Chase: Cold Case Investigations ~Distant Memories~

Jedná se o detektivní adventuru s filmově podaným vyprávěním příběhu a celkovou hratelností. Hra začíná znuděným detektivem (Shounosuke Nanase) a jeho asistentkou (Koto Amekura), patřící k Oddělení nevyřešených případů tokijské policie, která se jej snaží přimět k alespoň nějaké práci. V tom zazvoní telefon s oznámením, že známý odmítá volajícímu vrátit peníze, ale jelikož je toto pod detektivovu úroveň, řekne asistence ať to nechá plavat. Jenže o chvíli později telefon zazvoní znovu, tentokrát v něm anonym oznamuje, že výbuch v nemocnici v Ryokudou před pěti lety, při které zemřela jedna osoba, nebyla nehoda, ale vražda…

Zpočátku vám hra může přijít nudná, mě osobně se tento pocit držel asi až do poslední čtvrt hodinky hraní, kde došlo v podstatě k rozuzlení zápletky a začalo to být trochu zajímavé. Jako hráči se moc nenadřete, většinu času strávíte mačkáním A, abyste přešli na další obrazovky s textem, občas se po vás bude chtít vybrat otázku na svědka nebo ji doplnit, případně něco vyhledat na obrázcích z místa činu pomocí dotykového displeje. Pokud byste si přeci jen nepamatovali informace z nějakého předešlého dialogu, funkce Log vám ho zpřístupní a můžete si tyto věci připomenout.

chase1

 

Po grafické stránce je hra klasická „črtačka“, scény jsou statické a většinu času se mezi několika cykluje. Občas je náznak dynamičnosti, kdy je proveden „řez“ s hrdiny, podobně jako to můžeme znát z anime.

chase2

Celková herní doba se pohybuje od hodiny a čtvrt po dvě hodiny, záleží na tom, jak moc spěcháte nebo naopak studujete detaily. Vzhledem k relativně otevřenému konci a ceně hry by bylo zajímavé, kdybychom se dočkali pokračování. Sám jsem zvědavý, s jakým příběhem by vývojáři přišli.

Závěrečný verdikt

Odpočinková hra pro chvíle, kdy jste na vážkách mezi hrou a filmem – v klidu sledujete děj, ale sem tam je od vás vyžadován nějaký zásah. Vzhledem k ceně si ale myslím, že je to slabší průměr, který u mě drží nad vodou právě již několikrát zmiňovaný příběh.

Kategorie Adventura Hodnocení
Počet hráčů 1
2/5
Vývojář Aksys Games
Vydavatel Aksys Games
Jazyk Angličtina
Cena 162 Kč
Dostupnost Nintendo eShop PEGI_12
Datum vydání Vydáno
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share