Týden za námi #17 – Anime Expo a spousta novinek

Týden za námi už dávno není jen ohlédnutím za celým průběhem týdne, ale spíše v sobě shrnuje spoustu novinek, zajímavostí a videí a k tomu ke konci rekapituluje naše působení během těch dní. No a v tom jsem si usmyslel nadále pokračovat. Berme tedy tyto řádky jako pokaždé spíše o tom, že se nedíváte už na jednou viděné, ale spíše jen větší soubor shrnutých novinek do jednoho článku, kde se to snažím nějak utřídit a podat v co nejlepším kabátě. Je neděle a jestli před sebou máte práci nebo jenom lenošení, tak si na chvilku udělejte čas, spokojeně odpočiňte a pojďte se na chvíli ponořit do světa Nintenda.

Warframe brzy i na Switch

Další Free-To-Play hra míří na Switch. Na Warframe narážím od včera snad úplně na každém kroku, kde se jen něco otře o novou konzoli od Nintenda. Tato střílečka se chce vypravit právě i na tuto konzoli a mají ji na svědomí Panic Button, kteří jsou poslední dobou čím dál tím více slyšet. Jsou spojováni i s porty  Dooma a Wolfensteina II: The New Colossus, které už na konzoli vyšly. Já mám pro vás jak trailer, který najdete níže, tak odkaz na původní článek.

Anime Expo 2018 a další úniky

Tento rok považuji Anime Expo jako takové druhé E3 nebo Direct. Nejen že se na ní tituly objevují jak houby po dešti, ale často se jedná o docela zajímavé a ne úplně malé kousky. Jen ti, co by čekali, že to bude něco velkého a známého, často vycházející na západě, by se asi nedočkal. Většinou to jsou japonské hry ve stylu Anime, což napovídá i veletrh.

Jako první byl odhalen titul Death Mark, který pochází námětem z hororového vizuálního románu Shiin, jenž se na Eshopu objevil již minulý týden. Objevím se v tajuplném městě, které nese název H. V něm budete pátrat po zvláštnostech úmrtí několika lidí, které nesou temné známky smrti. Jak jsem zmínil již před nějakým časem, je dobře, že se konzole snaží dávat i veliké množství hororových her mezi odlehčená témata rodinných skákaček.

Stardust Galaxy Warriors: Stellar Climax je další z kupy her, které mají tak strašně dlouhý a krkolomný název, že se mi to ani psát nechce. Ne teď vážně, jedná se o střílečku, která se již objevila na Steamu a jiných konzolích. V ní se 6 hráčů promění ve střelce s velikým množstvím kombinací všech zbraní a budou si moci i hru přizpůsobit.

Ghost Parade je tentokrát dobrodružný titul za kterým stojí indonéský vývojář Lentera. No a z popisu vyplývá, že se máme docela na co těšit. Posuďte sami. Mladá dívenka Suri je ztracena v lese. Jenže v lese není sama. Žijí tam totiž i lesní duchové, kteří bojují proti lidem, kteří ničí tento les. Každý z duchů má své jedinečné schopnosti a ty se dají požít k vytváření kombo útoků.

Nakonec přichází hra s názvem Little Dragon´s Cafe, tedy nejspíš kavárna u malého draka. Ta je naplánována již na srpen a tedy jak se lidově říká, máme ji již za humny.

Celý tento výtah z Anime Expa jsem vzal v tomto článku.

S novinkami nekončíme, další na řadě je Dragon: Marked for Death

Inti Creates nelení a pilně jako včelka nás zásobuje hrami na Nintendo Switch. Už od jeho vydání jsme se od této společnosti dočkali titulů jako je třeba Blaster Master Zero nebo Bloodstained: Curse of the Moon. Nová hra už byla k vidění minulý rok na Nindies Summer Showcase, což je takový Indie Direct. No a nyní se dostáváme k jádru, titul by měl vyjít již tuto zimu. Aby tak vývojáři dali tomu všemu nějakou váhu, přidali nám trailer.

V tomto akčním RPG se budete moci spojit se třemi dalšími hráči a plnit tak až 30 úkolů. Můžete si vybrat ze čtyř tříd postavy, tedy jestli budete Císař, Bojovník, Shinobi a nebo Čaroděj. V příběhu dále půjdete i za pomstou. Mrkněte se na nejnovější trailer a poté můžete i na původní článek.

Sběratelská edice Octopath Traveler: Wayfarer’s Edition

Že hra Octopath Traveler vypadá velmi pěkně, to snad ani nemusím říkat. Již příští týden v pátek se ji všichni konečně dočkáme a tak ti, co už nějakou dobu slintají, ukojí svůj hlad po další pěkné hře. V tuto chvíli by měli zpozornět všichni náruživí sběratelé všemožných edic. Objevila se i sběratelská edice k tomuto titulu a vypadá prostě famózně.  Obsahuje kromě hry i pop-up knihu, rozkládací mapu herního světa z textilie, CD Octopath Traveler: Sound Selections soundtrack ze hry a v neposlední řadě i repliku mince.  Ještě nemáte dost? Tak přikládám i názorný obrázek a zdroj, ze kterého jsem čerpal.

Co nám vlastně ještě zbývá? Zrychleně projet náš vlastní týden. Nejdříve jsem na to vlítli hned zostra a podělili se o oznámení nové hry Mercenaries Wings. Na což jsme naslouchali šeptandě o Xenoblade Chronicles 2 a jak bude možné plně přizpůsobit hru. Zamysleli se na podporou online hraní u hry All-Star fruit Racing a objevili plošinovku Miles and Kilo. Následně jsme plně otevřeli vrátka Anime Expo 2018 a hltali každičký náznak nové hry. Ty poté také přišly a byly to Skullgirls 2nd Encore a velmi zajímavě vypadající AI: The Somnium Files. Jelikož všichni v redakci milujeme Maria, tak jsme se zaposlouchali do krásně znějící hudby z her o italském instalatérovi. No a na konec jsme přišli se zprávou, že Octopath Traveler vlastně nedostane žádné DLC.

To by pro tento krásně napěchovaný týden stačilo. Já jsem vyčerpal své zdroje a jdu si zase na chvíli odpočinout, když už je ta neděle. A jak jinak než u dobré Nintendo hry. Tak zase příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
3
Share