Týden za námi #4. Přichází i temnější časy?

Znovu vás vítám u naší pravidelné oddechové rubriky „Týden za námi“. Kdo čte pravidelně, ví, že je na něj připraveno několik novinek, úniků a videí. Ostatní, kteří ještě neměli to štěstí, nechť se uvelebí a v poklidu nedělní siesty načerpají informace z povětšinou uspěchaného týdne.

Jak název napovídá, dnes nás čeká trochu temnější atmosféra. Nebojte, Nintendo snad nečekají žádné temnější časy, jen se čím dál více začínají čím dál temnější hry vkrádat i do konzole Switch. Proč tomu tak je? Inu aby dokázali zaujmout více hráčů, nemohou sázet jen na barevné hopsací hry, ale musí nabídnout širokou škálu titulů, které zaujmou i jinou skupinu. A že se dnes lidi rádi bojí, nemusím ani zdůrazňovat. Kina praskají ve švech při každém hororovém filmu a hráči se i rádi stanou součástí temného příběhu v herním světě.

1, 2 Outlast jde…

Vše to započalo již minulý rok, kdy doputovalo na Switch pár indie temnějších her. Pak nám oznámili, že na konec roku se chystá Resident Evil v prvním i druhém dílu a bylo vymalováno. V prosinci jsme vás informovali o příchodu hry Outlast na Nintendo Switch. Od začátku letošního roku k tomu měla přibýt i děsivá hra Layers of Fear. Ta opravdu vyšla (21. 2.) a od té doby se hráči mohli znovu bát. A tento týden k nám doputovala i hra Outlast, která je mnohými považovaná za jeden z nejlepších hororových počinů ve světě her. Je temný a překvapivý. A tak nějak přišla i hra na Switch. Bez jakéhokoliv předchozího oznamování data se 27. 2. vyloupla v eShopu za příjemných 499 Kč. Je to také první projekt Red Barrels pro Nintendo. Pokud tedy budou mít úspěch, můžeme očekávat i další jejich tituly (po napsání tohoto odstavce jsem zaznamenal, že se na eShopu objevil i titul Outlast 2, který má vyjít 27. 3.). Více si přečtěte v tomto odkazu. A o kousíček níže naleznete i gameplay ze hry.

Diablo 3 buď jen přepíná, nebo se hodlá objevit na Switchi

Blizzard Entertainment má za sebou mnoho slavných titulů. Pořádají své vlastní akce při příležitostech oznámení her a daří se jim velmi dobře. V posledním týdnu však přes svůj twitterový účet vypustili do světa video na kterém je lampička, kterou vypínají a zapínají. Ano, přepínač či vypínač se v angličtině řekne „switch“ a proto se po celém světě začali dohadovat, zdali má toto video věštit příchod Diabla 3 na Switch, jelikož lampička je ve tvaru démona z této hry. Zástupce společnosti se však vyjádřil v tom smyslu, že opravdu nejsou tak chytří a mělo jít jen o zábavnou vložku. Nicméně nikdo zatím nevyloučil, že se něco takového opravdu chystá. Pojďme se podívat na původní článek a na odkaz, kde to zatím vyloučili.

30 minutové video z Attack on Titan 2

20.3. má na Switch vyjít zajímavá hra Attack on Titan 2. V tomto fantasy titulu vyrazíme za hradby pevnosti, abychom bojovali s ohromnými monstry za pomocí různých schopností. Pokud jste hru zaregistrovali ve složce coming soon a zajímá vás více informací, tak můžete za prvé rozkliknout tento odkaz a za druhé se podívat na 30 minutové video ze hry. Příjemnou zábavu.

Nintendo se připravuje na Update systému

Jak mnozí již zjistili nebo si přečetli, Nintendo u mnoha hráčů smazalo čas u her, které tu byly od prvního dne. Proč to tak udělali? Komentovali to tím, že se po roce hraní zjistilo mnoho chyb u počítání času a dokonce se u her, kde máte již něco nahráno objevovalo „x days ago“, což nedávalo moc velký smysl. Nintendo dále uvedlo, že se chystá aktualizace systému, kde problémy s časy již budou vyřešeny a hráčům se vrátí zpět údaje o počtu hodin nahraných u hry. Doufejme, že update přinese o mnoho více změn, které jsou již teď mezi lidmi velmi očekávány. Jednou z nich je třeba i úprava témat jak tomu bylo u 3DS, pro jiné zase aplikace Netflix. No nechme se překvapit. Celý původní článek je zde.

Iron Galaxy Studios chce přinést Monster Hunter World na Nintendo Switch

Capcom zřejmě zatím nepřemýšlí nad tím, že by přenesli nejnovější díl Monster Hunter i na Nintendo Switch. Na konkurenčních platformách se hře velmi daří a hráči hru chválí. Jenže se objevil někdo, kdo má zájem portovat hru na Switch a k tomu to z jeho úst nemusí znít jako nemožné. Tím oním mužem je Adam Boyes, generální ředitel Iron Galaxy Studios, jenž stáli i za portem hry The Elder Scrolls V: Skyrim. Mají tak s konzolí zkušenosti a zřejmě je tak zaujala, že by pro ni přinesli i jiný titul. Věřím, že by se našla velmi početná skupina hráčů, kteří by titul přijali s otevřenou náručí. Vše ale nejvíce závisí na studiu CAPCOM. Pokud byste si chtěli najít více informací a jste fanoušci Monster Hunter tak klikněte tady.

Gameplay z World Conqueror X

Máte rádi tahové strategie a k tomu druhou světovou válku? No v tom případě je chystaná hra World Conqueror X přímo pro vás. V tomto titulu se totiž podíváte na nejslavnější i méně známá bojiště z tohoto období a účastníte se bitev, které rozhodnou o osudech různých stran. Hra dorazí na eShop již 8. 3. a zatím je ve slevě za přijatelných 279, 90 Kč. Poté bude stát 311 Kč. Necelých 50 minut ze hry ve formě gameplay, si můžete pustit už teď a rozhodnout se, zda vás hra oslovila či nikoliv. Původní článek můžete nalézt zde.

Nové trailery na Pato Box

No a nakonec vám přihodím i několik nových trailerů na připravovanou hru pro Nintendo Switch, která se jmenuje Pato Box. Z videa vyplývá, že půjde o zajímavý černobílý projekt, kde nebudete jen boxovat, ale když už budete tak na různých místech a ne jen v ringu. Já sám nevím, co si mám zatím o hře myslet, ale třeba z toho vyleze docela zajímavý projekt. No nechme se překvapit. Více najdete v originálním článku. Trailery zase o kus níže.

Tím jsem však nevyčerpal oblast všech novinek, které se nám tento týden ukázaly. O mnohých jiných jsme psali i my na našem webu, a tak si je pojďme připomenout. YESBOOK si zaspekuloval nad tématem. co se blíží k prvnímu výročí konzole Switch. Celý článek naleznete zde. Dále jsme se dozvěděli, že kompletní soundtrack ke Xenoblade Chronicles 2 vyjde už v květnu, a to v tomto odkazu. Trochu jsme pošťourali v šeptandě o trojbalení Lego her na Switch tady. Informovali jsme vás o demu, které je již ke stažení z připravované hry Kirby Star Allies v článku zde. Připomenuli jsme Pokémonním trenérům, proč se mají začít chystat v dalším článkuTady jsme na vás vybafli se seznamem odstávek, abyste byli připravení. K 1. výročí Switche jsme mu popřáli a zhodnotili konzoli ve velkém příspěvku. Pozvali jsme vás na Pokémon Special Championships Prague zde a nakonec pro vás napsal Bramatton poutavou recenzi o hře Puzzle Puppers.

Tak s tímto článkem a hezkým odpoledním dnem můžeme zakončit příjemný herní týden, který je za námi. Našlo se v něm mnoho zajímavostí, o kterých nás nikdy nepřestane bavit pro vás psát. Takže i já vám za celý náš tým popřeji příjemný zbytek nedělního dne a správné vykročení do týdne příštího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share