Vyzkoušeli jsme si Hyrule Warriors: Age of Calamity

Ve poslední prezentaci Nintendo Direct Mini došlo k oznámení několika zajímavých titulů. V závěru prezentace se objevil také trailer na chystanou hru Hyrule Warriors: Age of Calamity s informací, že je dostupné demo. Nelenil jsem a vyzkoušel, jaký bude nový díl ze série Warriors.

Hyrule Warriors je další iterací slavné hack and slash série Dynasty Warriors od Omega Force. V tomto žánru her se zúčastníte boje na blízko proti ohromnému množství nepřátelských jednotek, předvádíte mocná komba a většinou si užíváte rychlé akce, kterou hry nabízí. Nejinak je tomu bylo ve spin-off dílech Hyrule Warrios, které postupně vyšly na Wii U, přes 3DS až na Nintendo Switch nebo ve Fire Emblem Warriors pro stejnojmennou konzoli.

Hyrule Warriors s podtitulem Age of Calamity hráče zavede, jak podnázev titulu napovídá, do dob před událostmi ve hře The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Můžeme jej tedy považovat za spin-off prequel. V této hře se totiž hráč dozví, co předcházelo Linkovu stoletému šlofíku.

První dvě kapitolky, které jsou v demu dostupné, slibují to, co je hrám ze série Warriors vlastní, tedy již zmíněné hromadné bitvy, skládání mocných kombo útoků a zajištění bitevního pole pro svoji stranu. Dále pak vylepšování svých oblíbených postav, zbraní a další prvky známé z RPG her.

Age of Calamity překvapila věrností Breath of the Wild ve všech ohledech. Ať už jde o vizuální zpracování hry v menu a celého GUI, využíváním známé mapy, ale především v předmětech, zbraních, speciálních schopnostech, kterými Link oplývá a fyzikou prostředí. Hned v první misi, která jako obvykle představí základní ovládání, hráč vyzkouší používání útoků pomocí vrhání bomb,  vytváření ledového bloku, na který lze vylézt a pomocí paraglideru přeletět a provést útok z výšky. Nechybí ani magnet pomocí kterého může likvidovat nepřátele mlácením kovovými předměty v okolí a samozřejmě je tu i zastavení času, během kterého může pár ranami nastavit novou trajektorii pohybu nebohého bokoblina. Pokud jde o zmíněnou fyziku – např. v případě, že hráč vytvoří kostku ledu ve vodě, kde jsou nepřátelé, způsobí tím jejich zamrznutí. Nebo pokud hodíte bombu, zapálíte místo dopadu a oheň se může rozšířit na ostatní hořlavé věci.

Na bojišti bude hráč také sbírat velké množství známých předmětů, ať už půjde o zbraně, zbroj nebo všemožné potraviny či kousky padlých nepřátel. Tyto suroviny budou hrát svojí roli. Kromě hlavních kapitol příběhu se hráči na mapě zobrazují různé vedlejší úkoly a aktivity. Země je válečném stavu, a proto hráč může posílat příspěvky z právě zmíněných, sesbíraných surovin a pomoct různým osadám a vesnicím. Někde otevřenou novou kovárnu, kde může hráč vylepšit své zbraně, jinde postaví pasti. Nebo může jít na bojiště potrénovat některou ze speciálních schopností – nepřátelé jsou všude, takže proč nezabít dvě mouchy jednou ranou. Před každou bitvou může hráč také uvařit známá jídla, tedy za předpokladu že získal recept a má dostatek surovin. Pokud uvaří, v boji bude posílen určitým bonusem podle typu jídla.

Na to, jaká hra bude ve své plné podobě si samozřejmě musíme počkat, ale demo verze překvapila zmíněnou věrností původní Zelda hře a nabídkou aktivit mimo rubání hord nepřátel. Dobrou zprávou je také to, že pokud se hráč rozhodne zakoupit plnou verzi hry, save z demo verze mu zůstane a může pokračovat tam, kde skončil.

Hyrule Warriors: Age of Calamity vychází 20. listopadu 2020 za 1499 Kč.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
1
Share