Mistrovství České republiky v Pokémonu

Fandové  a trenéři Pokémonů zastavte se v neděli v Praze v OC Černý Most a ukažte svoji sílu proti soupeřům!

Kdy: neděle 6.3.2016
Kde: V Praze, v OC Černý Most, od 11 hodin
(vzadu u stolečků fast foodu – to je ta část kde je i kinohttp

Akce je pod záštitou www.pjz.cz

Předpoklad: Každý účastník musí mít originál hru Pokémon OmegaRuby nebo AlphaSapphire (je jedno zda kazetku, či staženou z Nintendo shopu, na jazykové verzi nesejde) a konzoli Nintendo 3DS příslušného regionu (se kterou hra funguje).
Pravidla: odvozená od oficiálních pravidel pro rok 2016
1. Hraje se Double Battle (pouze OR/AS hry) formátu Flat Battle. Pokémoni s vyšším levelem než je 50 budou mít automaticky level snížen na 50. Pokémoni mohou mít Hidden Abilities a mohou Mega evolvovat.
2. Do turnaje je možné přihlásit 4 až 6 unikátních (každý Pokémon musí být jiný, tj. mít jiné číslo v Pokédexu) Pokémonů. Pro každý zápas si hráči vyberou z přihlášené party 4 Pokémony.
3. Pokémoni, získaní přes Poké Transporter, nejsou povoleni (=> všichni přihlášení Pokémoni musí mít modrý pentagram).
4. Hráč nesmí do turnaje přihlásit tyto legendární Pokémony:
Mew, Celebi, Jirachi, Deoxys, Phione, Manaphy, Darkrai, Shaymin, Arceus, Victini, Keldeo, Meoletta, Genesect, Diancie a Hoopa
5. Hráč nesmí do turnaje přihlásit více než dva ze skupiny následujících Pokémonů:
Mewtwo, Lugia, Ho-oh, Kyogre, Groudon, Rayquaza, Dialga, Palkia, Giratina, Reshiram, Zekrom, Kyurem, Xerneas, Yveltal a Zygarde
6. Každý Pokémon může držet libovolný předmět kromě Soul Dew, který je zakázaný. Předměty přihlášených Pokémonů musí být unikátní (každý Pokémon musí mít jiný, nebo žádný).
7. Pokud jsou v přihlášené partě pojmenovaní Pokémoni, nesmí se více Pokémonů jmenovat stejně. A jako jméno nesmí být zvolen název jiného Pokémona (př. Pikachu, který by se jmenoval Charmander).
8. U registrovaných Pokémonů se v průběhu turnaje nesmí měnit útoky, statistiky, ani forma (změn formy v průběhu zápasu s využitím útoku či vlivu “počasí” se toto omezení netýká).
9. Žádný z použitých Pokémonů, ani hra jako celek, nesmí být nijak ovlivněny cheaty. Doporučujeme hrát jen vlastní Pokémony (chycená ve své hře), nebo Poklémony získané od důvěryhodných lidí (nikoliv tedy Pokémony z GTS, nebo vyměněné od neznámých lidí). Mezi cheaty se zahrnuje cokoliv získané mimo prostředí vytvářené vlastní hrou (Tedy nejen vnější zásahy do dat Pokémona – př. editace pozice, využití cheatovacího zařízení -, ale i zneužívání znalosti interních mechanismů her, zjištěných hackem programu – př. tzv. “RNG abuse” -. Také “potomek” breedování cheatovaných Pokémonů může být ovlivněn cheaty.).
10. Během zápasů je přísně zakázáno se s kýmkoli a čímkoli radit.
11. Hráč má kdykoli právo nechat rozhodčím ověřit, zda soupeř nezměnil nic u svých Pokémonů, nepoužívá nepovoleného Pokémona, či jinak neporušuje pravidla.
12. Hráči musí hrát čestně a férově. Podmínkou účasti je slušné a sportovní chování, hráči si vzájemně nesmějí nadávat, zesměšňovat se, ani se jinak urážet.

Oproti oficiálním turnajům tradičně nebudeme rozdělovat na skupiny podle věku. Časové limity pro zápas jsou omezeny pouze možnostmi hry, s tím, že případné neúměrné a neodůvodněné zdržování bude řešit organizátor dle situace. Pokud dojde k vybití konzole hráče (či výpadku spojení atd..), pak automaticky prohrává ten, na jehož konzoli problém vzniknul (pokud nedojde k jiné dohodě se soupeřem).
Nové hry neumožňují rozdělení na tradiční (pro PJZ turnaje) skupiny “Standard” a “Advanced” podle typu tréningu. Organizátoři si však vyhrazují právo rozdělit věcné ceny mezi účastníky i s ohledem na snahu a originalitu – tudíž se netřeba obávat, že všechny ceny získají jen “hardcore” hráči, kteří obsadí nejvyšší místa v tabulce.

Porušení pravidel se řeší individuálně na základě vážnosti prohřešku a případné možnosti jej napravit. Veškerá porušení pravidel během zápasu je třeba neprodleně hlásit rozhodčímu, po skončení zápasu se některé věci už těžko ověřují.

Systém hry: bude zvolen podle počtu účastníků turnaje. Standardně se snažíme aby hrál každý s každým, pokud by se několik málo soubojů nedohrálo, používá se automatické dopočítávání podle odehraných výsledků (váhy soupeřů atd..). Pokud by se turnaje zúčastnil větší počet lidí, hráli bychom pravděpodobně tzv. Švýcarský systém. Obvykle se hraje jen 1 hra s každým soupeřem, v případě nízkého počtu účastníků lze ale hrát i 2.

Automatická registrace Pokémonů pro verze OR/AS zatím není možná. Bude tedy třeba vyplnit na místě registrační formulář (pro urychlení se pokusíme vytvořit i formulář pro možnost elektronické registrace předem). Připravte si prosím Pokémony, které chcete hrát do party či Battle Boxu, abyste pak nezdržovali jejich hledáním a přesunem.

Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share