Detective Pikachu – Sherlock Holmes ve světě Pokémonů

Pikachu jako ústřední postava celé hry? Koho by to překvapilo, dá se považovat za nepsaného maskota celé série. Pikachu – bystrý detektiv jako Sherlock Holmes? To už by čekal málokdo. Přesně to udělali tvůrci v této hře. Pojďme se tedy společně podívat, jak se jim to povedlo.

„Nejlepší detektiv“

Svým způsobem pikachu není úplně hlavní postava – jste jím vy, přesněji Tim – kluk před vysokou, jehož otec byl na stopě určitému případu a za záhadných okolností zmizel. Vám to nedává spát a vydáte se tedy do města Ryme City, kde otec působil, abyste přišli záhadě na kloub. Hned chvíli po příjezdu se střetnete se zmiňovaným pikachu, který se považuje za „nejlepšího detektiva“ a zjistíte, že byl původně partner vašeho otce, byl přítomen při incidentu a má ztrátu paměti. Společně se tedy rozhodnete, že přijdete na kloub jak záhadnému zmizení tak i podivnému chování většiny volně žijících pokémonů ve městě a přírodě…

Hej, Time!

Prostředí hry je rozmanité – pominu-li samotné město, podíváte se i do továren či přístaviště. Podstatou celé hry je sbírání důkazů, výslechů a různých dalších poznatků k právě vyšetřovanému případu (přičemž některé zdánlivě nemusí souviset s hlavní zápletkou). Důkazy sbíráte buď jako samotné předměty, nebo použijete část výpovědi od lidí nebo pokémonů. Ano, čtete správně, vyslýcháte i pokémony – tuto část má na starosti pikachu, se kterým jediným si jako jediný člověk rozumíte normální řečí; pro ostatní lidi je to obyčejný pikachu, což je další záhada táhnoucí se hrou. Dále máte seznam případů, resp. podúkolů ke každému případu. Pikachu vám na úvod vždy řekne plánovaný postup a hlavní otázku, na kterou hledáte aktuálně odpověď. V průběhu vyšetřování se vám sem tam připomene blikající ikonkou, skákající postavou, voláním „Hey, Tim, Tim!“ a probere s vámi aktuální situaci a co dál. Hra je ve smyslu svobody jeden velký koridor s předem stanovenými podmínkami postupu – vyslechnout úplně každého ohledně úplně všeho, prohledat úplně vše úplně všude a konečně vyřešit záhadu. Několikrát se mi stalo, že jsem už věděl, kdo je pachatel nebo co se stane, ale z důvodu nedostatečného průzkumu jsem musel zbytečně hledat, koho jsem se nezeptal na ten zbořený most nebo něco jiného.

„Detektiv musí být vždy ve střehu!“

Na pikachu můžete ťuknout i když vám zrovna nic nechce, v takovém případě se spustí animace, kterak se nemotorný, kafe milující pikachu snaží udělat quick attack. Nebo se na vás vytasí s jedním z jeho detektivních tipů – občas se vyskytne reference na Sherlocka, někdy zase na Hercula Poirota. V případě nadpisu si nejsem úplně jistý, jestli je to shoda náhod nebo tvůrcům přirostla k srdci Adéla a Nick Carter. V podstatě celou hrou se táhne linka specifického humoru, který pikachu s hlasem starého rockera má a je to více než dobře.

Přej si něco, padají snímky

Rád bych o technickém provedení hry řekl, že je perfektní, ale bohužel to nejde. Hrál jsem na starším modelu 3DS, na novějším nejspíše popisované chyby vlivem hardwaru nebudou. Grafické modely a textury jsou klasické, na jaké jsme zvyklí. Co mi ale hodně vadilo, byla místy přílišná nevyhlazenost hran a opravdu citelné, až nepříjemné, propady snímkové frekvence. Tak hrozné, jak se z nadpisu může zdát, naštěstí nebyly, ale pominout se nedají. Většinou se vyskytovaly v očekávaných situacích, kde bylo příliš stínů nebo světelných přechodů, když se postavou rychle hnulo a podobné situace. Jak jsem zmínil, recenzoval jsem na starém modelu, takže pokud máte New 3DS, nemusíte si ničeho výše uvedeného všimnout.

Závěrečný verdikt

Jednoduchá nenáročná adventura na dvě až tři odpoledne. Pro mladší hráče zvládající angličtinu na potřebné úrovni nebo se slovníkem se může jednat o zajímavou hru protahující mozkové závity. Na starším 3DS místy pokulhávající snímková frekvence se dá zkousnout, ale po čase objevující se repetitivnost a snadná předvídatelnost děje už moc ne. Komu hru doporučit? Mladším hráčům určitě, pro ně se může jednat o zajímavou hříčku. Dále těm, kdo chtějí vypnout po náročném dni nebo chtějí vyzkoušet novinku ze světa pokémonů. Přes zmíněné výtky je třeba brát v potaz, že hra nejspíše není určená zkušeným „zpařencům“ a dále, že se jedná o první počin tohoto typu z daného prostředí. Tuto úlohu si myslím hra zvládla skvěle.

Kategorie Adventura Hodnocení recenze
Počet hráčů 1
4/5
Vývojář Creatures Inc.
Vydavatel Nintendo
Jazyk Angličtina
Cena 999 Kč
Dostupnost Nintendo eShop, NintendoShop.cz Věkové hodnocení PEGI
Datum vydání Vydáno, 23. března 2018
3
Webové stránky Oficiální webové stránky
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
VÍCE

Severed

Je příjemné, když hra zaujme grafickým zpracováním, je příjemné, když hra zaujme po zvukové stránce a samozřejmě je…
Total
0
Share