Hra Pokémon GO si za relativně krátkou dobu své existence vysloužila několik zápisů do Guinnessovy knihy rekordů.

  1. Mobilní hra, která vydělala nejvíce peněz za první měsíc – hra Pokémon GO za první měsíc sve existence vygenerovala zisk 206,5 milionu amerických dolarů. Nejzajímavější na tom je to, že aplikace se dočkala oficiálního spuštění pouze v USA, Austrálii a na Novém Zélandu. Evropa následovala o týden později a Japonsko téměř na konci měsíce.
  2. Nejstahovanější mobilní hra za první měsíc – od oficiálního spuštění hry bylo zaznamenáno 130 milionů stažení. Pro představu, současná populace Ruska je jen o 10 milionu větší.
  3. Mobilní hra s největším počtem stáhnutí v různých zemích (současně) za první měsíc  hru si od svého oficiálního spuštění současně stáhli uživatelé ze 70 zemí světa.
  4. Mobilní hra s nějvyšším generovaným ziskem v různých zemích (současne) za první měsíc – hra se dostala na přední příčky nejvýdělečnějších aplikací v 55 zemích světa.
  5. Mobilní hra, která nejrychleji vydělala 100 milionů USD – hra za pouhých dvacet dnů vygenerovala zisk sto milionů amerických dolarů a stala se tak nejrychlejší mobilní hrou, která tuto hranici pokořila.

Ať už máme na hru jakýkoliv názor, musíme uznat, že se jí povedlo získat pozornost celého světa a uspět na poli mobilních her. Celkově to můžeme považovat za úspěch, protože zájem, který hra vzbudila, nebyl pouze na straně hráčů nebo fanoušků Pokémonů, ale také lidí, kteří běžně hry nehrají. Na konci září se můžeme těšit na vydání náramku Pokémon GO Plus, který společnosti jistě zajistí další příjmy.

 

Zdroj