Týden za námi #12 – Katrielle a Pokémoni

Tento týden již byl plně pracovní – žádné flákání ať už díky odborářům nebo oslavám konce války. Novinek se nedá říct, že by bylo málo – spíše naopak. Některé jsou zatím hodně konspirační (Pokémoni), jiné jsou „na beton“. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Switch se dočká Katrielle Layton

Kdo má rád sérii Professora Laytona, ten už určitě hrál i novinku Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaire’s Conspiracy, ve které se v hlavní roli objevila jeho dcera Katrielle. Hra se objevila nejen tradičně na 3DS, ale i na mobilních telefonech se systémem Android a iOS. Nyní vývojářšké studio Level-5 vydalo prohlášení, že pracují na verzi pro Switch, která bude mít název Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaire’s Conspiracy DX. Těžko říct, co v praxi přinesou ta dvě nová písmena, každopádně v Japonsku má hra vyjít již 9. srpna tohoto roku, datum pro zbytek světa oznámeno nebylo, ale určitě to nebude o moc později. Mimochodem, její recenzi si u nás můžete přečíst zde.

Switch a Pokémoni

Celkem profláknuté téma – aby také ne, má-li být Switch nástupcem 3DS, neměl by na něm díl z této série chybět. V poslední době spekulace nabraly na obrátkách, zřejmě s blížící se E3, na které se snad dozvíme více informací (a možná téměř vše). Zatím víme, že mají být tradičně dva díly lišící se například v chytitelných pokémonech a mají vyjít ještě v tomto roce.

Další informace jsou již čistě spekulacemi, nutno dodat podpořenými například zaregistrovanými doménami – pokemonletsgopikachu.com a pokemonletsgoeevee.com – z toho vyplývá název a propagátoři pikachu a eevee. Nicméně Game Freak údajně chce hry něčím oživit, z názvu by nás ihned mohlo napadnout nějaké spojení s mobilní hrou Pokémon GO!, na druhou stranu Pokémoni jako takoví mají svým způsobem jednoznačně daný (a zřejmě nezměnitelný) koncept. No nechme se překvapit, po E3 snad budeme moudřejší.

Owlboy – prodejní hit

Owlboy je plošinovka, ve které hrajete za jakousi sovičku, která je za neužitečného budižkničemu. Jenže jednoho dne je váš svět napaden a vy se vydáváte zachránit svět a naplnit sen nejednoho dělníka o cestě na vrchol z éry minulé.

Tato hra dokázala být výdělečnou již během prvních 24 hodin prodejů, což překvapilo i samotné tvůrce a vydavatele, studio D-Pad, jehož šéf a programátor v jednom poznamenal:

Ještě nemáme výsledky z ostatních platforem, ale na Switchi začal vydělávat již během prvních 24 hodin, z čehož jsme byli pořádně překvapení! Opravdu skvělá zpráva ohledně financování našich dalších projektů.

Nintendo UK, Mario a svatba

Teď úplná drobnost na odlehčení – určitě jste zaregistrovali svatbu britského prince Harryho. Místní Nintendo si nejspíše řeklo, že je to menší příležitost pro zviditelnění, a tak vylepilo po londýnském metru plakáty s Mariem a Peach. Jednoduchý, myslím si i celkem účinný způsob, jak o sobě dát vědět, že?

Týden na NBase

Hned ze startu jsme psali o opětovném prodeji Mini NES, což je skvělá zpráva pro ty, kteří to v první várce nestihli a nechtějí přeplácet zloděje na ebay a podobných webech. Něco může naznačovat i zpráva o potřebě vývojářů v Monolith Soft, kteří stojí za sérií Xenoblade Chronicles. Něco se šeptá – možná nový StarFox a něco dalšího? Přinesli jsme také recenzi na Hyrule Warriors – tentokrát Definitive Edition na Switch. Někteří znáte Jimmyho Fallona a The Tonight Show, kterou moderuje. Podle mě je tak trochu magor, ale v dobrém slova smyslu. Nicméně má (jako každá správná show) i živou kapelu, The Roots, se kterou občas natočí nějakou předělávku známých hitů i s jejich tvůrci/zpěváky… Je i fanoušek Nintenda, což vedlo i k takovým situacím, jako třeba Shigeru Miyamoto hrající jednu z nejznámějších herních melodií. Tentokrát si přizval Arianu Grande a zahráli její hit, ale na nástroje stvořené pomocí Nintendo Labo. Nakonec je tu nějaké info o pre-launch turnaji v Mario Tennis Aces.

Jak vidět, u nás byl celkem výživný týden. Nemluvě o blížící se E3, kdy se příval novinek hned tak nezastaví. Nicméně si ještě 3 týdny počkáme. Tak zase příště u dalšího souhrnu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
2
Share