Nintendo Labo – Cardboard v podání Nintenda

V průběhu dnešního dne jsme informovali, že Nintendo něco chystá. Šeptanda se během dne rozjela na plné obrátky a množily se tipy, o co vlastně půjde. amiibo figurky jako skládačka? Nová hra? Nové příslušenství? Nebo snad VR, i když od něj údajně Nintendo upustilo? Minutu po jedenácté, kdy mělo oznámení proběhnout, se už někteří báli, že nic nebude, nakonec jsme se přece dočkali. Kartonu?

Nintendo Labo je nový způsob, jak si budeme moct hrát se svým Switchem. Z kartonu, který bude v balení, si sestavíte podle návodu příslušné modely, vložíte do nich Joy-Con ovladače a samotnou konzoli, a tím vytvoříte hračku, projekt Toy-Con. S pomocí konzole, do které vložíte cartridge se softwarem pak můžete provádět různé úkony. Hra chytře využívá prakticky všech možností ovladačů – například snímání infračerveným senzorem pro simulaci hry na klavír, roboti pohánění vibracemi nebo třeba složitější hra s robotem.

Ze začátku budou k dispozici dvě sady – první se jménem Variety Kit bude obsahovat pět různých modelů Toy-Con. Auto, rybářský prut, dům, motorka a piano, v USA bude stát cca 70 dolarů (v přepočtu cca 1 500 Kč). Druhá se jmenuje Robot Kit a bude obsahovat skládačku obleku, se kterým pak budete ovládat ničivého robota. Cena bude 80 dolarů (v přepočtu cca 1 700 Kč).

V redakci jsme všichni s napětím na toto oznámení čekali a spekulovali, o co půjde. Co na to ve výsledku říkáme?

Lukas

Nintendo LABO hodnotím jako hračku 21. století. Skvěle kombinuje moderní technologie a klasickou práci s materiálem, kterou se děti učí ve školách. Možnost vytvořit si vlastní hračku, robo–oblek nebo piano a následně jej udělat interaktivním láká i mě v 28 letech. Neříkám, že je to něco nového nebo revolučního, podobný princip jsme mohli vidět i u LEGO stavebnic, nicméně, tady jde o herní konzoli a věřím, že toto má velký potenciál. Otázkou je, jak se podaří vyvážit cenu v souvislosti s materiálem a jeho znovu použitelností (např. existence šablony pro vytvoření nové hračky z vlastního materiálu). Mít dítě předškolního/školního roku, vím co koupím!

Bramatton

Samotný nápad propojení moderního Nintendo Switch s klasickou ruční prací se mi líbí a v tomhle ohledu jsem z divize Nintendo Labo nadšený. Vidět jsme mohli řadu různých použití, obávám se však jedné věci a tou jest životnost. Všechny Toy-Con projekty jsou vyrobeny z kartonů a při ceně, za kterou budou nabízené na tuzemském trhu (80 USD, přepočet kurzu 1 700 Kč), nepůjde zrovna o lacinou investici. Sice ano, každý kit v sobě obsahuje odpovídající software a první kit má v sobě navíc pět projektů, ale přesto mi to přijde až moc.

MatyTheRed

Nápad se mi strašně líbí, ale nedovedu si představit dítě, které by se raději vyblblo s drahým kartonem, než si zahrálo nějakou regulérní hru na své konzoli. Raději bych peníze investoval do dalších ovladačů. Pokud bude cena přiměřenější, nebo ještě lépe, pokud si budete moci hračky vytvářet z jakéhokoli kartonu, nejspíš Toy-Cony využiji.

Liniik

Na první pohled se jedná o „to je super, chci to hned“ inovaci, ale mám obavy ohledně kartonu. Přeci jen to není nejodolnější materiál a konkrétně děti při sestavování na něj určitě ohledy brát nebudou. Také jsem zvědavý, jestli bude možnost vytvořit si vlastní prvky. Každopádně v našich končinách si myslím, že největší problém bude jak jinak než cena.

Yesbook

Musím říct, že se jedná o opravdu zajímavý a kreativní nápad, za to pochvala. Trochu mě ale děsí, že za tak vysokou cenu, která téměř jistě bude v našich končinách o pár stokorun vyšší, člověk dostane jen pár kusů kartonu, který nepatří k nejtrvanlivějším materiálům, obzvlášť při agresivním hraní. Co mě ale opravdu dostalo byly modely „autíček“ z ovladačů rozpohybované vibracemi a klavír, pokud by někdy vyšla i čistě hudební sada, asi bych zvažoval investici. Doufám, že Nepůjde o jednorázové sady, ale bude k dispozici i kit pro každého, nebo aspoň další vývojáře, aby mohl tvořit vlastní modely a módy nejen fyzicky, ale i v samotném softwaru. Kouzlo tohoto počinu by totiž mohlo spočívat i v domácím kutilství, kdy si s dětmi kreativní hru sami vymyslíte. Jak ale Nintendo znám, dovede překvapit, a tak bych se závěry počkal, až si Labo vyzkouším na vlastní prsty.

Více informací naleznete na oficiální stránce nebo již brzy na našem webu.

Jak se Nintendo Labo líbí vám?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share