O tom, že Switch Pro Controller je jeden z nejlepších gamepadů, co byl kdy vyroben, není pochyb. Mnozí se jej snažili připojit k počítači, což sice funguje, ale je to dlouhý a komplikovaný proces… až do teď. V nejnovější beta verzi Steamu přibyla podpora pro Pro Controller a to včetně gyroskopu.

Pro vyzkoušení této možnosti musíte být zapojeni do beta testování Steamu. Pak už stačí jen otevřít menu s nastavením ovladačů. Na Pro Controller můžete namapovat i layout pro Xbox nebo Playstation ovladač, je tu dokonce i možnost prohodit tlačítka A/B a X/Y, takže pokud použijete nastavení z jiného ovladače, stačí jen použít tuto možnost a vše bude fungovat, jak byste čekali. K dispozici je navíc rostoucí knihovna nastavení od komunity, která vám umožní přístup k připraveným layoutům pro jednotlivé hry.

Steam Controller team ještě doporučuje manuálně provést kalibraci pro co nejlepší funkčnost. Podle některých uživatelů se tu a tam problémy v některých hrách objeví, což není takhle ze začátku nic překvapivého.

Další detaily naleznete přímo na stránce komunity Steamu.

Hrát i na PC se skvělým ovladačem ze Switche je určitě dobrá zpráva pro všechny, kteří se pohybují v obou těchto herních světech. Vidíte podporu Pro Controlleru ve Steamu také pozitivně?