Týden za námi #27 – Ďábel a peníze

Další týden uběhl a my jsme zde s naším pravidelným občasníkem. V jeho průběhu se odehrál BlizzCon, jeden Nintendo Direct a spousta dalších věcí. Na jejich výběr se podíváme níže.

Diablo III dostává amiibo

Návrat Blizzard Entertainment na platformu Nintendo se konal ve velkém stylu – dorazilo nejen kompletní Diablo III s exkluzivním Nintendo obsahem, ale i limitovaná edice konzole. Víkend bezprostředně po vydání se navíc potvrdily spekulace a na Blizzconu byla oznámena amiibo figurka Loot Goblina, která “otevře portál k nevídanému bohatství”. Do prodeje jde ještě letos v prosinci, dostupnost v evropě zatím neznámá.

Super Smash Bros. Ultimate Direct – můžeme se těšit na DLC s dalšími postavami

Ve čtvrtek 1. listopadu nás pan Sakurai provedl 40 minutovou prezentací o nadcházející hře Super Smash Bros. Ultimate. Dozvěděli jsme se o nových postavách – připojuje se Pokémon Incineroar a Ken ze série Street Fighter. Potvrzená byla i DLC s dalšími postavami, na kterých se prý začne pracovat hned po vydání, pokud si navíc zaplatíte Fighter Pass s 5 postavami, dostanete pro svého Mii fightera kostým Rexe z Xenoblade Chronicles 2. Všichni, kdo si navíc hru koupí a zaregistrují do 31. ledna, dostanou zdarma DLC postavu Piranha Plant. Oznámeno bylo mnohem více, doporučujeme zhlédnout celou prezentaci (kde se mimo jiné dozvíte i to, že Kirby je prostě borec).

Finanční výsledky za Q2 fiskálního roku

Od března, kdy začínají fiskální roky společnosti Nintendo, už uběhlo 6 měsíců a nastal čas na pololetní bilancování. V reportu jsme se dozvěděli hned několik zajímavých faktů:

  • Celkem se prodalo 22,86 milionů Switchů, konzole tak překonala Nintendo GameCube s 21,74 miliony. Další metou je Nintendo 64, kterého se za jeho život prodalo téměř 33 milionů.
  • Nárůst prodejů softwaru byl úctyhodných 91,3%
  • Mini NES a Mini SNES se dohromady prodalo více než 10 milionů
  • Fortnite si stáhla téměř polovina všech majitelů Switche
  • Mario Tennis Aces je zatím nejpopulárnější hrou ze série Mario Tennis a zařadila se tak k titulům s delším životním cyklem

Další informace si můžete přečíst ve financial briefingu od ředitele společnosti Shuntaro Furukawy.

Opustil nás původní Mario

Muž, který byl inspirací pro pojmenování Super Maria zemřel minulý víkend ve věku 84 let. Mario Segale byl realitní developer, který začínajícímu Nintendo of America poskytnul prostory pro práci v roce 1981. Ve stejné době vytvářel Shigeru Miyamoto instalatérovu postavičku a někoho v americké pobočce napadlo pojmenovat ji po něm. Nicméně Segale se snažil od tohoto spojení distancovat, pravděpodobně v obavách, jaké světlo by to vrhlo na jeho realitní byznys.

Lady Gaga je pařanka

Netušíme, na jaké platformě hraje, ale zveřejnila tweet, kde se chystá na pátou kapitolu Bayonetty, která jí „nakope“ zadek.

Týden na NBase

Přinesli jsme vám recenzi na hru, kolem jejíž obtížnosti se už tolik napsalo, že by to vydalo na román – Dark Souls. Dále pár novinek. Noví Pokémoni nebudou podporovat Pro Controller a další Wolfenstein se opět podívá i na Switch. Ještě jedna recenze – 10 Second Run RETURNS – zajímavý koncept, jak se povedl si můžete přečíst zde.

To je pro tento týden vše a budeme se těšit zase příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share