Vánoční rádce #1: Switch nebo Switch Lite?

Pokud patříte k těm, kteří vánoční dárky nechávají na poslední chvíli a nevíte si rady, co svým blízkým pořídit, pokusíme se vám v této sérii přinést rady a nápady, co by tak mohlo hráčům a hráčkám udělat radost. V prvním díle se zaměříme na samotnou konzoli. Na výběr už totiž u Switche máme ze dvou variant, které mají své odlišnosti a budou zajímat jiné lidi.

Nintendo Switch

Standardní verze konzole má všechno, co je se značkou Switch spojováno. Nová, letos vydaná revize má navíc větší baterii, se kterou si hraní budete moct užívat 4 a půl až 9 hodin na jedno nabití. V balení najdete konzoli, pravý a levý Joy-Con ovladač, Joy-Con Strapy, Joy-Con Grip, dock pro připojení k televizi, nabíječku a HDMI kabel. Konzoli si můžete užít jak na cestách tak na velké televizi a na hraní ve dvou si u některých her vystačíte pouze s ovladači v balení.

Kdy raději vzít standardní verzi

  • Pokud chcete hrát i na TV
  • Pokud plánujete hrát hry pro více hráčů (např. Super Mario Party)
  • Pokud plánujete pořídit Nintendo Labo (to bude fungovat i se Switchem Lite, nicméně s omezeními a bude třeba dokoupit další ovladače)
  • Pokud v rodině žádný Switch nemáte

Nintendo Switch zakoupíte v českých obchodech za cenu od 7 800,- Kč a ve slovenských obchodech za cenu od 290 €.

Nintendo Switch Lite

Letos na trh Nintendo uvedlo menší a lehčí verzi konzole, která je díky tomu i levnější. To vše za cenu toho, že už není “Switchovací” – Switch Lite jde totiž používat pouze v handheld režimu. Menší, lehčí a kompaktnější zařízení ale můžete ocenit při cestování i delším hraní, protože nebudete v rukou držet takovou váhu. Na baterii Switch Lite vydrží podle náročnosti hry 3 až 7 hodin a kromě absence vibrací a IR kamery je hardwarově shodný s plnotučnou verzí. Výhodou menší obrazovky je také snazší dosažitelnost palci a některé hry na ní vypadají lépe, díky tomu, že je stejný počet pixelů smrsknutý na menší plochu. Velkou nevýhodou ale jsou vestavěné ovladače, které nejdou z konzole vyjmout. Pokud tedy budete chtít hrát ve více hráčích, či používat Nintendo Labo (i to má svá omezení, konzole se např. nevejde do všech výtvorů a je třeba ji mít bokem), bude třeba zakoupit ovladače. Na druhou stranu ale vestavěné ovladače disponují D-Padem, tedy směrovým křížem, který možná ocení zejména hráči plošinovek. V balení tak najdete pouze konzoli a nabíječku, nic dalšího.

Kdy zvolit Switch Lite

  • Pokud chcete hrát pouze v handheld režimu
  • Pokud už doma máte jednu standardní verzi
  • Pokud plánujete na jedné konzoli hrát pouze v jednom (kvůli malému displeji je hraní ve více hráčích na jedné konzoli značně nepraktické)
  • Pokud chcete v handheld režimu využívat D-Pad
  • Pokud chcete mírně ušetřit

Nintendo Switch Lite zakoupíte v českých obchodech za cenu od 5 400,- Kč a ve slovenských obchodech za cenu od 210 €.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
0
Share