Nuzlocke – když Pokémoni umírají…

Pokémony hraji už mnoho let a jediná verze, kterou jsem měl problém porazit, byla Yellow, a to jen proto, že jsem byl tehdy ještě malé dítě. Dnes jsou tyto hry pro mne záležitostí nostalgie a zábavy, nikoli však výzvou. A od toho je Nuzlocke Challenge, hře přidá tuto výzvu, dodá na příběhu a donutí vás cítit své emoce při hraní pokémonů.

V roce 2010 napsal uživatel Nuzlocke komiks, který zveřejnil na /v/ boardu 4Chanu a nazval ho Ruby: Hard Mode. V tomto komiksu popisoval speciální způsob, jak hrát Pokémony a své dobrodružství ve hře Pokémon Ruby Version. Jsou to zábavné komiksy, které doporučuji si přečíst, jsou zadarmo dostupné na této stránce:

http://www.nuzlocke.com/pokemonhardmode.php

Krom mnoha Meemů, které z těchto komiksů vznikly, přirozeně přišla a univerzální pravidla Nuzlocku. Pokud pokémon faintne, musíte jít do boxu a v něm na  „mrtvého“ pokémona dát release a můžete vždy na každé Route chytnout pouze prvního pokémona, kterého najdete. Všeobecně uznávaným pravidlem je také nutnost pojmenovávat vaše pokémony, čímž k nim budete mít hlubší vztah a jejich pozdější smrt pro vás bude víc zdrcující.

Jsou různé verze Nuzlocku, které se hrají, ale tahle je nejzákladnější. Pokud pro vás budou pokémonní hry stále příliš lehké, můžete hrát například bez možnosti se léčit v Pokécentru, nebo bez léčících Itemů, s omezeným množstvím pokébalů, a mnoho dalších.

Pokud prohrajete zápas, některé verze Nuzlocku praví, že musíte dát new game, ale podle základních pravidel se většinou povoluje začít s týmem seskládaným z boxnutých pokémonů (samozřejmě smíte chytat jednoho pokémona na routu i po dosažení šesti pokémonů, takže pokud vám tým nezemře, budete mít v záloze slušnou sbírku).

Co se mi na Nuzlocku líbí nejvíc, kromě emočních vazeb k vašemu týmu, je možnost hrát s pokémony, které byste normálně nepoužívali. Může se stát, že váš tým bude mít v sobě (například v případě gen. 3) Wurple, Skitty, Zigzagoona, Wingulla, Mudkipa a Poochianu, nevyvážený tým pokémonů, které byste normálně buď nepoužili vůbec, použili jako HM otroka nebo použili v jiném týmu. Ale na počátku hry moc nemáte výběr, takže co najdete, to chytnete a budete za to rádi, odsouzeni čelit světu s týmem, který by nikdy neměl být používán.

Sám jsem Nuzlock hrál ve hře Omega Ruby. Vedl jsem si záznam mé cesty. Bylo to brutální, ale vzpomínám na to příjemně. Příprava na gym byla opravdu vážná, museli jste upřímně grindovat, aby jste měli šanci gymleadera porazit bez jediného faintnutého pokémona.

Pokud si někdy Nuzlock zahrajete, nebo jste si ho zahráli, nebojte se s námi o zážitek podělit v komentářích. Nechte se třeba inspirovat komunitou Nuzlocku, koukněte se na nejrůznější komiksy, textové záznamy nebo příběhy jiných hráčů. Vaše neštěstí se může stát s trochou fantazie zábavným příběhem, který dá vysvětlení tragédiím Nuzlock Challenge. Jak řekl jednou jeden Seedot (a později Nuzleaf) s obličejem Johna Locka, „I believe this is all happening for a reason“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
0
Share