Přivítejte Monopoly Gamer: Mario Kart

Koncem minulého roku fanoušky deskových her uchvátila zpráva, že se Hasbro a jejich vlajkové Monopoly spojují s Nintendo a v nové edici Monopoly Gamer tak představí oblíbené postavičky a scenérie z Houbového Království. Načasování bylo perfektní, protože do českých obchodů se dostaly ještě před Vánocemi a tak jsem je i sám osobně mohl nadělit pod stromeček.

Dnes Hasbro šokovalo s nečekaným ohlášením a zároveň vydáním nové verze deskové hry Monopoly Gamer, tentokrát s tématikou Mario Kart. Přívítejte Monopoly Gamer: Mario Kart!

Stejně jako předchůdce nejde o prostý reskin herní desky, ale o kompletně nové přepracování s novými pravidly pro hraní. Kromě klasického nakupování nemovitostí, obchodování a placení za pobyt na políčkách přináší nové herní možnosti. Hráčovo jmění představují Mariovské zlaťáky (coiny, chcete-li) namísto klasických bankovek, rovněž kostky nejsou stejné – jedna je číselná a druhá má na sobě power-upy. Pokaždé, když hráč překročí startovní pole, otočí se karta z balíčku Grand Prix a začne závod. Hráč musí pro vstup do závodu zaplatit počet mincí udaných na kartě, následně si všichni hráči hodí kostkou a popojdou o počet políček udaných na kostce. Následně proběhne vyhlášení výsledků závodu, hráči jsou odměňovány podle závodní karty.

Namísto klasických Monopolů hra nekončí tím, že někdo zbankrotuje, ale tím, co se vyčerpá poslední závodní karta z Grand Prix balíčku. Poté si hráči sesbírají mince z banky za své nemovitosti a hráč s nejvyšším počtem vyhrává. Jsou zde také klasická políčka jako například vězení nebo šance. Balení se hrou obsahuje čtyři základní tokeny postav – Mario, Luigi, Princezna Peach a Toad. Každý hráč vybráním svého tokenu získává také speciální kartu postavičky, kterou může kdykoliv uplatnit při svém tahu. A pokud zde chybí váš oblíbený token, nesmutněte, Hasbro bude prodávat 6 přídavných postaviček – Rosalina, Bowser, Shy Guy, Metal Mario, Donkey Kong a Yoshi.

Oficiálně jsou od dnešního dne k dostání v amerických obchodech s hrami a herní tématikou Gamestop, v dalších obchodech až od 1. června 2018. Do Česka a na Slovensko tak odhaduji příchod až zhruba na podzim letošního roku.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
5
Share