Vánoční rádce #7: Další předměty s herní tématikou

Pokud patříte k těm, kteří vánoční dárky nechávají na poslední chvíli a nevíte si rady, co svým blízkým pořídit, pokusíme se vám v této sérii přinést rady a nápady, co by tak mohlo hráčům a hráčkám udělat radost. Po tom, co jsme se zaměřili na konzolepříslušenstvíhry s Mariemakční a RPG hry, rodinné hry, a multiplayerové hry, nás čeká poslední díl věnovaný hernímu merchi a ostatním dárkům, co by mohly gamery potěšit.

amiibo figurky

Figurkám amiibo Nintenďáci obvykle nedokáží odolat. Kromě toho, že moc hezky vypadají v některých hrách poskytují bonusy. Jaké konkrétní vybrat? Stačí se podívat na poličku, která už obdarovaný má a také na to, které hry má rád. Obvyklá cena za jednu figurku je 300 – 500 Kč (12 – 20 €).

Voucher do Muzea Her

Muzeum Her je velmi zajímavý projekt, díky kterému si za jedno denní vstupné můžete vyzkoušet bezpočet starých her na konzolích, počítačích a arkádách. Na své si tu samozřejmě přijdou i Nintenďáci, jelikož k vyzkoušení jsou tu téměř všechny konzole včetně těch méně obvyklých – v blízké době by se měl vrátit Virtual Boy. Více najdete na oficiálních stránkách.

Deskové hry

Hráče videoher mnohdy zpátky do reálného světa můžete zatáhnout i pomocí deskových her s videoherní tematikou. Doporučit můžeme například Mariovské Monopoly Gamer, které oproti standardním variantám mají mechaniky navíc. Herních deskovek je ale daleko víc – například DOOM, Civilization a další. Stačí tak zjistit oblíbené hry vašeho cíle a podívat se, co mají vaše oblíbené obchody v nabídce. Většinou ale budete muset počítat s vyššími cenami – Monopoly Gamer se dají pořídit okolo šesti stovek (23 €), DOOM už stojí cca 1600 Kč (63 €).

Herní literatura

Často se to nezdá, nicméně i hráči mohou být náruživí čtenáři. K dispozici je navíc poměrně velký výběr herní nebo s hrami související literatury. Doporučíme např. námi recenzované příběhy ze zákulisí vývoje her v knize Krev, Pot a Pixely. Dále jsou skvělou volbou třeba knihy Ernesta Clina – Ready Player One či Armada, fanouškům Zaklínače by neměla chybět jeho knižní předloha (Andrzej Sapkowski je skvělý spisovatel), svou knižní sérii má i třeba Assassin’s Creed nebo Diablo. Fanoušky komiksů by mohla potěšit Overwatch Antologie nebo některý z komiksů ze série Marvel. Na své si přijdou i hráči Minecraftu, který je v literatuře zastoupen velmi hojně. Ke hraní takřka neodmyslitelně patří i Star Wars. Knih z tohoto univerza je opravdu hodně, z letošních určitě všemi deseti doporučuji Star Wars: Ahsoka, příběh, který navazuje na seriál Klonové Války. V literatuře jsou ale hry zastoupeny opravdu hodně a kromě příběhů tu najdeme i rádce, průvodce herním světem, artbooky a mnohé další.

Oblečení

Každý gamer rád ukazuje příslušnost své “rase” i tím, co nosí. České obchody nabízí ohromnou nabídku triček, čepic, mikin a dalšího oblečení. Jako i u minulých položek je důležité vědět, jaké hry má obdarovaný rád (a správnou velikost).

Další předměty

Tato kapitola rádce je opravdu velmi obsáhlá, je opravdu z čeho vybírat. Kromě výše zmíněného tak zmíníme třeba lampičku, hrnečky, klíčenky, tašky a batohy. Dále tu máme třeba notýsky, ručníky, plakáty, plyšáci nebo třeba lampičky. Některé herní série také mají i své vlastní LEGO sady. Opravdu stačí jen zapojit fantazii a za chvíli budete v rozhodovací paralýze.

Tímto se s vámi náš vánoční rádce loučí. Doufáme, že se vám ještě podaří vše včas pořídit a vám i vašim hráčům přejeme krásné vánoce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share