Super Mario Bros. 3: Nejdražší videohra na světě

To, že má Nintendo drahé hry, není nic nového pod sluncem. Vždycky tomu tak bylo, a nevypadá to, že by se to v dohledné době mělo změnit. O tom, zda pro to mají pádné důvody, bychom mohli polemizovat dlouho, ale dnes jsme tu kvůli něčemu jinému.

Donedávna si světový rekord za nejvýše vydraženou hru drželo nerozbalené Super Mario Bros., jehož cena se na aukci vyšplhala až na 114 000 amerických dolarů, což je v přepočtu na naši měnu přibližně 2 499 900 korun. Vskutku nemalá částka, za kterou jste si mohli před rokem v Ostravě, Ústí nad Labem nebo v Jihlavě koupit byt.

Už je to ale pár dní, co byl tento rekord poražen a firma se může pyšnit, že nejen jedna, ale dokonce dvě z jejich her si vysloužily titul „nejdražší hra na světě“. Heritage Auctions, americký mezinárodní aukční dům se sídlem v Dallasu, prodal doposud nerozbalené Super Mario Bros. 3 za celých 156 000 amerických dolarů. V korunách je to plus mínus o milión více, než předchozí kousek.

A když už se bavíme o rekordech a jiných “nej”, tak si myslím, že není na škodu zmínit, že ve stejný den proběhla i aukce o nerozbalený  Pokémon Red, jehož cena se vyhoupla až na 84 000 amerických dolarů (okolo 1 840 250 korun) a tím se hra stala jednou z nejdražších této série.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share