Souhrn včerejšího Directu

Včerejší Direct byl doslova napěchovaný informacemi. První zprávu přinesl Shigeru Miyamoto, který promluvil o dlouho spekulované hře. Star Fox Zero! Potvrdil, že hra je připravená a vyvrátil tím tak spekulace o jejím dalším odložení. Příběh by se měl odehrávat ve stejném světě jako minulý Star Fox z N64. Předveden byl i jeden level s dvojhlavým drakem, coby bossem. Novinkou by měl být multiplayer pro dva hráče na jedné konzoli. Další informace se týkala amiiba Star Foxe. Ve hře by měla odemknout starou známou podobu vesmírné lodi Arwing.

Dalším překvapením bylo představení další Star Fox hry, a to Star Fox Guard pro Wii U. Hráč zde bude hrát za Slippyho, který brání svou základnu. Takovou dobu čekáme na jednu a máme hned dvě. To je prostě Nintendo. Star Fox Zero a Star Fox Guard vychází 22. 4. 2016.

Další zpráva jistě potěšila všechny fanoušky hry Splatoon. Info se týkalo updatů. Prý se chystají další, první z nich by měl přijít již za pět dní, 9.3. Upraví vyvážení hry, matchmaking a Splatfesty. Následující vyjde v dubnu. Ten by měl usnadnit výběr zbraní pomocí jakési nápovědy či doporučení.

Potvrzeno bylo i datum vydání Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games, do kalendáře si můžete zvýraznit datum 8.4.2016. Pro Wii U verzi pak 24.6. Sportoviště pro skok o tyči, box, street fotbal, lukostřelbu a gymnastiku byla podle Shibaty navržena dle těch skutečných v Riu.

Další oznámený update se týkal Super Mario Maker. Do hry přinese nové stavitelské možnosti:
– po zatřesení Thwompem vytvoříte vyjížděcí kůly s ostny
– po zatřesení P-switchem jej proměníte v klíček, kterým odemknete k němu patřící dveře
– po zatřesení mincí získáte minci růžovou, pokud získáte všechny, dostanete klíček
9.3. SMM dostane nový mód – Super Expert pro 100 Mario Challenge. Zároveň s tímto módem přibude i 12 kostýmů.

Shibata dále představil deep RPG , Fire Emblem. Potvrdil pouze anglické titulky, a to jen někdy. Jelikož je hra plná japonské kultury, zůstane v japonštině. Vychází 24.6.

Nový titul, který byl v Directu představen, byl Paper Mario: Color Splash. Hra vypadá vesele, se zajímavým příběhem, jakoby inspirovaným Splatoonem. Ve světě Prism Island zlí Shy Guyové srkají brčkem barvy z předmětů a jediný Mario může tuto kalamitu napravit. Obarvením se zpřístupní další možnosti hry, např. obarvený předmět získá svou funkčnost. Přesné datum nebylo stanoveno.

Shibata dále mluvil o My Nintendo, kde při získávání bodů bude hrát roli i hraní her. Mluvil o předregistraci do Miitomo, která se nás, jak víme, zatím netýká. Na nově registrované do Nintendo Account čeká malý dárek v podobě volného stažení Flipnote Studio 3DS.

Světlo světa spatří 17.6. i nová, čtvrtá a zatím poslední, řada amiibo karet Animal Crossing. Třetí série kartiček vychází už 18.3.

Ani Hyrule Warriors Legends nebylo opomenuto. Nová informace se týká způsobu ,jakým půjde odemknout nové postavy na Wii U. 3DS verze bude obsahovat download kód k jejich stažení. V plánu jsou čtyři DLC přídavky. K dispozici bude i Season Pass s kostýmem Ganondorfa v den vydání hry. První DLC má obsahovat postavu Medli a navíc bude zdarma. Již nyní je k dispozici ke stažení demo přímo z eShopu a ti, kteří si titul zakoupí, získají 3DS téma navíc.

Pár informací padlo i o Yo-kai. Pan Shibata nám zatancoval na ukázku z Yo-kai Just Dance a o samotných Yo-kai Watch řekl pár známých faktů o principech hry, jako je společné úsilí hráče a hodných Yo-kai proti zlým. Demo je též dostupné ke stažení.

dance

V další představené hře, Disney Art Academy, se budou hráči učit kreslit 80 postav od Disneyho a různě vylepšovat své výtvory. Malovat můžete od 15.7.

Další zpráva mě osobně velmi potěšila. Metroid Prime: Federation Force vyvíjený od roku 2009 vyjde dle očekávání letos v létě. Vypráví se v něm příběh mezi Galaktickou Federací a vesmírnými piráty. Ve hře si budete moci odemykat různé zbraně a jiné vlastnosti s prvky RPG, což povede k rozlišným vlastnostem postavy hráče. Trailer je ke zhlédnutí na eShopu.

Ed Valiente dále uvedl a promluvil o download hrách.
– V Lost Reavers budou hráči online spolupracovat na řešení questů, plnění úkolů a hledání pokladů. 14.4. bude spuštěna beta, 28. pak dojde ke spuštění hry.
– Virtual Console na 3DS dostane podporu pro SNES, ale pouze pro New 3DS. Na původním 3DS nebude podpora vůbec dostupná. Již teď je ke stažení Super Mario WorldEarthbound. Každý další týden budou dostupné dvě nové hry. Pokud koupíte jednu, druhá bude za polovic.
Gunvolt 2 vyjde v létě. První díl bude do 1.4. o 33% levnější.
– Bylo představeno LEGO Star Wars: The Force Awakens, Super Meat Boy a Giana Sisters: Dream Runners.

Shibata promluvil o Fire Emblem Fates, který vychází 20.5. Upozornil také, že Birthright a Conquest jsou dva různé tituly s různým příběhem, doplňující Revelations ( 9.6.) bude možno hrát až po dokončení Birthright nebo Conquest. Vyjde i speciální edice se všemi třemi hrami, artbookem a plakátem, i limitovaná edice New DS XL.

Dragon Quest VII byl další v pořadí a vypadá to, že nás čeká úplně nová hra s novou grafikou. Vychází letos.

Monster Hunter X vyjde na západě jako Monster Hunter Generations. Míra úprav má být v této sérii největší, hrát půjde i za Felynu. Navíc, kdo bude mít ve 3DS Monster Hunter 4 Ultimate, získá bonus v podobě brnění z Fire Emblem.

Byl oznámen Rhythm Paradise Megamix pro 3DS obsahující 100 hudebních miniher. Ten z Vás, kdo hrál předchozí díly na DS či Wii, je bude určitě dobře znát. Dále pak přibude 30 nových miniher. To vše ještě letos.

Milovníci Kirbyho se v tomto roce také dočkají. Kirby: Planet Robobot bude klasická 2D hopsačka. Ve hře Kirby utíká s roboty a bude moci použít i jejich vybavení. Navíc, roboti dokáží zkopírovat vlastnosti nepřátel. Ve hře bude i mód Kirby Clash – co-op mutiplayer, kde hráči společně poráží bosse. Pokud použijete do hry amiibo figurky, dodají Kirbymu zbraně, které jsou pro ně typické (např. Linkův meč). Vychází 10.6.

To je vše. Jak již bylo řečeno v pozvánce na Direct, nic o NX ani mobilních aplikacích zveřejněno nebylo. Tak snad příště.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
0
Share