Týden za námi #18 – Velké plány, kam se podíváš

Sluníčko pálí, ovoce dozrává a Nintenďáci teď nejspíš sedí doma a hrají Octopath Traveler nebo Kapitána Toada. Ačkoliv jsme uprostřed léta, které nepatří k těm nejzajímavějším obdobím, co se herních novinek týče, přesto se toho v Nintendo světě událo dost. Zdraví vás yesbook s nejzajímavějšími novinkami, který se do týdne za námi pouští vůbec poprvé. Doufám, že to se mnou vydržíte.

Pokémon GO se dobře daří

Pokémoni v metru, na chodníku nebo v koupelně udělali díru do světa během vydání hry v roce 2016, od té doby ale zájem postupně upadal. Po oznámení Switch her Let’s Go: Pikachu! a Let’s Go: Eevee! se zase začíná zvětšovat základna aktivních hráčů, určitou zásluhu má i tradování a dárky přidané v nedávném updatu. Pokémon GO se ale daří i finančně – podle posledních odhadů hráči z celého světa utratí dohromady zhruba 2 miliony dolarů každý den a celkové zisky této hry se pohybují okolo 1,8 miliardy dolarů. Nejvíce se utrácí v USA a Japonsku.

Zdroj

Panic Button má před sebou „mraky“ dalších projektů

Panic Button je studio, které je v poslední době známé svojí prací na portech her pro Nintendo Switch. Na kontě má Switch verze her Rocket League, DOOM nebo Wolfenstein II: The New Colossus a minulý týden oznámili i práce na Warframe. V nedávném Ask Me Anything na Redditu Adam Creighton odpověděl na otázku, zda po Warframu chystají další projekty, slovem „mraky“. Také potvrdil, že je o jejich práci v poslední době velký zájem a že se jim s Bethesdou, Machine Games a id Software dobře spolupracovalo a s úspěchem jejich práce jsou spokojeni. Kladně ale odpověděl i na otázku, jestli chystají nějaké vlastní hry.

Undertale vystrkuje růžky

Mezi indie hrami patří Undertale k těm známějším a těší se velké oblibě. I proto byl v jednom z letošních directů oznámen pro Nintendo Switch, od té doby jsme ale neslyšeli žádné novinky. Japonský Amazon nicméně nedávno zveřejnil produktovou kartu na fyzickou verzi. Ačkoliv původně bylo datum vydání uvedené jako 15. září, zanedlouho bylo změněno na 31. prosince. Zda první datum znamená vydání digitální verze či podobně, můžeme zatím jen spekulovat. Těší nás ale, že vydání už není tak daleko. Na Japonský boxart a pár screenshotů se můžete podívat níže.

Nintendo a jeho ambiciózní plány

Nintendo má s letošním rokem velké plány. Na podzim chystá nálož oblíbených her, jako třeba Super Smash Bros. Ultimate, Super Mario Party nebo nové Pokémony a v plánu má prodat 20 milionů konzolí za celý letošní rok. U posledních finančních výsledků jsme ale dostali náznak, že toto léto by mohlo přijít ještě něco, detailní informace údajně přijdou později. Nintendo si rovněž uvědomuje, že ačkoliv mají skvělé first-party tituly, které se těší přízni fanoušků, zdaleka neznamenají všechno. Na nedávném 78. setkání akcionářů byly odhaleny plány, dle kterých mají vydávat v budoucnu 20-30 indie titulů týdně. Společnost se v poslední době snaží přilákat na svou platformu co nejvíc vývojářů, přičemž to dělá různými způsoby usnadnění vývoje – například spoluprací s tvůrci vývojových prostředí a enginů, jako je třeba Unity, aby si vývoj nebo portování hry pro Nintendo Switch mohlo dovolit každé studio. Připomněl bych, že v současné době knihovna her pro Switch čítá okolo 1500 her a pokud eShop nedostane pokročilejší funkce objevování a doporučování, které má třeba oblíbený Steam, za chvíli bychom se v té stovce her měsíčně mohli ztratit. Co se online služeb týče, Nintendo opět nemluví o ničem malém a chystá oznámení „věcí, o kterých ještě nemluvili“. Dočkáme se konečně internetového prohlížeče a Netflixu?

Poslední novinkou od samotného velkého N je nejen podpora Nintendo Labo motorky v Mario Kart 8 Deluxe, ale i zmínka o tom, že oblíbená hra v budoucnu dostane další updaty. Zda se bude jednat o podporu nadcházejících Nintendo Labo kitů (všimli jste si v oznamovacím traileru také někdo toho kormidla?) nebo závodní tratě inspirované Super Mario Odyssey, zatím můžeme jen hádat.

Zdroj

Týden na NBase.cz

Ani redakce nezahálela (tedy, až do vydání Octopath Traveler) a přinesla tento týden obzvlášť velkou nálož recenzí. Odstartoval Bramatton se strategií Mushroom Wars 2, pokračovali jsme přiblížením Donkey Kong Adventure DLC pro Mario+Rabbids: Kingdom Battle a dobrodružství Toada a Toadette ve hře Captain Toad: Treasure Tracker. MatyTheRed se konečně podělil o své nadšení z dlouho očekávaného RPG Octopath Traveler, o kterém jsme vydali i tiskovou zprávu. Recenze uzavřel jARYkURY s LEGO The Incredibles. Psali jsme i o oznámení vydání zajímavé hry State of Mind a druhém výročí Pokémon GO a přicházející 4. generaci.

Tolik k tomu nejzajímavějšímu z Nintendo světa za uplynulý týden, já se půjdu vrátit k hraní. Sledujte nás na webu, Facebooku a Instagramu. Loučí se yesbook a třeba zase někdy příště!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
5
Share