Ohlédnutí za rokem 2017 očima NBase.cz

Rok 2017 byl jen co se herního průmyslu týče opravdu nabitý. S hrdostí můžeme prohlásit, že patřil Nintendo. Dostali jsme novou konzoli, nálož skvělých her a mohli sledovat, jak naše oblíbené hry získávají ocenění. I u nás v NBase jsme měli napilno. Proběhly změny v týmu a tvrdě jsme pracovali na tom, abychom vás informovali o novinkách a napsali recenze. Pojďme se v krátkosti zastavit nad několika věcmi, které tento rok přinesl.

Hardware

Nintendo Switch

3. března se všichni fanoušci Nintendo dočkali nové revoluční konzole. Kromě hraní doma se dá využít i na cestách, podporuje pohybové ovládání a přinesla si s sebou skvělé nové hry. Nintendo opět dokázalo že hraní videoher není jen o grafice, když se stalo nejrychleji rostoucí next-gen konzolí a prodalo 10 miliónů kusů za pouhých 9 měsíců.

New Nintendo 2DS XL

Kromě „velké“ konzole jsme se dočkali ještě malé velké, která přišla podpořit řadu 3DS. Je lehčí, tenčí, ale stejně výkonná jako její předchůdci, navíc brzy přijde i v Pikachu edici.

Hry

Her jsme letos dostali ohromnou nálož. Čísla jdou do stovek, stovce se také blíží Metacritic hodnocení některých z nich. Tady je pár našich oblíbených:

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Jednoznačně TOP hra letošního roku. Už kvůli tomu, že získala nejedno ocenění hry roku. Má rozsáhlý otevřený svět, spoustu skrytých úkolů a nabízí jedinečné dobrodružství. Kromě toho přinesla některé nové prvky, navíc jako launch titul podpořila úspěšný start nové konzole.

Super Mario Odyssey

Po Zeldě dalším velkým titulem je nové dobrodružství s knírkatým instalatérem v čele. Jako obvykle zachraňujete Princeznu Peach, tentokrát ale s kamarádem Cappym. Se svou lodí Odyssey navíc procestujete celý svět, který je mimo jiné ve třetím rozměru a nebrání se odkazům na své předchůdce.

Pokémon Ultra Sun & Ultra Moon

Třetici uzavírá návrat do regionu Alola. Kromě pár nových Pokémonů ve známém regionu tu čeká nový příběh, nové možnosti, spoustu záhad a banda nových i starých zlotřilců.

Za zmínku stojí také další skvělé hry, kterých letos vyšlo opravdu hodně, takže ani tak zdaleka neobsáhneme všechny naše oblíbené. Vynechali jsme vaše oblíbené? Až do 15. ledna včetně můžete vybírat své favority v anketě Nejlepší hry roku 2017 podle komunity NBase.cz.

Switch

 • Xenoblade Chronicles 2
 • Mario + Rabbids Kingdom Battle
 • Splatoon 2
 • ARMS
 • The Elder Scrolls V: Skyrim

3DS

 • Metroid: Samus Returns
 • Layton’s Mystery Journey: Katrielle and The Millionaires’ Conspiracy
 • Yo-Kai Watch 2: Psychic Specters
 • Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King
 • Poochy and Yoshi’s Woolly World

amiibo

V neposlední řadě jsme mohli přivítat celou řadu nových amiibo figurek, přičemž některé opravdu stojí za to. U nás v redakci jsou jednoznačně nejoblíbenější obě sady ze Zelda: Breath od the Wild, svatební sada ze Super Mario Odyssey a Metroid k nové hře se Samus Aran.

NBase

I v týmu jsme se dočkali několika změn. V průběhu roku odešli dva redaktoři (za jejichž práci neskutečně děkujeme!), ale brzy je nahradili dva noví nadšenci. Od založení webu jsme vám přinesli zhruba 1300 článků, kolem 100 recenzí, nespočet soutěží a informovali o důležitých událostech na Nintendo scéně. Odstartovali jsme nový web a s ním i pohodlnější komentování skrze Facebook, prožili jsme s fanoušky E3 i gamescom a dokonce ve spolupráci s jedním nadějným grafikem vytvořili 10dílný komiks. Také jsme se spřáhli s různými herními vývojáři a vydavateli po celém světě, a tak se v budoucnu můžete těšit na lahodné plody, jež tato spolupráce přinese.

Co dál?

Rok 2017 byl rokem Nintendo a Nintenďáků. Přinesl nám mnoho zábavy a nových způsobů jak nahlížet na hraní. Ačkoliv se ne vždy všechno skvěle podařilo – třeba online služby pro Switch, jež stále nejsou dokončené, pořád se jednalo o velmi úspěšný rok.

Rádi bychom vám jako redakce popřáli do nového roku jen to nejlepší. Aby pro vás byl ještě lepší než ten uplynulý, dařilo se vám porážet bosse ve hrách, a aby ve vaší peněžence vždycky bylo dost peněz na nejnovější pecky. Za náš tým mohu říci, že se vynasnažíme vám přinést všechny novinky a recenze, abyste měli pořádný přehled. Na závěr ještě připojím seznam několika her, na které se můžeme v nadcházejícím roce těšit:

 • Bayonetta 1 & 2
 • Dragon Quest Builders
 • Wolfenstein 2: The New Colossus
 • Kirby Star Allies
 • Project Octopath Traveler
 • Yoshi (název bude upřesněn)

Tak ať do nového roku vykročíte pravou nohou a s ovladačem v ruce přeje redakce NBase.cz – jmenovitě yesbook, MatyTheRed, Liniik, Bramatton a Lukas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share