Vánoční rádce #3: It’s-a-me, Mario! aneb hry s Mariem

Pokud patříte k těm, kteří vánoční dárky nechávají na poslední chvíli a nevíte si rady, co svým blízkým pořídit, pokusíme se vám v této sérii přinést rady a nápady, co by tak mohlo hráčům a hráčkám udělat radost. V minulých dílech jsme vybírali konzoli a příslušenství, teď už se konečně vrhneme na hry. Začneme, jak jinak, nejúspěšnější videoherní postavou všech dob. Takže zde přinášíme tipy na hry, ve kterých se vyskytuje knírkatý instalatér Mario.

Super Mario Odyssey

Jedna z nejočekávanějších her roku 2017 a také jedna z nejlepších. O tom svědčí několik ocenění “Hra roku” a 97% na serveru Metacritic. Jde o další 3D vstup do série, který se odlišuje od ostatních dílů, nicméně jen v pozitivním směru. Jde o skvělou jízdu, která úžasně pracuje s hudbou a zvuky, velmi efektivně využívá dostupný hardware a celkově je prostě radost takovou hru hrát. Kdo má Switch a Super Mario Odyssey ještě nehrál ho určitě potřebuje.

Orientační cena: 1499 Kč/59 €

Mario Kart 8 Deluxe

Takříkajíc “essential” titul z Nintendo nabídky jsou závody motokár, které jsou přístupné i těm nejmenším, ale bavit se u nich budou úplně všichni. Na jedné konzoli si zahrají až 4, při hře s více konzolemi či online může hrát až 8 resp. 12 hráčů. Kromě toho se dá řídit i pomocí Toy-Con Motorky z Nintendo Labo Variety Kitu či Volantu a Pedálu z Vehicle Kitu. 3

Orientační cena: 1499 Kč/ 59 €

Super Mario Party

Další multiplayerovou peckou je nejnovější díl ze série Mario Party. Ten je takovou menší revolucí a přichází s mnoha novými prvky včetně vynikajícího coop režimu River Survival. Další zábavu poskytne i Toad’s Rec Room, který umožňuje propojit dvě konzole (a tedy jsou potřeba dvě kopie hry) a hrát úplně nové módy.

Orientační cena: 1499 Kč/ 59 €

Mario Tennis Aces

Sportovní fanoušky by mohla potěšit perfektní tenisová simulace, ve které ale kromě “nudného normálního” tenisu můžete hrát i se super střelami a schopnostmi. Velká je nabídka kurtů (každý má samozřejmě jiné vlastnosti) i postav. Na sólo hraní poslouží i příběhový mód, který navíc hráče naučí pokročilým technikám. A zmínili jsme, že Mario Tennis Aces je sportovní simulace, která může bavit i fanoušky jinak tomuto žánru neholdujícím?

Orientační cena: 1649 Kč/ 59 €

Mario+Rabbids: Kingdom Battle

Hit gamescomu 2017 v kategorii strategických her, který tak trochu převálcoval i remaster Age of Empires. Ubisoftu se šikovným způsobem podařilo propojit univerza Maria a šílených králíků a výsledkem je skvělá tahová strategie se zábavným příběhem i hratelností. Určitě doporučujeme pořídit Gold edici, která obsahuje Season Pass včetně Donkey Kong Adventure, což je skvělé rozšíření, které by nemělo nikoho minout.

Orientační cena: 1399 Kč/ 39 €

Super Mario Maker 2

Pro příznivce Maria jakožto klasické 2D plošinovky bude skvělou volbou dvojka Mario Makera. Kromě příběhu s připravenými úrovněmi totiž dává hráčům do rukou nástroje k tvorbě vlastních a to navíc ve stylu několika konkrétních dílů (třeba Super Mario Bros. 3). Díky službám Nintendo Switch Online jde navíc postavené levely sdílet s ostatními hráči z celého světa či hrát ty jejich. Jde tedy o Mario hru, která nikdy nekončí.

Orientační cena: 1499 Kč/ 59 €

New Super Mario Bros. U Deluxe

Ještě blíž klasickému Mariovi je port “standardního 2D pokračování” z Wii U. Součástí je ale i New Super Luigi U a přibyly nové postavy, které usnadňují hraní mladším hráčům – Toadette, která se po sebrání korunky transformuje na Peachette a Nabbit, kterému nepřátelé nemohou ublížit. Díky podpoře až 4 hráčů jde o skvělou zábavu pro celou rodinu.

Orientační cena: 1499 Kč/ 59 €

Mario & Sonic at the Olympic Games: Tokyo 2020

Tokijské letní olympijské hry budou sice až příští rok, což vám dává spoustu času natrénovat se. Opět jde primárně o hru více hráčů, která se nebojí využívat pohybového ovládání tak, abyste se u toho dobře pobavili (třeba u takového sprintu mohou někteří hráči působit opravdu komicky). Jako malý bonus tu jsou olympijské sporty v retro stylu, které mají připomínat olympiádu v Tokiu roku 1964.

Orientační cena: 1499 Kč/ 59 €

BONUS: Luigi’s Mansion 3

Ačkoliv je v této stále ještě poměrně nové hře Mario přítomen, nehraje zde hlavní roli – tu zde přebírá jeho bratr Luigi. Jde o úžasnou záležitost, která učaruje jak hratelností, tak vizuály, které i se spoustou efektů a vychytávek běží na Switchi naprosto bezchybně. Nechybí ani multiplayer ve formě coopu či speciálního módu. Ne nadarmo Luigi’s Mansion 3 sklízí skvělá hodnocení.

Orientační cena: 1499 Kč/ 59 €


Upozornění: Uvedené ceny jsou pouze orientační. Cenová nabídka se může u jednotlivých obchodů lišit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share