Ohlédnutí za turnajem na PokéTour vol. 3

Během víkendu 22. a 23. října se v prostorách brněnského výstaviště uskutečnila velká akce s názvem Comic-Con Junior zaměřená na fanoušky scifi, fantasy, komiksů, mangy, anime, cosplayů, her deskových, karetních i digitálních a spoustu dalšího. V rámci programu samozřejmě nechyběli ani Pokémoni, kterým byla věnována celá sekce – PokéTour vol. 3

PokéTour vol. 3 nabídla bohatý program. Přednášky o tom, jak rozpoznat falešné karty a výuku hraní Pokémon TCG, kterou nejvíce ocenili rodiče dětí, které s hrou začínají. Návštěvníci se dále mohli zúčastnit binga, kvízů, tomboly a dokonce být svědkem otevírání raritního boosteru edice Jungle z roku 1999. Tohoto úkolu se zhostil populární YouTuber John pRayer. Nechyběly samozřejmě ani stánky s nejrůznějším zbožím, od karet až po roztomilé plyšáky.

Chudáci Taurosové, ale Wobbuffet se očividně baví.

V rámci PokéTour se návštěvníci mohli také zúčastnit turnaje v karetní hře Pokémon TCG ve všech věkových kategoriích, tedy od Juniorů až po Masters. Já si samozřejmě jakožto dlouholetý fanoušek Pokémonů a navrátivší se hráč Pokémon TCG turnaj nemohl nechat ujít a na následujících řádcích vám přinesu alespoň stručné ohlédnutí, jak se mi (ne)dařilo. Sobotního turnaje, do kterého se přihlásil, se v kategorii Masters zúčastnilo pouze 19 hráčů a šlo tak o komornější turnaj. I přesto nechybělo napětí a hru jsem si velmi užil.

Kolo 1

Soupeř: Marek Balíček: Arcdra (Arceus + Goodra)

Výsledek: Prohra

Průběh: Do prvního kola jsem dostal soupeře Marka, který si přinesl balíček Goodra + Arceus. Už před začátkem turnaje bylo jasné, že nikdo moc nechce hrát proti Goodře. Její léčivá abilita a defensivní útok z ní dělá nepříjemného soupeře. První kolo bylo v režii Marka. Podařilo se mi sice porazit jeho Arceuse i support Radiant Gardevoir, ale na Goodru jsem nedokázal vyzrát. Ve druhém kole jsem měl výhodu já. Goodru jsem zneškodnil ve druhém tahu a nakonec i jediného dalšího pokémona ve hře, kterým byl Arceus. Třetí kolo bylo opět v Markově režii, kde měl tentokrát hlavní slovo Arceus Vstar. Googra nakonec udělila poslední ránu a Marek zvítězil.

Na Markovy Goodry jsme nestačili.

Kolo 2

Soupeř: Ondra Balíček: Arceus + Goodra

Výsledek: Prohra

Průběh: S Ondrou jsem bojoval týden před konáním tohoto turnaje a mám při hře s ním smůlu při startu hry. Stejně jako při hraní na brněnské lize jsem několikrát po sobě nebyl schopný nalíznout Basic Pokémona, a když už to vyšlo bylo to to nejhorší co jsem mohl mít. Přišlo silné znechucení… Ondra neměl nejmenší problém rozebrat moje pokémony do posledního aniž by se zapotil.

Sobblefest. Na víc jsme se nezmohli.

Kolo 3

Soupeř: Trenérka z města Turffield Balíček: Berušky a Celebi

Výsledek: Výhra

Průběh: Tenhle zápas jsem si užil. Nikoliv proto, že jsem v tomto kole zvítězil, ale proto, že jsem hrál proti pokémonům, které jsem vůbec neočekával. Viděl jsem karty, které jsem ještě neviděl a vlastně jsem vůbec netušil co mě bude čekat. Bohužel neviděl jsem tolik kolik bych chtěl. První hra bylo okamžité KO. Perfektní startovní ruka a ve druhém tahu udělal Calyrex Vmax devastující ránu. Druhá hra už byla delší. Musel jsem se ke kartám pracněji propracovat, ale soupeřce jsem blokoval stadionem abilitu, zasekl jí tok energií a postupně Calyrexem porážel jednoho pokémona za druhým. Přál jsem si vidět balíček víc, v další hře mimo turnaj, nicméně soupeřka odmítla. Únava byla znát. Tak snad příště.

Calyrex si užíval svoji jízdu.

Kolo 4

Soupeř: Jarda Balíček: Surf and Turf (Kyogre a Groudon)

Výsledek: Výhra

Průbeh: Jarda je můj kamarád z rodného města, se kterým jsem na turnaj přišel. Karty jsme společně hrávali v dobách base setů, fossilů, junglů. Prostě prehistorie. Jarda si narychlo postavil Surf and Turf balíček ve kterém umí pokémoni Kyogre a Groudon rozdávat pěkné šlehy bránícímu pokémonům, ať už jsou na střídačce nebo aktivním místě. Balíček využívá Cryogonala, který rychle nabije zmíněné dva útočníky. Hráč odhodí pět karet ze svého balíčku a za každou odhozenou energii způsobí 80 zranění. Když máte štěstí, dáte ránu za 400. Když smůlu, tak za 0. Jarda měl smůlu. Pokémony měl připravené rychle, ale hned prvním útokem otočil 5 trenérských karet. Manaphy zabrzdila Kyogry a já zahájil postupnou likvidaci Groudonů se svým Intelionem, one shot one kill. V tomto případě jsem Calyrexe šetřil na střídačce. Tři odměny by šli získat rychle. Na konci kola jsem si vysloužil titul lucker zku****ej.

Chudinka Manaphy? Vše dopadlo dobře. Jsem holt lucker zku****ej.

Kolo 5

Soupeř: Jan Balíček: Arceus + Giratina

Výsledek: Prohra

Průběh: V posledním kole jsem se utkal s Honzou, který si přinesl Arceuse a Giratiny. V prvním kole jsem dokázal vyvíjet alespoň malý vzdor, ale na Honzův balíček jsem nestačil a byl jsem poražen. Rozhodně jsem se nechtěl vzdát i přes únavu a viditelnou převahu, kterou Honza měl a chtěl jsem bojovat do poslední chvíle. Bohužel všechny plány, které jsem chtěl uskutečnit, několikrát pokazila Marnie, která mi potřebné karty poslala na spodek balíčku a já si líznul absolutní blbosti. Honza se stal vítězem posledního kola.

Snažil jsem se, ale proti Arceusovi to nestačilo.

Je hotovo. Pro mě tímto turnaj skončil. Umístil jsem se na jedenáctém místě, vysloužil si promo kartičku jako odměnu a šel sledovat finále a další program. Přiznám se, že mi úplně uniklo, kdo nakonec celý turnaj vyhrál. Já si mezitím vyzvedl boostery z tomboly. Neodolal jsem a koupil si plyšového shiny Gyaradose, utratil spoustu peněz za další boostery a kusové karty a taky se pozdravil s Prájou.

Kluci z Toréda nám půjčili balíčky z dob dávno minulých, tak jsme mohli hezky zavzpomínat při několika hrách na staré časy a zamáčknout pár nostalgických slz. K dispozici jsme měli tři balíčky Rain Dance Blastoise + Articuno, Venusaura s Kangaskhanem a balíček ve kterém jsem viděl víc Energy Removalů, než čehokoliv jiného. Je to super zážitek zahrát si s balíčkem v retro formátu. Věděli jste, že dříve ten, kdo vyhrál hod mincí, hrál jako první? Dokonce mohl útočit hned v prvním kole a také hrát tolik trenérských karet, kolik chtěl. V té době neexistovali Supporteři. Pokud by vás zajímalo, jak se hrálo dříve koukněte na video od IGN.

Na závěr tu máme rozbalování zmíněného balíčku z edice Jungle. Tento set vyšel v Evropě 16. června 1999 jako druhá vydaná edice. V tomto setu jste mohli vytáhnou například skvělého Kangaskhana s útokem Comet Punch. Krásného tučného Pikachu nebo třeba Vaporeona. Kartičky, z tohoto boosteru byly nakonec vloženy jako ceny do druhé kola tomboly a já vyhrál Mankeyho. Spoiler: Chtěl jsem toho krásného tučňoučkého Pikachu.

Rozbalování boosteru z edice Jungle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share