Overcooked 2, Starlink a nový Smash Bros. – To vše a ještě více jsme si mohli vyzkoušet na Post E3 2018

Na Post E3 ve Frankfurtu toho tento rok (i přes pro mnohé neuspokojivou E3) bylo dost, co si vyzkoušet. Dostupná byla dema her Monster Hunter Generations Ultimate, Pokémon Let’s Go: Pikachu, Overcooked 2, Killer Queen Black, Super Smash Bros. Ultimate, Star Link a Mario Tennis. Všechny tyto hry jsem si vyzkoušel a zde se podělím o své dojmy.

Monster Hunter Generations Ultimate

Pokud jste hráli Monster Hunter Generations na konzoli Nintendo 3DS, v podstatě jste už hráli i verzi na Switch. Jediným rozdílem, který jsem zpozoroval, byly dvě nové třídy schopností postav. Monster Hunter Generations byla skvělá hra, která mě velice bavila, takže přítomnost této hry v mé knihovničce her na Switch bude vítaná.

Overcooked 2

První díl této série jsem nikdy nehrál. Na této akci jsem ji hrál poprvé, začal jsem rovnou s nejnovějším dílem. A byl to skvělý začátek. V této hře musíte plnit objednávky zákazníků restaurací (v každém levelu jsou objednávky a restaurace jiné). Zprvu jsem tuto hru nepochopil, ale obzvlášť při hraní ve 4 hráčích mě hra začala bavit. Je v ní velmi důležitá spolupráce a pokud prohráváte, není nic zábavnějšího, než zanechat vaši beztak krachující restauraci v nepořádku či plamenech.

Killer Queen Black

Bezpochyby největším překvapením pro mě na této akci byla tato hra. Nejspíš jste o ní neslyšeli, ale věřím, že se po vydání stane jedním z největších indie titulů Switche. V Killer Queen Black máte dva týmy po 4 hráčích a 3 způsoby, jak zvítězit. 3x zabít nepřátelskou královnu (každý tým se skládá z jedné královny a 3 nosičů), zaplnit váš úl borůvkami (Možná to nejsou borůvky, ale vypadají tak. Můžete je také využít k upgradům svých nosičů na bojové, nebo super rychlé včely.) nebo dostat hlemýždě ve spodku obrazovky k cílové rovince. Nejspíš vám tento popis zní nesmyslně, ale věřte, že jde o velmi zábavnou hru. Bonusové body tato hra dostává i za retro pocit, které vyvolává struktura bojiště (vypadá jako z 8bitové hry).

Máte rádi vesmírné střílečky? Pokud ano, budete nadšení ze Starlinku. Je to hra poměrně podobná Starfoxovi (v plné verzi na Switch bude dokonce Fox McCloud dostupný jako exkluzivní pilot), která však má své vlastní nové a ambiciózní nápady. V plné verzi se můžete prý těšit na otevřený vesmír s planetami oplývajícími životem, které můžete navštěvovat. V této demo verzi jsem si mohl vyzkoušet souboj s bossem a normálními nepřáteli. Také jsem zkoušel let a mechaniky připojování letadel k ovladači (Starlink je zvláštní tímto systémem raket, které si můžete skutečně složit z mnoha částí, přičemž každá část má své vlastní vlastnosti, které se nahrají přesně do hry – Je to jako dokonalejší Amiibo). Osobně nejsem největším fanouškem vesmírných stříleček, ale kdybych byl, jistě bych byl hrou unesen. Novinky o této hře jsme psali zde.

Super Smash Bros. Ultimate

Konečně se dostávám k velké dvojce, na kterou jsem se tolik těšil. Miluji série Super Smash Bros. a šance si zahrát nový díl o půl roku dřív, než vyjde, si velmi vážím. Hrál jsem za Ridleyho, Linka a Inklinga a musím říct, že jsem nebyl zklamán. Jestli jste měli i po E3 pochyby nad tím, zdali jde skutečně o nový díl série, nebo o remake, mohu vás ujistit, že jde o nový díl. Link je jako jiná postava (jeho bomby a Final Smash fungují jinak a jsem si celkem jistý, že jeho šípy jsou pomalejší). Ridley je trochu jako kombinace mezi Charizardem a Gannonem, jen rychlejší a se slabšími útoky. Inklingové jsou kompletně unikátní, musíte se s nimi soustředit krom zápasu i na množství jejich zbývající barvy. Ale když jí máte dost, jsou vaše útoky velmi rychlé a silné. V plné verzi budou tyto postavy asi mými hlavními a na plnou verzi se po Post E3 těším ještě víc, než předtím.

Pokémon Let’s Go: Pikachu

Myslím, že velká řada dlouholetých fanoušků netuší, co od hry čekat. Není se čemu divit, od první generace byly zápasy s divokými pokémony jednou z hlavních součástí her, ale tentokrát tomu tak není. Místo toho, abyste před chycením s pokémonem zápasili, jej rovnou chytáte. Bál jsem se, že bez zápasů bude hra příliš jednoduchá. Přeci jenom, sbírání zkušeností na divokých pokémonech nějakou dobu dříve zabralo, ale když místo zápasu pokémona rovnou chytáte, nejsou pak zápasy příliš rychlé? Po hraní dema se mi mé obavy více méně vyvrátily. Zápasy jsou sice krátké, nicméně však i zábavné. Jejich nejlepším aspektem je samotné házení pokéballu při chytání. Můžete ho totiž házet různými způsoby, s více možnostmi, než jsou v Pokémon Go. Celkem mě překvapilo, že jsem získával víc zkušeností za chytání pokémonů, než za zápasy s trenéry. I přes zábavnost nového systému chytání divokých pokémonů se ale obávám, jak bude hra vypadat ke konci vašeho dobrodružství. Budete mít boxy zcela zaplněné pokémony, které jste si po cestě pochytali? Další problém, kterého se i po hraní dema bojím, je nadále již zmíněná obtížnost. Divocí pokémoni vám skutečně dávají nemalé množství zkušeností, takže grindování nejspíš bude jednodušší, než kdy předtím. No, nezbývá, než si počkat na plnou verzi, abychom si na tyto otázky mohli odpovědět.

Velice se mi také líbil důraz, který vývojáři kladli na výšky pokémonů. Už to nejsou bezvýznamné číslice, ale vlastnosti, které ve hře neustále vidíte. Jsou přítomny v zápasech (když proti skobě stojí dva pokémoni, je jasně vidět, který je vyšší a o kolik) i ve světě, když za vámi váš pokémon chodí. Těším se, až si chytím vlastního Snorlaxe, kterého přinutím, aby mě nosil na ramenou.

Bylo mi umožněno si demo zahrát s příslušenstvím Pokéball Plus a už teď vím, že hru budu chtít hrát s ním. Jde v podstatě o zjednodušený joycon, kterému chybí několik tlačítek, ale ten pocit, když se váš skutečný pohyb s Pokéballem Plus přenese do hry při chytání, je skvělý. Krom toho uslyšíte po chycení z tohoto příslušenství řev pokémona, kterého jste chytili a Pokéball zavibruje způsobem, že máte pocit, že v něm něco skutečně je.

Prezentace

Během akce se uskutečnila také prezentace několika her, kde jsem se dozvěděl informace o některých hrách. Velmi dlouhý segment byl věnován Pokémonům, kde jsme se, bohužel, nedozvěděli nic moc nového o nových hrách. Jediná novinka u nich byla, že váš rival bude mnohem přátelštější, nežli byl Gary/Green/Asshead z původní Yellow verze. Nejzajímavější částí prezentace byla část věnovaná nové hře série Super Mario Party. Tentokrát se hra vrací ke klasickému formátu pole jako u deskové hry. V tomto díle se hází kostka (je více typů kostek s jinými čísly) a podle ní se posunete o dané množství políček. Mezi každým kolem je minihra a určitá políčka na mapě přinutí bobomba schovaného na ní vybouchnout. Novinka, díky které si možná hru i koupím, je přítomnost interaktivních tutoriálů před každou minihrou (než samotná minihra začne, můžete si ji vyzkoušet nanečisto). A v neposlední řadě se můžete dočíst mojí recenze na Mario Tennis Aces zde. I po dnešním hraní se mi názor na ni nezměnil.

Jsem rád, že jsem na tuto akci jel a nemohu se dočkat, až vyjdou konečné verze těchto her. Na jakou hru se těšíte nejvíce vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
29
Share