Týden za námi #21 – Co nám uniklo

Tak jsem tu zpět se svým vyobrazením týdne tak jak nám uteklo. Minulý týden bohužel tento seriálový článek nevyšel, ale já se vám to dnes budu snažit vynahradit. A že toho tentokrát opravdu nebylo málo. Mohli jsme se dozvědět o Online službě, která se na nás řítí (tomu se budu věnovat níže), chystaném Doom Eternal a spoustě náznaků a novinek. A jelikož ne vše se vždy vejde do našich článků a někdy je toho opravdu hodně, snažíme se na konci týdne shrnout nějaké podstatnější věci do jednoho většího článku.

Steep na Switch nebude

Ač tak vzpomínám a mohu se mýlit, tak zažívám snad poprvé, kdy vývojář oficiálně potvrdí hru na konzoli s tím, aby to po roce vše zrušil a řekl, že nebude. Inu vše je možná jednou poprvé a Ubisoft mě tímto docela dost zklamal. A nejenom mě, ale i jiné hráče, kteří se těšili na zimní radovánky na Switchi. Na oficiálním twitterovém účtu sice zaznělo, že po nějaké době vývoje studio pozastavilo práce na připravované hře, ale brzy nám místo toho přinesou jiná nová oznámení. Jsem velice zvědav na to co to bude a jak brzy se jich dočkáme. Kdyby vás zajímalo kompletní oficiální vyjádření, rozklikněte si článek.

VR a Nintendo Switch?

Zatím co Playstationu se s VR zařízením poměrně daří, do světa se měla vydat i obdobná verze od Microsoftu. Ten však myšlenku opustil a vydal se jiným směrem. Ovšem kdo by to možná do budoucna s headsetem VR chtěl zkusit, je Nintendo. Vyplývá to z poměrně nedávného zjištění uživatele random666_kys. I když minulý rok při aktualizaci Switche na verzi 3.0.0 vyplynula na povrch řada kódů, která navrhovala implementaci VR, až teď se tomuto uživateli povedlo dostat do testovacího režimu VR, který by měl rozdělit obrazovky na dvě, stejně jak tomu je třeba u mobilních telefonů. Vše je zatím tedy neoficiální, ale dejme tomu, že si Nintendo nechává nějaké to překvapení ještě pro sebe. Jak by asi mohla vypadat hra Mario Kart VR? Nějak podobně asi jako na videu níže, avšak není to z oficiální Nintendo VR. I tak vše zní docela zajímavě. Budeme si však muset počkat jak to celé dopadne. Více zajímavostí a celý původní článek naleznete v odkazu.

Online služba přijde již příští měsíc

O online službách se hovoří od samotného oznámení a vydání konzole. My jsme o tom již napsali pár článků a zmínek v našich souhrnech. Zprvu plány hovořily o tom, že online služby vyjdou na konci roku 2017. To se však nestíhalo, a tak tu snad máme již konečný termín vydání. Ten hovoří o měsíci září, přesněji spíše v druhé polovině. Ti, jenž dychtí po hraní multiplayeru a tráví v něm mnohem více času, si tedy budou muset připravit peněženku. Tou lepší zprávou je, že služba bude levnější než u konkurence, a to následně – měsíc vyjde na čtyři dolary, pokud si budeme chtít předplatit čtvrt roku tak dáme osm dolarů a při celoročním odběru je částka určena na dvacet dolarů. To však není vše. Dále dostaneme za předplatné k dispozici 20 her z klasické NES konzole. O jaké půjdou? Máme tu Soccer, Tennis, Donkey Kong, Mario Bros., Super Mario Bros., Balloon Fight, Ice Climber, Dr. Mario, The Legend of Zelda a Super Mario Bros. 3. Tedy nabídka je docela zajímavá. Dále se pak hovoří o možnosti uložení dat na cloudové uložiště a přístupu k mobilní aplikaci. Kdo by se chtěl podívat na oficiální informace, nalezne je zde.

Pár zajímavostí

Keep Talking and Nobody Explodes

Již dříve jsme psali o teaseru, 9. 8. studio Steel Crate Games oficiálně oznámilo vydání jejich zábavné párty hry Keep Talking and Nobody Explodes. Předobjednávky jsou už v plném proudu a oficiálně hra vychází 16. srpna. Já vám přináším alespoň originální trailer a přidávám odkaz na původní článek.

Child of Light a Valiant Hearts již brzy na Switch

Ubi nám bere, ale i dává. Sotva nám vzali Steep, vynahrazují to dvěma hrami. Tou první je Child of Light, které se původně objevilo i na Wii U v roce 2014. Jedná se o RPG příběh z fantastického světa.

Valiant Hearts: The Great War zase vypráví několik příběhů z první světové války. Na Switchi se dočkáme přímo samostatného příběhu z války psů. Obě hry by měly dorazit v příštích měsících. Pro více informací se zaměřte na tento odkaz.

Joggernauts

Na konci léta nám vývojáři ze Space Mace Games skrze vydavatele Graffiti Games dopřejí trochu toho běhání. Ve hře ovládáte běžce, kteří se přepínají v závislosti na překážkách a barvách. Titul bude obsahovat mód jak pro více hráčů, tak čistě i pro jednoho. Více se dočtete v původním článku.

To by za poslední týden bylo asi tak vše. Doufám, že jste jako vždy v tomto článku našli něco co by vás zajímalo a já se budu těšit zase za týden s novými zajímavostmi. Prozatím užívejte léto a prázdniny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
15
Share