Uri Geller: Kadabra se může vrátit na hrací karty

To, že se v roce 2003 přestaly tisknout Pokémon karty s Kadabrou, ještě dnes spoustu lidí oplakává. Pro ty z vás, kteří se v Pokémon kartách moc neorientujete, tak tu máme stručné vysvětlení. Kouzelník a iluzionista Uri Geller, který byl převážně známý svou schopností ohýbat lžíce myslí, zažaloval v roce 2000 Nintendo a požadoval, aby přestalo tohoto pokémona používat na kartách kvůli podobě lžíce a jeho jménu. V japonštině se totiž Kadabra jmenuje Yungerer, což mělo příliš blízko k tomu jeho.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o prostřední evoluci, bylo obtížné najít kličku a přijít na to, jak to vymyslet, aby se nemuseli Abra a Alakazam úplně vyřadit ze hry. Nakonec se to udělalo tak, že Abra dostala schopnost se vyvinout přímo do třetí evoluce a Alakazam měl speciální vydání karty, která nepotřebovala předešlé evoluce.

Tomu všemu je ale teď konec, jak napsal na svůj veřejný Twitter účet, protože po letech se rozhodl, že umožní firmě opět vydávat karty s Kadabrou.

Opravdu mě mrzí, co jsem udělal před dvaceti lety. Děti a dospělí, ruším ban. Teď už je vydání mé Kadabra karty pouze na Nintendu. Dost pravděpodobně bude teď patřit mezi ty vzácné! Hodně síly a lásky všem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
4
Share