Super Smash Bros. a jeho historie

Super Smash Bros. (japonsky Super Smash Brothers), hra od společnosti Nintendo, která si po celém světe od vydání svého prvního dílu na Nintendo 64 získala nespočet fanoušků. Super Smash Bros. se řadí mezi nejznámější, nejprodávanější a nejoblíbenější hry od Nintendo.

Začalo to nevinně na Nintendo 64 nápadem převést nejznámější postavy Nintendo světa do jedné hry a nechat je mezi sebou bojovat. Možná se dalo čekat, že se publikum této hry bude den ode dne rapidně rozrůstat. Ve hře jsme mohli hrát “jen” za 12 postav. První Super Smash Bros. sklidil takový úspěch, že se vývojáři rozhodli pustit se do dalšího dílu na nové konzoli – Nintendo GameCube. Na Nintendo 64 vyšel první Smash Bros roku 1999.

       

Hra měla název Super Smash Bros. Melee. Již s pokročilejší grafickou stránkou, větším množstvím postav, arén a písní hrajících v průběhu boje, se jim úspěch prvního dílu povedlo zopakovat. Super Smash Bros. vyšel roku 2001 a stal se nejprodávanější hrou konzole – celkem se prodalo víc, jak 7 miliónů kopií. Také se v roce 2012 umístil podle G4TV v žebříčku sta nejlepších her vůbec , a to na 82. místě.

Super Smash Bros. Melee nabídl 26 hratelných postav a 29 arén.

Postupem času se na pultech obchodů objevil další, již třetí díl, Super Smash Bros. Brawl na Nintendo Wii. Byl to primárně díl, který jako první podporoval online hraní přes Nintendo Wi-Fi a jako první nabídl možnost vytvořit svou vlastní arénu, na které se bude bojovat. Počet bitevních arén se zvýšil na 41 a počet hratelných postav na 39 (včetně third-party postavy Sonic the Hedgehog od konkurenční Segy a Solid Snaka z Metal Gear Solid od  Konami). Hra vyšla roku 2008 a v prodeji překonala své dva mladší sourozence o 4 milióny kopií. Celkem se prodalo přes 12 miliónů.

Zatím poslední hrou je Super Smash Bros. pro Wii U a 3DS. Hra obsahuje neuvěřitelných 84 arén a 58 postav, včetně Mega Mana, Pac-Mana, Ryua ze Street Fighter, Cloud z Final Fantasy VII a Bayonetta . Zajímavou možností, kterou poslední Smash Bros. přinesl, byla možnost hrát za své Mii, vyhrávat nové útoky (což šlo i k ostatním postavám) a měnit svému Mii kostýmy a čepičky, jejichž počet se po posledním stahovatelném obsahu vyšplhal až na 99. Jednou z největších novinek byla kompatibilnost amiibo figurek, které se postupem hraní stávají silnějšími a silnějšími. Do dnešní doby se prodalo skoro 10 miliónů 3DS a Wii U verzí dohromady. Posledního dílu jsme se dočkali roku 2014.

        

Na závěr bych asi napsal, že Super Smash Bros. je hra vhodná pro všechny věkové kategorie, avšak chvíli trvá, než se do ní dostanete. Chce to jen trochu úsilí a špetku motivace.

Poslední dva díly měly skvělý multiplayer, dejte jim alespoň pár hodin šanci a pokud jste alespoň trochu fanda pestrobarevné bojovky, je zaručené, že vás chytne a jen tak nepustí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
0
Share