Šeptanda: EA pracuje na Switch verzi Frostbite Enginu

Konzoli Nintendo Switch se daří, o čemž svědčí nejen rekordy v rychlosti prodejů. To přitahuje podporu vývojářů a vydavatelů třetích stran, díky čemuž jsme dostali hry jako Wolfenstein II: The New Colossus, Starlink: Battle for Atlas nebo L. A. Noire. Milovaný i nenáviděný americký gigant Electronic Arts se Switche po neúspěchu Wii U poměrně stranil a za celou tu dobu vydal pouze dva díly her FIFA (a indie hru Fe, v rámci projektu EA Originals na podporu indie vývojářů). To by se nyní mohlo změnit.

Server Nintendosoup.com informoval, že Youtuber Doctre81 objevil na sociální síti LinkedIn stránku zaměstnance EA, která odhaluje zajímavé informace.

Tato stránka, která byla mezitím skryta, uvádí, že tento zaměstnanec pracoval na SDK (nástroj pro vývoj softwaru) pro Xbox, PC a Playstation, které umožňovalo týmům herních vývojářů lépe integrovat hry do EA prostředí. Zajímavější je ale položka, že pracoval na přenosu existujícího SDK na Nintendo Switch, aby na něj mohli vývojáři publikovat své hry. Dále pak uvádí, že SDK, na kterých pracoval, byla použita ve hrách Battlefield V nebo Anthem, což jsou hry, které pohání právě Frostbite Engine.

Ačkoliv se tu nikde explicitně neříká, že EA na portování Frostbite Enginu pracuje, informace z tohoto LinkedIn profilu to naznačují. Oficiální vyjádření společnosti zatím nikde nepadlo, v roce 2017 ale zmínili, že nechtěli kvůli hře FIFA engine portovat, protože by pak mohlo jít jen o ořezanou a méně kvalitní verzi oproti ostatním konzolím. Teď, když na konci září vlastnilo Switch necelých 23 milionů lidí a odhadované číslo pro duben 2019 je 37 milionů, toto rozhodnutí dává smysl. Ve společnosti EA si možná domysleli, že takto úspěšná platforma by mohla poměrně slušně vydělávat. Pokud se tyto informace potvrdí, nemusí to nutně znamenat okamžité vydání zmíněných aktuálních her Battlefield V a Anthem, tipoval bych spíše vydání těch starších, a samozřejmě podporu budoucích vydání. Vývojové cykly pár let trvají a na takovou hru bychom si klidně mohli nějaký ten pátek počkat. Nakonec tedy připomenu, že na Frostbite Enginu běží kromě série Battlefield také Plants vs. Zombies, Need for Speed či Star Wars: Battlefront. Je tu také pravděpodobnost, že na stejném enginu poběží i vyvíjené Star Wars: Jedi Fallen Order, jehož Switch port by nám udělal opravdu velkou radost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
10
Share