Pokémon TCG Scarlet & Violet – rotace formátu se blíží!

Pokémon Company dnes oznámilo dlouho očekávané informace týkající se nadcházející “rotace” formátu pro karetní hru Pokémon TCG. Pokud jste s hrou začali nedávno, a nevíte co to znamená, dovolte krátké vysvětlení. Jedním z formátů oficiálního turnajového hraní je formát standard. Pro ten je typické, že karty určitých edic nejsou při turnajích polovoleny. Tento krok se provádí proto, aby bylo zajištěno co nejlepší možné prostředí pro kompetitivní hraní, dovolilo snazší start novým hráčům a poskytlo možnost přijít do boje s novými strategiemi. Vždy v určitém období z tohoto formátu “odrotuje” určitý počet edic. Jednotlivé karty z edic generace Sword & Shield byly opatřeny symboly tzv. “Regulation Mark” pro snadnější orientaci v tomto systému rotací. V tuho chvíli naleznete na kartách symboly D, E a F. Jak už asi tušíte první rotace se dotkne všech karet se symbolem D. Tolik ve stručnosti k rotacím.

Regulation Mark se nachází v levém spodním rohu před číslem karty. V tomto případě se jedná o Regulation Mark D.

Rotace pro Scarlet & Violet

Nová generace s titulem Scarlet & Violet, která se na pultech obchodů objeví příští rok na konci března odstartuje rotací všech karet z generace Sword & Shield, které obsahují Regulation Mark D. Rotace proběhne 14 dní po vydání první sady Scarlet & Violet, tedy 14. dubna 2023 (v Pokémon Online/Live dojde k rotaci již 30. března 2023 ). Zahrnuty budou karty z následujících edic:

  •  Sword & Shield
  •  Rebel Clash
  •  Darkness Ablaze
  •  Champion’s Path
  •  Vivid Voltage
  •  Shining Fates (Některé karty této edice mají Regulation Mark E)

Výjimku tvoří karty, které se v průběhu roků dočkaly reprintů. Krásným příkladem je karta Professor’s Research. Tato karta ve verzi s profesorkou Juniper má Regulation Mark D a za normálních okolností by nebylo možné tuto kartu nadále hrát. Nicméně karta vyšla znovu v edici Brilliant Star s Regulation Mark F, a protože se jedná o kartu se stejným názvem a identických herním textem, je možné hrát i každou kartu Professor’s Research s Regulation Mark D, tedy verzi s Juniper, Oakem a Magnolií. Mezi další karty patří například Boss’s Orders, Rare Candy nebo Ultra Ball. Toto pravidlo se týká také karet, které Regulation Mark neobsahují – tedy karty z edic Sun & Moon nebo X & Y apod.

Nová kategorie trenérských karet!

Generace karet Scarlet & Violet přinese také změnu v podobě nové kategorie trenérských karet. Karty Pokémon Tool byly doposud považované jako podkategorie Item Cards. Nyní budou Pokémon Tool karty samostatnou kategorií trenérských karet a tato změna se dotkne již vydaných Pokémon Tool ze starších edit (tzv. Errata).

Pokémon Tool bude nově samostatnou trenérskou kartou.

Pokémon Company uvádí dva příklady na starších kartách. Pokud použijete stadion Pokéstop a mezi třemi odhozenými kartami bude Pokémon Tool, hráč si nebude moct tuto kartu ponechat. Naopak útok Paralyzing Bolt Vikavolta V říká, že soupeř nemůže v příštím kole zahrát Item Cards. To znamená, že nově bude možné zahrát Pokémon Tool. Tato změna bude platit již na prerelease turnajích Pokémon TCG Scarlet & Violet.

Jak se vám chystané změny líbí? Jste fanoušci podobných úprav nebo vás takové změny zanechávají chladnými?

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share