Minulý týden jsme měli o jeden pracovní den méně. Tento týden tomu bylo stejně. Nicméně tentokrát vtipy stranou, protože to bylo kvůli ukončení jednoho z nejkrvavějších konfiktů, jaký tato planeta zažila. Snad nás už nepotká něco podobného a budeme si moct dále užívat ta kvanta her, jaké nám tento svět nyní přináší. Pojďme se tedy podívat, co se v naší branži událo za poslední týden.

Switch se dočká oficiálního nabíjecího stojánku

Pro hráče využívajících hlavně tabletop mód při hraní na Switchi celkem příjemná novinka. V současné době pokud jste chtěli takto hrát a zároveň nabíjet tak jste buď nemohli a nebo jste museli využít jiného stojánku a mít kabel připojený do Switche (pokud nepočítám výrobky třetích stran, mnohdy pochybné kvality). Nyní postačí vzít konzoli a posadit ji na konektor ve stojánku, podobně jako u první generace 3DS. Ve druhém případě bylo ovšem potřeba, aby konzole neměla žádné pouzdro na spodním díle – podle obrázků bohužel vypadá, že pozice konektoru nebude nijak stavitelná, takže nejspíše bude nutné mít bez krytu i Switch. Stojánek samotný samozřejmě polohovatelný je. Má se začít prodávat 13. července za 20$, do Evropy se údajně podívá o něco později.

Na mrtvé nácky si připravte 23 GB

S blížícím se datem vydání Wolfenstein II: The N.ew Colossus se vynořuje čím dál více informací na povrch. Nyní jsou to nároky na paměť. Původně bylo uváděno něco okolo 14 GB. Teď je ale na eShopu cifra 23 GB. Někomu je to jedno, pro příznivce digitální distribuce s menší kartou to může být nepříjemné překvapení. Každopádně skok to není malý, téměř 10 GB, takže snad se jedná už o konečnou hodnotu. Jo a mimochodem, pokud si myslíte, že s fyzickou kopií se vyhnete stahování, tak na to rovnou zapomeňte.

Virtual Console se na Switch nepodívá

Virtual Console je služba na konzolích Wii, Wii U a 3DS, která umožňuje zakoupit a hrát hry ze starých konzolí Nintenda, Segy, SNK a NEC. Již od oznámení Switche kolují dohady o tom, jestli se služba rozběhne i na této platformě. Na webu Kotaku se přímo zeptali Nintenda a dle odpovědi se žádné plány s VC nechystají. Dá se to pochopit – součástí online služeb, které se rozběhnou v září, bude i knihovna NES her, která Virtual Console určitým způsobem zastoupí. Na začátku bude obsahovat 20 titulů, postupně se samozřejmě bude rozšiřovat. S tímto souvisel i další dotaz, jestli budou jenom NES hry nebo i jiné konzole – zatím se jiné nechystají. Troufám si ovšem tvrdit, že by setrvání na jedné konzoli (zvlášť, když existuje její mini verze, která spoustě lidí bohatě stačí a navíc je navždy jejich, nemusí platit pravidelné poplatky) bylo špatné a časem se nabídka určitě rozšíří.

Posunuto datum vydání Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

„Zase změna data vydání? No jo, zas nestíhají, to je klasika.“ Asi vám něco podobného problesklo hlavou, ale ani nevíte, jak moc jste mimo (asi jako Caroline Marcil, když zpívala hymnu). Teď se datum přesouvá na DŘÍVĚJŠÍ termín! Jo, něco takového se často nestává, ale už to tak je. Místo 10. července Crash vyleze už 29. června. Součástí trilogie je Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back a Crash Bandicoot 3: Warped. Trilogie obsahuje vylepšenou grafiku (srst, nasvícení apod.) a znovu nahrané dialogy s původními herci.

Týden na NBase

Na začátku týdne vyšla celkem podstatná informace – detaily k Nintendo Switch Online, konečně jsme se tedy dozvěděli část z toho, co reálně bude a alespoň nějakým dohadům je konec. Mohli jste si také přečíst recenzi na zajímavou hru, která by si na prsa mohla připnout nejedno ocenění – Three Fourths Home. Pro herní knihovnu Switche je důležitá informace o GameMakeru, který umožní snazší portování her, které s ním už byly vyvíjené. Před E3 se má objevit i tajný projekt týkající se Splatoonu – podle Nintenda je zpráva lež, ale vím, jak to chodí. Příznivci jiných kostiček než LEGO – těch v Minecraftu – se mohou radovat z fyzické kopie a velkého updatu hry, jehož součástí má být cross-paltform multiplayer. Yesbook přinesl další díl série našich oblíbených soundtracků – za mě vede jeden od soudruhů a Castlevania s nespočtem různých coverů rozličných stylů. Na závěr pár detailů o Monster Hunter filmu.

Snad se vám tento přehled líbil a budu se těšit za týden s dalšími novinkami.