Vánoční rádce #5: Rodinné hry pro Nintendo Switch

Pokud patříte k těm, kteří vánoční dárky nechávají na poslední chvíli a nevíte si rady, co svým blízkým pořídit, pokusíme se vám v této sérii přinést rady a nápady, co by tak mohlo hráčům a hráčkám udělat radost. V předchozích článcích série jsme se zaměřili na konzoli, příslušenství, hry s Mariem a Akční/RPG hry. Nyní přichází čas na velmi důležitou kategorii, kterou jsou rodinné hry. Ty jsou obvykle pro více hráčů a mají odpovídající věkové ohodnocení, aby byly přístupné i pro ty nejmenší. Nintendo v této kategorii v posledních letech excelovalo a kromě her s Mariem ze třetího dílu vánočního rádce jich má v nabídce mnohem více.

Captain Toad: Treasure Tracker

Držte si průzkumnické batůžky, protože tahle výprava je občas velmi napínavá. V Captain Toad: Treasure Tracker se Mariův kamarád Kapitán Toad spolu s Toadette vydávají na výpravu za pokladem. Jde o vcelku jednoduchou logickou hru, která parádně vypadá a je opravdu zábavná. Verze pro Switch má navíc i režim pro dva, kdy jeden hraje za Toada a druhý mu pomáhá, třeba tuřínovou krycí palbou. Zahrát si tu můžete i nové úrovně inspirované Super Mario Odyssey a v neposlední řadě také doporučujeme DLC, které přidává dalších pár skvělých úrovní. Za tisícovku (39 €) za základní hru jde o výhodnou koupi.

Yoshi’s Crafted World

Po dobrodružství ve vlněném světě se tentokrát Yoshi a jeho přátelé ocitají ve světě vyrobeném z předmětů, co se mohou jen tak povalovat v domácnosti. V této roztomilé plošinovce se malý dinosaur bude snažit získat zpět drahokamy z bájného artefaktu, které Kamek a Baby Bowser rozházeli po celém světě. Hra je plná kreativních nápadů včetně možnosti projít každou úroveň i z rubové strany a objevit jinak skryté předměty. Svůj návrat zažívá i pes Poochy a jeho štěňata. Přístupnost dětem umocňuje mód pro dva hráče i Mellow mód, ve kterém Yoshi dostane křídla!

Cena: 1399 Kč (55 €)

Just Dance

Co takhle si… zatancovat? Kouzlo Just Dance spočívá v jeho jednoduchosti – stačí vzít do pravé ruky Joy-Con a kopírovat pohyby tanečníků na obrazovce tak, jako by to byl odraz v zrcadle. S dostatkem ovladačů se dá na Switchi hrát až v šesti hráčích. Dostupné pro Switch jsou aktuálně 4 díly (ročník 2017 – 2020) každý s vlastním výběrem skladeb a v některých z nich najdete i kids mód přizpůsobený těm nejmladším. Jaký díl zvolit záleží jen na vás (naše oblíbené jsou 2017 a 2018 kvůli skvělému výběru skladeb a výborným choreografiím). Sluší se zmínit i možnost předplatného Just Dance Unlimited, které umožní přístup k více než třem stovkách dalších choreografií. Ceny se pohybují okolo 1499 Kč (59 €).

Pokémon: Let’s Go, Pikachu! & Let’s Go, Eevee!

Zejména pro hráče Pokémon Go! je skvělou volbou remake první generace Pokémon her. Všechny modely Pokémonů jsou samozřejmě plně ve 3D, stejně jako prostředí (ačkoliv stále v pohledu shora) a nechybí prvky, které jsou hráčům zmíněného mobilního hitu již známé. S Pokémon Go jde Switch také propojit a přenést si do něj chycené příšerky a získat bonusy i do mobilní hry. K těmto dílům existuje i příslušenství Poké Ball Plus, který se dá použít jako ovladač pro Pokémon: Let’s Go, ale i jako Pokémon Go Plus s mobilní hrou. A můžete si do něj dát svého oblíbeného Pokémona a sledovat, jak bude reagovat na pohyby Poké Ballu.

Cena: 1499 Kč (59 €)

Ring Fit Adventure

Nástupcem Wii Fit se u Switche stává Ring Fit Adventure, který na cvičení jde ještě o chlup seriózněji. Přináší kvalitní cvičební pomůcku, umí měřit tep a aby cvičení nebyla nuda (jako by pro některé z nás byla), přichází s RPG hrou. Tu při pravidelném cvičení půl hodiny denně údajně dohrajete za 3 měsíce. Jednu sadu ale může sdílet celá rodina a to ať se u cvičení budou povzbuzovat či cvičit každý zvlášť. Cena se pohybuje okolo 1899 Kč (75 €).

Kirby Star Allies

Hráči prakticky jakéhokoliv věku si také budou moct společně užít i plošinovku s Kirbym, roztomilou růžovou kuličkou. V tomto díle se opět vydává všechny zachránit, ale díky speciální schopnosti si může po cestě z některých nepřátel udělat spojence. Těch se pak chopí ostatní hráči a až ve čtyřech tak mohou společně projít všemi úrovněmi. Důležitá je spolupráce při kombinování schopností, které je třeba k překonání překážek. Díky orientaci na děti je hraní příjemnou oddychovkou i pro dospělé.

Cena: 1249 Kč (49 €)

Minecraft/Dragon Quest Builders 2

Následující dvě hry sdílí podobný základ – vlastní kostičkovaný svět, ve kterém se každý může stavebně vyřádit dle libosti. Minecraft se těší multiplatformovosti, podpoře crossplay i ohromné komunitě. Dragon Quest Builders (na Switch vyšel první i druhý díl a oba jsou skvělé) zase ke konceptu přistupuje s epickým příběhem, jak se na RPG sérii sluší a nabízí trochu jiný způsob realizace stejné myšlenky. Kromě toho přináší i vizuální styl pro sérii typický a dvojka do žánru přináší vítané novinky. Za Minecraft dáte cca 800 Kč (32 €), za Dragon Quest Builders 2 okolo 1199 Kč (47 €), první díl vyjde o dvě stovky levněji.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Donkey Kong Country: Tropical Freeze není jen další generickou plošinovkou – jde o jednu z nejlepších klasických 2D plošinovek posledních několik let. Ačkoliv oproti Wii U nepřibylo moc novinek, jedna je důležitá – Funky Kong. Jde o postavu, která má oproti ostatním pár výhod a představuje tak jakýsi “Easy Mode” pro nejmenší. Přičtěte ještě podporu pro dva hráče a máte zábavu s opičáky pro rodiče i děti.

Cena: 1299 Kč (51 €)

Bonus: LEGO hry

Jeden z nejlepších mezigeneračních coopů (tedy že se baví dospělý i dítě) představují LEGO hry. Těch za ta léta vyšlo už mnoho, veliké množství je jich i na Switch. Zmíníme tedy jen několik (to ale neznamená, že ty ostatní nejsou dobré). Tak tedy LEGO Marvel Super Heroes 2 (o dobrodružství Marvel hrdinů), LEGO DC Super Villains (speciální příběh o záporňácích z DC univerza), LEGO The Incredibles (obsahuje příběh prvního i druhého dílu Úžasňákových), LEGO Harry Potter Collection (obsahuje remaster obou dvou dílů z čarodějnické školy v Bradavicích) a LEGO City Undercover (přichází s novým originálním příběhem). Trošičku víc sandboxem je LEGO Worlds, které v mnohém připomíná výše zmíněný Minecraft a přináší snad všechny kostičky Lega, která kdy byly vyrobené. Žádné z těchto her nechybí humor, jejich cena se pohybuje okolo standardních 1399 Kč (55 €), nicméně některé díly se občas dají sehnat i levněji.


Upozornění: Uvedené ceny jsou pouze orientační. Cenová nabídka se může u jednotlivých obchodů lišit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share