Podívejme se páté generaci pod pokličku: Pokémon Black, White a Black 2, White 2!

Pátá generace u mě zprvu neměla štěstí ne proto, že by se mi hra nelíbila, ale proto, že den potom, co jsem ji začala hrát, jsem si pořídila Animal Crossing: New Horizons. Tudíž se opět velmi rychle vrátila do šuplíku.

Znáte to, máte desítky, někteří i stovky her, ale sedíte a hrajete pořád tu stejnou, jejíž mapu máte nastudovanou lépe, než mapu vašeho rodného města. Skoro po tisícovce odehraných hodin na ACNH jsem si řekla, že bych si mohla rozšířit obzory, a nebylo by na škodu napsat další článek o Pokémonech. Tak jsme tu zpět, tentokrát s článkem o páté generaci, kde budeme rozebírat Pokémon Black a White spolu s Black 2 a White 2.

To mi ale parádně ladí barvy, že?

Co nového nám přinesla pátá generace a je hodno vyzdvihnout?

Jak tato generace Pokémonů zapůsobila na vás? Pamatuji si Pokémon hráče, který zarytě tvrdil, že to je nejhorší generace, která kdy vyšla, a že je to naprosto nehratelné. Proti tomu jsem na internetu spíše vídala názor, že se jedná o jednu z nejpovedenějších, ne-li nejlepších. Což mě překvapilo, jelikož nemusíte být až tak aktivní na sociálních sítích, abyste zvládli vypozorovat, jak těžké je se některým rádoby „Pokémon fanouškům“ zavděčit.

– 156 nových pokémonů! Mezi který patří i můj milovaný Hydreigon. Můj hlavní tým v ORAS byl složený ze tří Hydreigonů. Jaký je váš nejoblíbenější pokémon z těchto her? Je nějaký, jehož design vám přijde naprosto otřesný?

– 94 nových útoků!

– 41 nových abilit.

– Od třetí generace jsme byli zvyklí na dvojité souboje, ale v tomto novém regionu trenéři neotálí a pořádají trojité a tzv. rotační souboje!

– Které roční období máte nejradši? Nově tu totiž máme střídání ročních období, které se bude měnit každý měsíc.

– Můžeme naskladnit až 720 pokémonů, protože se nám maximální počet boxů navýšil z 18 na 24.

Hmmm… pověz mi o tom víc…

 • Pátá generace nám zatím dala nejvíce nových pokémonů.
 • Region Unova je inspirován New Yorkem, což se liší od předchozích her, kde byly regiony inspirované japonskou krajinou a kraji.
 • Reshiram a Zekrom jsou inspirováni Yinem a Yangem. Je to dobře vidět například v tom, že Reshiram je legendární pokémon hry Black a Zekrom je legendární pokémon hry White.
 • V této generaci se poprvé objevuje pokémoní profesorka, místo profesora
 • Abyste mohli pokračovat v příběhu, musíte Zekroma či Reshirama chytit. Pokud zápas skončí jinak (třeba tím, že je porazíte), tak vás hra nepustí dál a budete muset souboj zopakovat.
Aurea Juniper, první pokémoní profesorka.

Pokračování nemusí být nutně špatné

Říká se, že druhé díly většinou nestojí za nic. To ale není vždy pravda, jak je tomu například u Shre… u Pokémon Black 2 a White 2, samozřejmě. A v čem se vůbec Black a White liší od Black 2 a White 2? Rozeberme si to.

 • Pomocí Unova Link si můžete zvolit obtížnost hry!
 • Pokud přestane působit Repel (=item, díky kterému na vás nebudou vybíhat divocí pokémoni), a v tašce máte ještě alespoň jeden, tak se vás hra automaticky zeptá, zda ho chcete použít.
 • V post-game můžete chytit určité legendární pokémony z regionů Hoenn a Sinnoh!
 • Všichni chovatelé pokémonů (=typ trenéra) vás budou opětovně vyzívat na zápasy.
 • Item, který nějaký z vašich pokémonů drží, můžete nyní rovnou přesunout a dát ho jinému ve vaší partě.

Nevěděla jsem, že…

 • Z hlavní série to jsou jediné hry, ve kterým nemáte přístup k Pokémon Day Care (=školka, kde se vám starají o Pokémony, a kde se vám budou případně i množit), dokud se nedostanete do Hall of Fame (= “síň slávy”, kam se dostanete po poražení celé ligy).
 • Jsou to jediné hlavní Pokémon hry, které mají ve jméně číslo
 • Jsou to jediné Pokémon hry, které oficiálně navazují na jiné hry ve stejné generaci. Gold a Silver jsou totiž v jiné generaci, a UltraSun a UltraMoon mají alternativní děj.
 • Ze všech Pokémon her, které v té době podporovaly hraní online, ho tyhle podporovaly nejkratší dobu.
 • Byly to poslední Pokémon hry, které měly ve jméně slovo “Version”, případně jeho překlady.
Mýtický pokémon Victini, který se dal obdržet během časově omezeného eventu.

No a to by bylo z naší strany vše! Doufáme, že vás čtení bavilo, a že jste se dozvěděli něco nového. Zdá se vám, že jsme vynechali něco, co rozhodně stojí za zmínku? Podělte se s námi a s ostatními čtenáři v komentářích! Hlavně nezapomeňte sledovat náš web, protože na příště připravujeme článek o šesté generaci, aneb Pokémon X a Y spolu s remaky třetí generace Pokémon Omega Ruby a Alpha Sapphire!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share