Než začnu, chtěl bych se vám předem omluvit za kvalitu některých fotek. Nefotím často a mám obyčejný androidový mobil. K tomu jsem nevěděl, kam dřív skočit, takže prosím, buďte shovívaví k jejich kvalitě.

Dne 9. 3. 2016 jsem v New Yorku navštívil obchod Nintendo World. Mé očekávání bylo obrovské! Čekal jsem zboží, které se špatně shání i na ebay. Čekal jsem sbírku všech amiibo, které si člověk může koupit. Čekal jsem čepici Ashe Ketchuma a snad každou hru na Nintendo 3DS a Wii U, která kdy byla vydaná. Takže jsem byl pochopitelně mírně zklamán, protože mé představy byly dětinské. Vzácné zboží je vzácné zboží, takže pokud ho neseženete na internetu, ani Nintendo World vám nepomůže.

Ale i přes prvotní mírné zklamání jsem si návštěvu velice užil. Nintendo World je jako muzeum. K nahlédnutí tam jsou všechny generace Nintendo konzolí ,(ano, i nechvalně známý Virtual Boy), v mnohých případech i ve speciálních edicích. Tyto konzole pochopitelně nejsou na prodej, ale jsou náramným potěšením pro oko. Dále zde najdete konzole s hrami, které si můžete zahrát podobně jako na různých akcích nebo v Holešovické Alze. Návštěvníci si také mohou prohlédnout prvotní nákresy z Maria. Dále můžete vidět plnou kolekci amiibo, (jak už jsem ale řekl, není na prodej), velké Mariovské sochy, dokonce i překrásnou repliku Master Swordu.

Kdybych měl přebytečné dolary (třeba několik tisíc :D), rozhodně bych si zde koupil svou vlastní kopii Hyrule Historia, spoustu mikin a Halloweenského Pikachu, který mě nejvíce překvapil. (Hergot, koho napadl tento geniální nápad?! Pikachu…jako dýně…a k tomu přihozen Pumkaboo. Nemám slov. Nádhera!) Také si zde můžete koupit japonské pokémoní karty.

Z nintendo worldu jsem si odnesl tři amiibo (jedny z mála, co na prodej byla) a obal na Nintendo 3DS XL s motivem Linka zvedajícího část Triforce z první Zeldy. K tomu jsem dostal překrásnou tašku, kterou si také nechám na památku.

Nintendo World bych po své zkušenosti popsal jako kombinací unikátního, částečně interaktivního, muzea a obchodu.