Novinky ze světa Pokémonů! Co všechno nás čeká?

Jistě jste už postřehli oznámení nejnovějších her ze série Pokémon, ale co jiného jsme se ještě dozvěděli? Jaké známe podrobnosti o nadcházejících hrách?

Tak nejprve samotné názvy, hry se jmenují Pokémon Let’s Go: Pikachu! a Let’s Go: Eevee! Již z těchto názvů je patrné, že nejde o tradiční Pokémoní verze. Tyto nové hry budou mít možnost propojení se hrou Pokémon GO, díky které bude možné vyměňovat si mezi hrami pokémony. Dalším prvkem, kterým budou hry propojené, je způsob chytání divokých pokémonů. Stejně jako v Pokémon Go, i v těchto hrách nebudete s divokými Pokémony bojovat, při setkání s nimi budete rovnou házet Pokéball, a to stejným způsobem, jako v Pokémon Go. Pokémoni se také nebudou nacházet náhodnou šancí v určitých prostředích, ale jako v Pokémon Go uvidíte před zápasem, koho budete chytat. Bojování proti NPC trenérům na mapě ve hře ovšem bude, takže se nejedná pouze o Pokémon Go na Switch.

V Pokémon Let’s Go: Pikachu! a Let’s Go: Eevee! budou jen pokémoni z první generace (v national Dexu jsou to pokémoni od #001 do #151) a jeden zbrusu nový pokémon. Navíc budou ve hře údajně i Alola formy některých pokémonů. Jeden z vašich pokémonů za vámi bude moct chodit a na větších budete i jezdit.

Multiplayer v těchto hrách bude neobvyklý. Již od vyhlášení her hlavních Pokémoních her na Switch byla otázka, jak bude fungovat propojení mezi hráči na konzoli, která je mnohem dražší, než handheld. Je celkem obvyklé, že v rodinách s více dětmi mívá každé svůj vlastní handheld, nebo aspoň kopii hry. Ale Switch je drahá rodinná konzole, takže se o jednu hru musí většinou dělit celá rodina. Jaké je tedy konečné řešení? Žádné online funkce a lokální multiplayer. Bude možné hrát hru ve dvou, přičemž každý hráč bude mít vlastní Joy-Con nebo ovladač a hraním ve dvou budete mít výhodu při chytání divokých pokémonů a zápasech s trenéry.

Pokémon Let’s Go: Pikachu! a Let’s Go: Eevee! vyjdou 16. listopadu. Také byl ohlášen doplněk ke hře, zvaný Pokéball Plus. Bude fungovat jako náhrada za Joy-Con v těchto hrách a zároveň odemkne určité aktivity ve hře. Budete si do něj moct nahrát jednoho ze svých pokémonů a chodit s nim venku. Díky HD Rumble máte mít údajně pocit, jakoby se v něm pokémon skutečně nacházel. Také bude možné Pokéball Plus použít ve hře Pokémon Go místo příslušenství Pokémon Go Plus.

Další hra, o které se na této konferenci mluvilo, byla hra  Pokémon Quest. Je zdarma k dispozici na eShopu Nintendo Switch a brzy má být i na Androidu a iOS. Hra obsahuje mikrotransakce a má grafiku podobnou slavnému modu na hru Minecraft, zvaný Pixelmon. V blízké době na tuto hru napíšeme recenzi, ve které vám o ní povíme víc.

Pokud jste z těchto nadcházejících her zklamáni, nezoufejte, protože příští rok má vyjít další core titul na Switch. Má to být zbrusu nová hra (takže to nebude jen upgrade/remaster her Pokémon Let’s Go: Pikachu! a Let’s Go: Eevee!), na které se pracuje po boku těchto nových her. Tato hra bude víc jako tradiční core tituly.

Názor autora

Nejvíc jsem se těšil na informace o slíbených hlavních Pokémoních hrách na Switch, o jejíchž existenci jsme se dozvěděli loni. Trochu mě sice mrzí, že s divokými pokémony nebudu moct bojovat, ale vidět divoké pokémony pobíhat v přírodě bude určitě skvělý zážitek. Takže se mé zklamání a nadšení aspoň v této části vyrovnávají.

Tyto dvě verze jsou remaky hry Pokémony Yellow Version, která původně vyšla na Game Boy. Tato hra byla inspirovaná první řadou anime Pokémon, ale vliv seriálu byl ve hře poměrně nepatrný. Stejně jako Ash jste začali hru s Pikachu a tento Pikachu také nechtěl být v Pokéballu. Bylo to poprvé, co za vámi ve hrách mohl chodit pokémon. Další odkaz na anime byla přítomnost Jessie, Jamese a Mewtha, rakeťáků, proti kterým jste ve hře mohli nově několikrát bojovat. Yellow byla moje první skutečná Pokémoní hra, kterou jsem hrál, takže překypuji nostalgií a asi si budu muset před listopadem tuto hru znovu zahrát, možná i napsat recenzi.

Je trochu škoda, že bude výběr pokémonů omezen jen na první generaci, ale dává to celkem smysl. Tyto hry mají být vstupním bodem pro nové hráče (představit nováčkům hned všech 802 pokémonů by mohl být opravdu šok) a zároveň nostalgickým dobrodružstvím pro veterány této série. Navíc, možná že právě díky tomuto omezenému množství pokémonů nás budou naši parťáci doprovázet i mimo své Pokébally, stejně jako tomu bylo ve hrách Heart Gold a Soul Silver.

Mám trochu obavy z multiplayeru těchto her. Online zápasy a vyměňování jsou součástí série už velmi dlouhou dobu a hra bez těchto možností bude mít velkou výzvu, aby nahradila zábavu této funkce v jiných ohledech. Věřím ale, že k tomuto rozhodnutí je nějaký pádný důvod, krom toho doufám, že bude i normální multiplayer skrz konzole na jedné síti, aby bylo aspoň možné pořádat turnaje v těchto hrách.

Pokéball Plus si koupím hned, jak vyjde, HD Rumble je skvělá technologie, které dosud využívá málo her. Navíc je to další způsob, jak se přiblížit k uskutečnění mého dětského snu skutečných pokémonů, který jsme měli nejspíš všichni (za předpokladu, že jste jako malí milovali pokémony). Taky zní podle popisu zní trochu jako Pokewalker z her Pokémon Heart Gold a Soul Silver, což jsou mé oblíbené Pokémoní verze a Pokewalker mám doma pořád.

Myslím si, že tyto hry budou skutečně core tituly, přesto že jim chybí spousta vlastností core titulů. Půjde asi o hry podobné remakům druhé generace (Heart Gold a Soul Silver), které budou mít dost společného s Yellow version, abychom měli stále pocit, že jde o hlavní titul, ne o spin-off. Ale bude to nejspíš dost na hraně.

Velmi se na tyto hry těším a doufám, že jim dají i ostatní fanoušci šanci.

Zdroje: 123

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
4
Share