Reggie Fils-Aimé odchází do důchodu, jeho pozici převezme Doug Bowser

Společnost Nintendo právě oznámila, že fanoušky milovaný prezident Nintendo of America odchází do důchodu. Jeho posledním pracovním dnem bude 15. dubna. Jeho pozice se po něm chopí Doug Bowser, který aktuálně zastává roli senior víceprezidenta obchodu a marketingu.

Celé sdělení:

Po více než patnácti neuvěřitelných letech působení v Nintendo of America, z toho téměř 13 jako Prezident a COO, odchází Reggie Fils-Aimé do důchodu. Jeho poslední den s Nintendo bude 15. dubna. Doug Bowser, senior více prezident obchodu a marketingu po něm pak převezme roli Prezidenta Nintendo of America.

“Opravdu si cením všeho, co Reggie pro Nintendo udělal,” řekl Shuntaro Furukawa, Prezident Nintendo Co., Ltd. “Uvnitř společnosti i mimo ni je Reggie známý jako výjimečný vůdce. Jsme vděčni, že společnost po sobě zanechává ve výborném stavu, když se jí dobře daří. I když nám bude opravdu chybět, přejeme mu vše nejlepší do jeho důchodu a také jsme potěšeni, že máme tak schopného nástupce, který je připraven chopit se role. Doug Bowser a zbytek týmu se postará o plynulou výměnu a další úspěchy pro Nintendo.”

“Nintendo bude v části mého srdce navždy,” řekl Fils-Aimé. “Je to ta část naplněná vděčností – za všechny ty neskutečně talentované lidi, se kterými jsem pracoval, za tu příležitost reprezentovat tak úžasnou značku a především za to cítit se jako člen té nejpozitivnější a nejvytrvalejší komunity hráčů na světě. Jsem rád, že odcházím v dobrém zdraví a s dobrým humorem, nejedná se pro mě ale o ‘game over’, nýbrž o ‘level up’ k více času na mou ženu, rodinu a přátele.”

“Cením si toho, že jsem mohl pracovat a být veden Reggiem po 4 roky v Nintendo of America,” řekl Bowser. “Ujišťuji vás, že budeme pokračovat v jeho práci vyvinout a rozšířit naši značku, prohlubovat globální misi naší společnosti – přinášet úsměvy. Těch přijdou ještě miliony.”

Fils-Aimé začal své působení v Nintendo of America jako výkonný víceprezident obchodu a marketingu a stal se Prezidentem a COO v květnu 2006. Jeho čas v Nintendo započal během éry Nintendo GameCube a Game Boy Advance. Pod jeho vedením největší oblasti společnosti Nintendo se rozšířilo publikum pro Nintendo produkty a fenomény jako Nintendogs, Brain Age, Wii SPorts a Wii Fit a mnoho nových hráčů tak objevilo svět videoher. Management Fils-Aimého vedl k rekordním prodejům systémů Nintendo DS, Wii, Nintendo 3DS a Nintendo Switch. Zároveň inovativní vlastnosti nových produktů představoval širokému publiku díky své silné a přívětivé osobnosti, což z něj činilo oblíbence médií, členů videoherního průmyslu a Nintendo fanoušků.

Během jeho držby Nintendo of America rozšířilo svoji fyzickou přítomnost v USA, otevřením kanceláře pro obchod a marketing v Redwood City v Kalifornii a postavením nové základny NOA v Redmondu ve státu Washington, která získala ocenění za design přívětivý k životnímu prostředí.

Bowser je veteránem v průmyslu, který se do NOA připojil v květnu 2015 jako víceprezident obchodu, načež byl následující rok povýšen na senior víceprezidenta obchodu a marketingu. Během jeho působení v NOA vedl Bowser prodej a marketing pro konzoli Nintendo Switch, která se podle The NPD Group stala nejrychleji prodávanou video herní konzolí této generace během 21 měsíců. Dříve byl Bowser v gigantovi herního průmyslu, Electronic Arts, naposledy jako víceprezident globálního obchodního plánování. Také pracoval v Procter & Gamble na různých vůdčích obchodních rolích v Asii, Latinské Americe a USA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
24
Share