Chtěli jsme to sjednotit do jednoho názvu. To jsem vlastně udělal v řadě Sonic Adventure. Jméno charakteru je Robotnik ale jeho přezdívka je Eggman a pokud jde o nás, budeme mu dál říkat Eggman. To je jeho oficiální jméno.

Tak tady to máte, záhada je vyřešena. Tým chtěl mít jednotný název Sonicova nepřítele a to je důvod, proč je také známý jako Eggman. Které jméno preferujete??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
20
Share