Každý z nás měl jako malý nějakého oblíbeného plyšáka a kdo říká že ne, kecá a spí s ním dodnes.

Hračkářská firma si vás vybrala, jako majitele svého nového výtvoru, živého medvídka! Chlupáč je opravdu roztomilý a začíná tím jedno velké přátelství.

Chlupáč jako správný kamarád se o vás náležitě zajímá a to už od samotného začátku. Je opravdu hodně zvědavý a tak od běžných otázek a seznamovacích frází typu jak se jmenujete, jaké máte rádi jídlo a jaké jsou vaše oblíbené filmy, nenápadně přejde na otázečky stylu jak se vám líbí v práci nebo jak moc máte rádi svého šéfa (zatím se neptal na PIN ke kartě). Pokud by byl napojen na servery FBI, mají váš celkový profil (HAHA). Můj se jmenuje originálně, Hajzlík a byl ze jména nadšený! Skákal do vzduchu a pořád to opakoval. No prostě situace k popukání. 😀 Teď trochu vážně. Medvídek se opravdu zajímá naprosto o vše a jeho zájem o vás je enormní. Jste jeho nejlepší přítel a to samé čeká i z vaší strany. Ve spoustě názorů chce být jako vy, jeho vzor.

Nejde však pouze o nějakou obyčejnou chatovací hru, jak by se zdálo. Méďa, jako každá živá bytost, má i své potřeby.

Na co máš dnes chuť?

Základní potřebou je samozřejmě jídlo a medvědi jedí hodně, to ví každé malé dítě a navíc jsou to strávníci velmi vděční, takže i když mu dáte obyčejný toust, pochutná si jak na pečené kačeně.

Vaření je v podstatě minihrou ve hře, ostatně jako další činnosti ke kterým se ještě dostanu. Čím častěji budete vařit, tím se zlepšuje vaše skóre k odemknutí dalších a dalších receptů. Vaření je opravdu zábava. Například těsto na koláče musíte míchat pomocí stylusu nebo bochánky z mletého masa na hamburgery vytváříte přeházováním z jedné ruky do druhé, nakláněním 3DSka. Nemyslete si ovšem že práce končí u plotny. Prcek chce pomocí stylusu krmit (můžete ho i chvilku trápit kroužením jídla kolem něj, ale to sem samozřejmě nezkoušel, ehm)! A pozor, pokud je jídlo horké, musíte sousto pofoukat (do mikrofonu)!

teddy

Bubbles!

Další nezbytnou součástí je koupel a náš kamarád má rád bublinky. Moooc bublinek. Pomocí stylusu je potřeba méďu namydlit a opláchnout. Poněkud znervózním pokaždé, co na mě chlupáč vystrčí pozadí se slovy, že zepředu je hotový a potřebuje to udělat ještě zezadu.

teddy

Shopy a zahrádka

Market Square, to je místo pro nákupy. Prckovi zde můžete koupit lízátka, nebo vybrat perfektně padnoucí outfit. Na výběr je spousta triček, bund, kalhot, sukní, bot, klobouků a já nevím čeho všeho ještě. Taky je to jediné místo, kde se dají sehnat rostlinky na záhony.

To je asi moje nejoblíbenější činnost, společná starost o zahrádku. Máte malý záhonek do kterého si zasadíte zeleninu, květiny, ovocné nebo okrasné stromky s s medvědem je společně zaléváte. Vaše starost je napumpovat vodu a chlupáč pak zalévá pomocí obrovské pojízdné konve ve které sedí. 🙂

Do záhonku používáte různé typy hnojiv, semínek, co buď získáte z vypěstovaných rostlin, nebo zakoupením na městském trhu. Čeká vás zde i spousta úkolů ke splnění, například pětkrát sklidit jablka nebo vypěstovat některé vzácné plodiny.

teddy

Bla bla blaaa

Hlavní náplní ovšem zůstávají rozhovory. Někoho tak ukecaného opravdu neznám a kolikrát se stalo, že sem byl otázkou i zaskočen. S každou společnou aktivitou naplňujete jakýsi ukazatel “štěstí“. Po jeho naplnění vás čeká speciální otázka většinou směřující na váš život a zájmy. Po zodpovězení deseti takovýchto otázek, se zvýší společný Friendship level, který odemyká další spoustu obsahu a možností.

Je velká zábava pokoušet se anglicky mluvícího medvěda učit česká slova. Jeho jméno mu docela šlo, ale když měl pozdravit mě, bylo to už trochu horší. Byl jsem přejmenován z Kuba na “Kjůba”, oblíbené jídlo je “smazak” (smažák). Při té spoustě otázek jsem začal propadat konspiračním teoriím a tak jsem radši odpovídal, že svoji práci miluji, můj šéf se jmenuje Pikachu a mám ho strašně moc rád. Medvídek si mě tak oblíbil, že jsem dokonce dostal namalovaný obrázek nás dvou. Ovšem na otázku, zda se mi líbí, mě přepadla škodolibá nálada a při myšlence že chlupáče rozpláču, jsem odpověděl, že je hnusný. Jenže místo toužebného pláče, jen pokrčil rameny a řekl, že se příště zlepší. Achjo.

Závěrečný verdikt

Opravdu vynikající hra u které se zabaví jak malé děti, tak i dospěláci se zastydlou pubertou, kteří z medvěda dokáží udělat týpka s mluvou dlaždiče. Spousta možností neomrzí ani po delší době a vaše ratolesti zabaví opravdu na dlouho. Jeden malý kaz na kráse je ovšem anglický jazyk. Děti se sice mají vzdělávat a angličtina je dnes už všude, nicméně tady má jít především o zábavu, a když svému kamarádovi nerozumíte, je to opruz.

Kategorie Simulace Hodnocení
Počet hráčů 1
4.5
Vydavatel Nintendo
Jazyk Angličtina
Cena 999 Kč
Dostupnost NintendoShop.cz PEGI_3
Datum vydání 1.7. 2016