Týden za námi #22 – Indie Highlights

Tento týden si zrovna nemůžeme říct, že by nebylo rušno. Ačkoliv Gamescom ještě nezačal, tak majitelé Switche si mohou libovat v záplavě potvrzených i možných her, kterými nás vydavatelé obdaří. V první řadě jsme konečně dostali datum vydání Dark Souls. Netrvalo ale dlouho a hned na řadu přišla hra Diablo 3 a my jsme vám hned přinesli více informací. Samozřejmě jsme si hráli i s představou Overwatch, která by se mohla také ukázat. Co je ale další tutovka? Gear.Club Unlimited 2, kde se vývojáři snaží napravit reputaci po jedničce. I zde jsme vám přinesli podrobnosti. A aby toho ještě pořád nebylo málo, tak jsme i něco zaslechli o Super Mario Bros. U. No vidíte, týden na novinky to byl vydatný. Kdyby vám to pořád přeci jen nestačilo a dychtili jste se dozvědět pořád něco víc, tak pokračujte ve čtení.

Dnes se budu věnovat asi největší události, která proběhla v pondělí a tou je Indie Highlights, neboli příval nových Indie titulů na Nintendo Switch.

Night Call

První se nám ukázala upoutávka na temnou hru s depresivním podkresem, kde jako pařížský taxikář rozmlouváte s lidmi v temných uličkách za jízdy. Pegi 16 nás upozorňuje, že to nebude úplně pro všechny, ale hráče si to samozřejmě najde. Vychází někdy začátkem roku 2019.

Monster Boy And The Cursed Kingdom

Tak tahle vypadá sakra dobře. Zajímavě provedená skákačka, kde se můžete proměňovat v různá stvoření dle potřeby, abyste došli dál. Bude tam více možností k vylepšení v podobě zbraní, bot, náramků a dalšího. Celé to působí hodně zajímavě a svěže, takže jedna z těch her, kterou si možná ani já nenechám utéci. Termín vydání je stanoven na 6. listopadu ještě tento rok.

The Gardens Between

O této hře ani pořádně nevím, co si mám myslet. Díky zářivé kouli se přeneseme z našeho světa zřejmě do různých zajímavých lokací, kde kolem nás budou zvětšeniny věcí z našeho okolí a zde nejspíš budeme muset splnit úkoly, které nás dostanou dále. Uvidíme, jak to bude vypadat, až hru budeme hrát, ale může jít o docela zajímavou taškařici. Datum, kdy se hra podívá na Switch je už 20. září 2018.

Streets of Rogue

No, i když mě tato hra nějak moc z traileru neoslovila, někomu radost určitě udělá. Jedná se o střílečku, kde budete operovat s různými typy zbraní, které vám budou pomáhat různě se dostávat kam potřebujete nebo prostě jen zabít nepřítele. A kdy se na tento titul můžeme těšit? No ještě tento rok někdy v zimě.

Bad North

Špatný, špatný, hodně špatný sever. Ale ne, tato hra mě velice zaujala. Jak titulek hlásá, braňte svůj domov. Pěkně ostrov za ostrovem, jako level za levelem musíte čelit tlupám nájezdníků a bojovat s nimi o ten či jiný ostrov. Dobré je, že své bojovníky můžete upgradovat kvůli lepší efektivitě a silnější obraně. A co je nejlepší na této hře? Že už vlastně 20. 8. vyšla a je k sehnání na eShopu za 375 korun. Tady přikládám hned dva trailery, které mě zaujaly. Ten druhý má sakra atmosféru.

Moonlighter

Žánrově zřejmě RPG pixelová stylovka à la starší Legend of Zelda nebo pokud jste na 3DS hráli Fairune. Jsem sám zvědav co z toho vyleze, protože zatím to na mě působí trochu jako vykrádačka starších titulů, ale nechme se překvapit. Bližší datum vydání není znám, nejspíše někdy na podzim ještě tento rok.

This War of Mine

Stylová survival hra v rozbořeném světě zmítaném válkou. Tento titul působí zajímavě, i když toto téma už několikrát různá studia zkoušela a fungovalo to. Proč by nemohlo i toto. Vychází v listopadu tohoto roku.

Children of Morta

Tento titul na mě působí trochu jako Moonlighter. Další stylové pixelové RPG. Termín vydání je někdy kolem začátku roku 2019.

Everspace

Kdo se touží vypravit do kosmu, bude mít příležitost. V této hře se stanete pilotem vesmírné lodi a budete se snažit sestřelovat nepřátelské lodě. A to všechno už v prosinci tento rok.

Baba Is You

Tak k tomuhle se snad ani nebudu vyjadřovat a budete si muset obrázek udělat sami. Jen přidávám, že vychází na podzim 2018.

Slay the Spire

Trochu toho boje za pomoci karet. No, vypadá to zajímavě, ale také docela ohraně. Pokud vás ale trailer zaujal a přemýšlíte nad pořízením hry, musíte vydržet na začátek roku 2019.

Windjammers a Windjammers 2

Kdyby to někdo nevyčetl ani z traileru, jedná se o dá se říct sportovní hru, kde házíte diskem a musíte zasáhnout branku za protihráčem. Vaším úkolem je zase disk chytit, abyste neprohráli. Je to spíše taková sportovnější záležitost. A my na Nintendo Switch dostaneme nejen původní hru z roku 1994, ale také i novější pokračování. Zatímco jednička vyjde 23. října 2018, tak na dvojku si budeme muset počkat do příštího roku.

Terraria

Jako blesk z čistého nebe se nám ukázala jen upoutávka na hru Terraria, která slavila úspěch už na konzoli 3DS. Pokud jste si ji přáli i na Switch, tak jste byli vyslyšeni. Nemáme zatím trailer a vydání se plánuje někdy na rok 2019.

Prison Architect: Nintendo Switch Edition

Někdo utíká z vězení a někdo ho musí zase stavět. Vy můžete dělat hned obojí. Nejen, že si postavíte vězení aby z něho nikdo neutekl, ale také si budete moci zkusit, jaké je to z něho utéct. A teď ty nejlepší zprávy. Prison Architect je ke stažení na eShopu již nyní a Prison Architect Escape Mode bude někdy během tohoto léta.

Morphies Law

Tak u téhle střílečky jsem si říkal, že u jejich vývoje někdo musel mít fakt slušný materiál, protože některé scény jsou teda velmi zajímavé. Nicméně díky střílení měníte svoji velikost, nejspíš bude na výběr i několik zbraní a možností úpravy vzhledu. Kladné body získává za použití gyra pro míření a také, že pojede při 60 fps. Na mě to zatím působí jako reklama na Svátek mrtvých v Mexiku. Datum vydání vám říkat nemusím, neboť je hra už na eShopu. Takže koho zaujal trailer, honem stahujte.

Tak a to by z prezentace Indie Highlights bylo vše. Představte si, že na mě zapůsobila více, jak třeba E3 Direct. Je to možné? Ne, opravdu takováto nálož docela zajímavých her, kde nejméně na 3 se docela dost těším, je super. Náš speciál Týden za námi končí a já se na vás těším opět za týden.

1 comment
  1. Super souhrn a uz jsem neco i koupil 🙂

    ale prosim te 😀 this war of mine opravdu neni strilecka. Oprav si to prosím. Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share