Bye-Bye BoxBoy! – Sbohem, kostičko!

Sérii her BOXBOY jsem si za ty poslední roky hodně oblíbil. Jasně, můžete namítat, že se moc nezměnily nebo tak, ale to opravdu hlavní, co mě na této sérii zajímá, jsou logické hádanky a těch je tu požehnaně. Nevím, jak to HAL dělá, ale vždycky mi s vydáním jakékoliv jejich hry dokáží vykouzlit úsměv na tváři. Ať už jde o sérii Kirbyho nebo právě zmiňovanou kostičku jménem Qbby, nezklamali mě zatím ani jednou. Zklamaný jsem až teď, ne kvůli hře samotné, ale kvůli tomu, že jde o její poslední díl a už se s ní v budoucnosti zřejmě nesetkám. Pojďme se tedy důstojně rozloučit s mou milovanou kostičkovanou sérií.

Poslední, třetí hra ze série, začíná přesně tam, kde skončil druhý díl. Qbby a jeho kamarádi jsou zachráněni a v obrovské vesmírné lodi cestují napříč galaxií. Nevědomky co přijde, hra vám postupně ztemní obrazovku a představí planety, které jsou zahalené záhadnou temnotou. Tato temnota vysává z planet duši a vaším úkolem je jí zastavit. Upřímně, když jsem hrál první díl, nikdy by mě nenapadlo, že z tak průhledného příběhu by se dala vykouzlit série o třech dílech. Ale stejně jako u Kirbyho nám HAL zkrátka dokázal, že to jde, stačí jen špetku nápadu a to správné kouzlo.

Pokud jste minulé díly nehráli, nemusíte se ničeho bát, popravdě ty znalosti ani nepotřebujete. Jediné, co potřebujete vědět je, že ústřední kostička Qbby má schopnost vytvářet nové kostky, které můžete přesouvat a manipulovat s nimi tak, abyste vyřešili hádanky dané úrovně a sebrali pokud možno všechny koruny. Kostky se tak mohou chovat jako plošinky, na které můžete stoupnout a nemusíte se tak bát pádu nebo vás dokonce ochrání před elektřinou. Design jednotlivých úrovní je velmi povedený, ale nemohl jsem si pomoct, že mi občas přišly až moc monotónní. Tady však vstupují do hry Qbabies, což jsou Qbbyho děti, které musíte zachránit. Každá z prvních planetek skýtá jedno a po záchraně vás obdaří unikátními schopnostmi.

První BoxBoy byl představením série, ve druhém díle jste mohli vytvářet naráz dvě sady kostek a v tomto díle obdržíte několik schopností, které vám řešení hádanek velmi usnadní. Mluvíme tu o teleportech, raketových kostkách nebo o výbušných kostkách. Celkem na vás čeká 22 světů a více než 190 různých logických úrovní. Je pravdou, že první světy projedete extrémně rychle, protože vás seznamují s fungováním celé hry, ale vaše mozkové závity potrápí finální úrovně nebo extrémní bonusové úrovně, které se odemknou po dokončení hry. A pokud si nebudete vědět rady, můžete si za StreetPass (Play Coins) mince zakoupit nápovědy. Platí, že jedna mince je jedna nápověda.

Za zdárné vyřešení levelů obdržíte herní měnu, za kterou v obchodě pořídíte kostýmy pro Qbbyho. Můžete ho tak proměnit v kočku, Zora nebo s přiložením kompatibilních amiibo figurek dokonce v samotného Kirbyho. Tedy kostičkového Kirbyho. Dále si pak můžete pořídit hudbu a speciální výzvy, které potrápí váš mozek. Co se mi vždy na BoxBoyovi líbilo, bylo pozadí hry, myslím teď to okolí mimo hru. V Japonsku je totiž ze hry naprostý fenomén a v herním obchodě si díky tomu můžete pořídit komiksy. Komiksové obrázky, které inscenují Qbbyho strasti a radosti napříč cestou i ve vesmíru jsou opravdu kouzelné a rozhodně doporučuji je všechny zakoupit a pobavit se. Jsou vtipné a prostě úsměvné.

Závěrečný verdikt

Bye-Bye BoxBoy! je nádherným překvapením a skvělou hrou pro ukončení Qbbyho cesty. Levely ve hře obsažené jsou chytře zpracované a nápadité, i přes to, že se od předchozích dílů moc neliší. Hra mě zabavila zhruba na osm hodin, kdy se mi podařilo projít všechny hlavní úrovně, takže pokud jste milovníky puzzle plošinovek, rozhodně neváhejte a kupujte!

Kategorie Logické, Akční Hodnocení recenze
Počet hráčů 1
4/5
Vývojář HAL Laboratory
Vydavatel Nintendo
Jazyk Angličtina
Cena 125 Kč
Dostupnost Nintendo eShop Věkové hodnocení PEGI
Datum vydání Vydáno, 23. března 2017
3
Webové stránky Oficiální webové stránky
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share