Seriál: Postavy Super Smash Bros. – Pikachu

Asi každému alespoň trochu hernímu fanouškovi se při vyslovení slova Pikachu vybaví jedna a tatáž “věc”. Pikachu je známou Nintendo ikonou, seriálovým tvorem, Pokémonem, ale také jednou z nejlepších postav ve hře Super Smash Bros.

main

Pikachu nevynechal ani jeden dosavadní díl série. Dost možná proto, že by to bez něj zkrátka nebylo ono.

Společně s postavami jako je například Jigglypuff, Kirby nebo i minule rozebíraná Bayonetta, se Pikachu řadí do skupiny postav s největší a nejúčinnější schopností zápasit ve vzduchu, což pravděpodobně patří mezi jeho největší přednosti.

Nejvíc využitelným, ve srovnání s ostatními, je jeho vzdušný útok dopředu, který jde snadno použít i několikrát za sebou kvůli své rychlosti ve vzduchu a malému zpětnému rázu. Druhým nejpoužitelnějším útokem (při základním nastavení) je samotný B útok, kterým si lze držet oponenta velmi dobře od těla. Dále stojí za zmínku útok stisknutím tlačítka A, při kterém Pikachu svou hlavou slabě udeří. Tento útok má za úkol jen jedno a to, že pokud se chce protivník po vystrčení z mapy znovu na plošinu vrátit, lze ho velmi snadno udržet mimo jen samotným mačkáním tlačítka na kraji mapy. Mezi nejlepší smash útoky se jednoznačně řadí útok dopředu a nahoru. Jako většina postav, i Pikachu disponuje dobrými kombinacemi s chycením a odhozením protihráče. Odhození dopředu je krátké, a tak jde hráče znovu snadno chytit. Odhození dolů může navazovat až na víc než deset dalších útoků ze kterých se dá jen těžko dostat. Větší využití mají mezi 0% – 30%. Při odhození vzhůru lze hráče udeřit vzdušným útokem nahoru nebo vyslat blesk při 80% – 110%.  Odhození dozadu je ze všech čtyř chvatů nejsilnější, ale k žádné kombinaci dalších útoků nevede.

Pikachu se také zvládne lehce vrátit na plošinu. Jeho útoky, až na dva smash útoky, patři mezi slabší, avšak oproti některým postavám mají skvělou kontinuitu.

Co na tuto postavu v SSB říkáte vy? Už běžíte trénovat?

Pika-Pika!

 

Zdroj obrázků

3 comments
      1. Hele jooo nemachruj, tebe bych ve Smashi zničil i s hromadou hnoje. A ta má jen jeden útok smrdět do všech stran!!! 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share