Šílené Nintendo reklamy

V našich končinách jsou televizní reklamy na hry docela vzácnost. Tu a tam se nějaká objeví, hlavně v období vánočních svátků, ale jinak je to bída. Rozhodl jsem se vás tímto článkem na pokračování vzít do dob minulých a připomenout vám, jak tehdy vypadaly televizní reklamy Nintendo her. Když jsem prolézal internetem, nestačil jsme se divit, některé reklamy jsou vtipné, jiné jsou trapné, většinou jsou ale japonské a to znamená, že jsou dost bizarní! Pojďme na to!

1. Love Tester

Zavítáme do roku 1969, kdy Nintendo vydalo jeden ze svých elektronických hraček, kterou navrhl Gunpei Jokoi, který navrhl například handheld Game Boy. Touto hračkou byl Love Tester, zařízení, které měřilo “sílu lásky” mezi dvěma osobami. Zamilovaní jedinci se dotkli kovových konců, které vedly z měřiče a spojily se rukama. Věřte nebo ne, zařízení se dokonce prodávalo i mimo Japonsko, a to v Americe pod názvem Love nebo Lie Tester. Pokud jste všímaví, mohli jste Love Tester najít v několika Nintendo hrách. Jednou z nich je Animal Crossing: New Leaf a Legend of Zelda: Majora’s Mask.

Tohle je moje nejoblíbenější. Zpívá se v ní, tancují v ní monstra v čele s Linkem a vypadá z dnešního pohledu, jako by ji točili děti v rámci školního projektu. Zkrátka klasa! Reklama vznikla k vydání hry Legend of Zelda: A Link to the Past pro konzoli SNES. Hra měla velký úspěch, prodalo se více než čtyři milióny kopií, byla naportována pro kapesní konzoli Game Boy Advance a hru si můžete zahrát i dnes díky službě Virtual Console na Wii, Wii U a 3DS. Když už jsme u 3DS, můžeme zmínit hru A Link to the Past, která je zasazena do stejného prostředí. Teď si užijte tuhle nádheru!

3. Dr. Mario

Tak teď tu mám jeden hezký bizárek o kterém jsem hovořil v úvodu! V dobách, kdy jsem poprvé hrál Dr. Maria na nějakém tom klonu konzole NES jsem netušil, že taková hra může mít vlastní televizní reklamu. Jak hluboce jsem se tehdy mýlil. No a nějak vlastně nevím co k ní říct. Však se podívejte sami a pokud tam najdete nějaký hlubší smysl, dejte mi prosím vědět.

4. Mario Kart DS

S’il vous plaît, S’il vous plaît! Oh no, c’mon! Mamma mia, per favore! Tohle je skoro jako vystřižené z nějakého multijazyčného filmu pro dospělé a je to také pěkný bizárek. Japonská reklama na kapesní verzi oblíbených arkádových závodu Mario Kart DS. Vysvětlení reklamy je prosté. Mario Kart DS, byla první hra ze série, ve které jste si to mohli rozdat s hráči z celého světa skrz online.

5. Kirby: Canvas Curse

Tuhle reklamu jsem si osobně pojmenoval jako: “Hledá se jedno ztracené varle.” Podívejte se a asi pochopíte. Reklama pro hru Kirby: Canvas Curse nám po svém ukazuje, že v této hře budete využívat prstu, resp. dotyku stylusem po obrazovce pro rozpohybování Kirbyho. Tento princip můžete znát i z Wii U hry Kirby and the Rainbow Curse.

Podobných kousků je samozřejmě mnohem více, ale na ty se podíváme někdy příště. Teď si jdu pustit reklamu na prací prášek, abych se vrátil zas do normálního stavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share