Super Mario Maker 2 učaroval hráčům i vývojářům. Jaké další “Makery” bychom si přáli?

Je tomu už měsíc, co se do světa vydal Super Mario Maker 2, pokračovatel populárního editoru úrovní. Za tu dobu hra zažila záři reflektorů na nejvyšších místech v žebříčcích prodejnosti i bezpočet úrovní od fanoušků či vývojářů. Mezi nimi zazářily například úrovně od tvůrce Indie hitu Celeste. Myšlenka Makeru se nám velmi zamlouvá, ačkoliv to může být dvousečná zbraň. Když možnost tvořit úrovně svěříte do rukou lidu, mohou vzniknout jak naprosté odpornosti, tak úžasné úrovně. I přesto všechno bychom rádi měli možnost vytvořit si vlastní úrovně i v jiných hrách. Přinášíme několik z nich.

Mario Kart

Track editory závodních her byly oblíbené od nepaměti. Možná největší boom zažily s freewarovou Trackmanií Nations Forever. A zatímco většina těchto her byla omezená pouze kolovými prostředky, Mario Kart ve své osmé iteraci nabízí možností mnohem více, od tratí vzhůru nohama až po létání vzduchem s gliderem a nechybí tu ani prvky z ostatních populárních sérií, například The Legend of Zelda. Neříkejte, že se vám jen při tom pomyšlení v hlavě nerýsuje úžasná závodní dráha (Rainbow Road, obtížnost: Impossible). Pokud by navíc tento editor byl kompatibilní s Mario Kart 8 Deluxe, už by chybělo jen najít společný čas s kamarády, aby na vás mohli na vaší trati házet Spiny Shelly.

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Tohle bylo jedno z velkých překvapení roku 2017 – tahová strategie kombinující dvě slavné série, navíc s úžasnou hratelností. Radost byla hrát i DLC s Donkey Kongem, které představilo několik nových prvků. Už při hraní základní hry nás ale napadlo, že editor úrovní by nemusel být nijak složitý, aby byl zábavný. Mapa je čtvercová, což usnadňuje práci s terénem, nemluvě o možnosti multiplayeru – s tímto editorem bychom si tím spíš mohli užít PvP.

Overcooked 2

Divoké vaření nás bavilo už v prvním díle a potěšilo nás, že ve druhém bylo značně vylepšené. Pokud vám někdy připadalo, že některé kuchyně jsou na tři hvězdičky prostě neudělatelné (dokud se vám je na stopadesátý pokus nepodařilo zdolat), pak byste nejspíš ocenili možnost si vytvořit kuchyň a výzvu vlastní. Díky několika rozšířením je ve hře už bezpočet zajímavých prvků a jejich kombinace by mohla přinést extrémně chaotickou a extrémně zábavnou výzvu. Možnost vytvořit úroveň bránění se Zombie hordě z posledního DLC by byla třešničkou na dortu.

Baba Is You

Tahle hra je prostě úžasná. Nápad je jednoduchý, ale skvělý a výborně provedený. Při řešení hádanek ale možnost vytvářet vlastní úrovně zjevně nenapadla jen nás. Autor hry nedávno na AMA (Ask me anything – zeptej se mě na cokoliv) uvedl, že pracuje na editoru úrovní. No není to super?
Card
Makerů a editorů by se určitě dalo vymyslet mnohem více. Napadají vás nějaké, případně i jejich realizace? Podělte se s námi v komentářích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share