Týden za námi #10 – Budoucnost 3DS a soudní tahanice

Máme za sebou další týden, pro nás měl jedno velké plus – svátek v úterý, takže někteří z nás si udělali prodloužený víkend. V Nintendu ale neměli II. internacionálu, a tak makali jako obvykle plný týden. Díky tomu jsme se dozvěděli ještě pár informací z doznívající vlny po uzavření fiskálního roku 2017. Nejen o tom, ale i o dalších novinkách si přečtěte na následujících řádcích jubilejního 10. dílu našeho seriálu.

Nintendo má velké plány se Switchem a platformou mobilních telefonů

Minulý týden byla spousta informací ohledně finančních výsledků firmy. Zároveň vedení zveřejnilo své plány do budoucna, ale ještě tenhle týden bylo pár doznívajících novinek. Například konkrétní plány se Switchem a hrami na mobilních telefonech přímo z úst současného prezidenta Tatsumi Kimishima a jeho nástupce Shuntaro Furukawa.

V případě jakéhokoliv většího podnikání je obecně chyba soustředit se na jeden konkrétní produkt (nebo oblast). V Nintendu to samozřejmě vědí, a tak chce budoucí prezident Furukawa soustředit síly na vývoj her pro mobilní telefony, konkrétně titulu, který by se stal doslova hitem. Mimochodem, další titul na telefonech bude JRPG Dragalia Lost.

Ohledně Switche se Nintendo chce soustředit na dosud ne moc obsazené trhy na Středním východě a v jihovýchodní Asii. Dosud prodávali na asi 50 trzích převážně v Japonsku, Evropě a Severní a Jižní Americe.

Ohledně otázek výběru Furukawa jako nástupce Kimishima poznamenal, že „ví jak z vývojových týmů vymáčknout plný potenciál a za poslední dva roky vytvořil dobrý obchodní základ pro další generace“. Furukawa dále řekl, že chce vytvořit radu pěti ředitelů včetně něj, jejímž účelem bude posuzovat produkty, přičemž poslední slovo, jestli něco má nebo nemá smysl, bude stále jeho odpovědností.

Obchodní komise vyšetřuje Nintendo Switch

Firma Gamevice minulý rok podala žalobu na Nintendo ohledně ovladačů Joy-Con. Údajně mělo dojít k porušení patentů s jejich produktem Wikipad. Firma požaduje kompenzaci a dokonce si troufají i na žádost o zakázání prodeje Switche.

Americká mezinárodní obchodní komise tento týden dala pokyn k řádnému prošetření, termín výsledku nebyl dán. Uvidíme, jak se k tomuto problému postaví, sami podle obrázku vidíte, že ovladače nejsou úplně stejné a navíc s jiným připojením, takže kdo ví, čeho se Gamevice chytlo.

Kdo má na svědomí remake na 3DS Luigi’s Mansion?

O tom, že bude remake původní hry z GameCube, víme už od Directu z března. Hodně lidí si myslelo, že remake dělá studio Next Level Games, které má za sebou například Metroid Prime: Federation Force nebo Luigi’s Mansion: Dark Moon. Právě druhá jmenovaná hra byla důvodem k této domněnce, jelikož grafika a engine celkově ji hodně připomínal.

Nyní je podle výpisu z ratingu pro Austrálii známo, že na hře pracuje studio Grezzo, které má za sebou například remake Ocarina of Time nebo Majora’s Mask pro 3DS, ale také jejich vlastní tvorbu v podobě Ever Oasis, což je podle mě skvělé, lehce netradiční RPG, jehož recenzi jsme vám přinesli krátce po vydání. Pro nás hráče to tedy znamená, že bychom se měli dočkat poctivého a pěkně odladěného kousku.

Budoucnost 3DS

Mysleli jste si, že jeho dny již byly sečteny? Jestli tomu tak skutečně bylo, teď už není. Vedení společnosti očekává neustálou poptávku kvůli nízké ceně v porovnání se Switchem i v tomto roce, takže prodeje pokračovat budou. Popravdě takový byl plán, takže svým způsobem nic nového.

Kimishima se dále rozpovídal – shrnul současnou situaci, kdy je Switch brán jako domácí konzole, která se případně dá sbalit někam s sebou. 3DS je brán jako systém pro každého do kapsy, vzhledem k nižší ceně se dá s trochou nadsázky říct pro každého člena rodiny. Dokud se toto nezmění, dokud Switch bude tou domácí konzolí, 3DS bude žít dál vedle Switche.

Týden na NBase

Příznivci krásného trávníku, na kterém se míhá černobílá koule, dostali ve FIFA 18 aktualizaci, která se týká převážně světového šampionátu. Kdo má rád budovatelské strategie vláčků, ještě k tomu na Switchi, se může radovat. Jedná se o hru Train Valley, podrobnosti si přečtěte zde. Dále jsme sepsali info o menší nepříjemnosti, která se týká Wolfenstein II. Vy, kdo nedáte Pro Controller z ruky, a zároveň hrajete i na počítači, můžete skákat radostí – Steam oznámil oficiální podporu tohoto ovladače. Menší novinka z naší zahrádky je unboxing limitované edice Wonder Boy: The Dragon’s Trap. Přinesli jsme vám i dvě recenze – jednu na osolenou metroidvanii Dandara a druhou na hru s jedním z nejkontroverznějších smyslů pro humor – South Park: The Fractured But Whole.

To je ode mě pro tento týden vše, budu se těšit zase u dalšího dílu našeho seriálu, opět s prodlouženým víkendem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
3
Share