Týden za námi #9. Finance a další plány

Je neděle odpoledne, někdo už nadává na to, jak bude muset zítra do práce nebo do školy, někomu je to zase jedno, protože si kvůli úternímu svátku prodlouží svůj víkend. U nás to znamená, že pro vás máme připravený další článek ze série Týden za námi, tedy shrnutí toho, co se v herním Nintendo světě událo za poslední týden. A že toho nebylo zrovna málo se dozvíte za 3… 2… 1… Pojďme na to!

Datum počátku dalšího vraždění nácků odkryto

Očekávaná řežba Wolfenstein II: The New Colossus má konečně stanovené finální datum vydání 29. června. Zároveň s tímto oznámením vydala Bethesda nový trailer, na který se můžete níže podívat.

Breath of the Wild nejprodávanější hrou v sérii

V tomto týdnu byly vydány finanční výsledky Nintenda za minulý rok a s nimi i spousta doplňkových informací, mezi kterými nechybí žebříčky prodejů her. Pokud nepočítáme různé remaky a nová vydání (např. Ocarina of Time na 3DS nebo řada Nintendo Selects), je nejnovější díl se svými celkově 10 miliony prodanými kusy nejúspěšnější v celé The Legend of Zelda sérii. Někdo by mohl říct, že se jedná o lehce nesportovní vítězství, vzhledem k tomu, že na rozdíl od předchozích dílů vyšel na dvě konzole zároveň (Switch + Wii U), ale je to už tak. Na Wii U se hry prodalo zhruba 1,5 milionu kusů. Z trůnu sesazené Twilight Princess se prodalo (také na dvě konzole – Wii a GameCube) „pouze“ 8,85 milonů.

Podrobnosti o online službách na začátku května

Nintendo Switch Online, předplacená služba, která rozšíří online funkcionalitu Nintendo Switch, bude spuštěna v září tohoto roku. Služba dá zákazníkům k dispozici množství možností, aby je konzole neomrzela a pořád jim něco nového přinášela. Více detailů bude k dispozici na oficiálním webu na začátku května.

Toliko k online službám, jak se píše v oficiálním dokumentu (strana 6) s prezentací k finančním výsledkům a dalším plánům.

Hackeři dokázali prolomit Switch

Po roce a měsící od vydání se to povedlo nezávisle na sobě několika (možná i desítkám) různých hackerů. Bohužel, chyba se nedá jednoduše opravit – je obsažena již v samotném návrhu čipu Nvidia Tegra X1, tím pádem ji opraví jedině nový hardware a spočívá v možnosti kompletně obejít všechny kontroly digitálních podpisů a softwaru. Tím pádem je možné ještě před samotným načtením systému a jemu předcházejícími kontrolami načíst do paměti vlastní systém, který může obsahovat prakticky cokoliv – od systému s vlastními nebo zpirátěnými hrami až po upravené linuxové distribuce. Trochu utěšující je, že vám konzoli nikdo nehackne na dálku – je potřeba se v ní „povrtat“.

Nová verze levého Joy-Conu ke schválení u komise v USA

Zdá se, že finální řešení k problémům s připojením levého Joy-Conu bude ve výrobě až teď. Nintendo si v pondělí dalo žádost o schválení nové verze ovladače k Federální komunikační komisi v USA, takže se dá očekávat, že schvalovací kolečko si bude muset projít i pro Evropu a zbytek světa. Přímo název ovladače se nikde nevyskytuje, nicméně je to více než jasné z přiložených fotografií. V dokumentu k povolení změny se uvádí, že se týká „návrhu antény a okolního obvodu“. V ostatních dokumentech se zmiňuje ještě princip funkce a schéma obvodů, ale to je pochopitelně nepřístupné jako „tajné“.

E3 2018 s Nintendo

Nintendo již potvrdilo účast na tradiční akci E3, která trvá letos od 12. do 14. června. Oficiální video prezentaci bude mít 12. června v 18 hodin našeho času. Z doprovodných akcí se můžeme těšit na světový šampionát ve Splatoon 2 a zvaný turnaj ve Super Smash Bros. Můžeme se také těšit na třídenní hraní s Nintendo Treehouse. Zajisté se dozvíme spoustu nových informací – například stále pořádně nevíme, jak je to s novými Pokémony. Někoho by mohl zajímat nový Metroid nebo také další kity Nintendo Labo. Rovněž by se již výše zmiňované online služby mohly dočkat podrobnějších specifikací (i když nevíme, co vše se dozvíme v květnu). Je toho celkem dost, každý se jistě těší na něco svého tak se nechme překvapit.

Týden na NBase

MatyTheRed přinesl krátké preview na hru South Park: The Fractured But Whole, která vyšla v úterý a podobně jako seriál, i kolem ní je nějaká ta kontroverze. Vyšel také update pro Splatoon 2, přinášející další nálož nového obsahu a nějakou tu změnu v principech. Jak už jsem psal výše, Nintendo vydalo finanční výsledky za minulý rok a byly více než dobré. Přečíst si o nich můžete zde. V pátek vyšlo Nintendo Labo pro Evropu. Aby pro launch event a obecně lidé tušili, co od toho čekat, Bramatton vydal článek shrnující pár trailerů s ukázkami.

Stalo se toho tedy celkem dost zajímavého, snad se vám další souhrn líbil a budu se těšit u dalšího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
10
Share