Disney Art Academy – Picassem snadno a rychle

sadNejen pokémony je člověk živ. Ano, jedná se nejen o narážku na probíhající Pokémon Go! mánii, ale i na další úspěšný Art Academy titul pro 3DS, Pokémon Art Academy. Nyní Nintendo přichází s novým titulem, díky kterému si budete moci nakreslit Petra Pana či Nema ať jste kdekoliv a kdokoliv – i ten největší antiumělec, kterým jsem byla před absolvováním „kurzu“ já.

Cesta k vašemu vnitřnímu Picassovi ale není vůbec lehká! Abyste si osvojili všechny schopnosti, musíte projít dvaceti kurzy a namalovat přes 80 Disney postaviček. Ze začátku se jedná v podstatě jen o omalovánky, kdy vybarvujete dané předlohy, postupem času se však začnete osamostatňovat a na vašich dílech se začne projevovat váš specifický rukopis. Lekce jsou zaměřené například na výrazy, akční pózy či techniku 2D kreslení.

K dispozici máte štětce, pastelky, fixy a další užitečné nástroje, novinkou pro celou Art Academy sérii je pak magický štětec, který vašim výtvorům dodá extra šmrnc pomocí třpytek, srdíček, bublin, hvězdiček a dalších ornamentů. Často jsem se však setkala s problémem, že již předvolený štětec byl příliš silný či tenký a pro větší pohodlnost a přesnost jsem si štětce musela přenastavovat. Užitečnou složkou jsou vrstvy, které se využívají při kreslení obrysů. Pokud pak nákres vybarvujete, nemusíte se bát přetažení do již nakreslených linií a následného gumování.

pooPokud se za své dílo nestydíte, naopak se jím chcete pochlubit, můžete tak učinit pomocí Miiverse nebo sdílením na sociální sítě díky Nintendo 3DS Image Share. Hotová veledíla lze také ukládat na SD kartu, kterou máte uvnitř svého 3DS. Vytisknout si je a nechat zarámovat by tedy neměl být žádný problém!

Rozmanitost postav je opravdu veliká a svého oblíbence si ve hře najde určitě každý. Nechybí Chip s Daylem, Uršula i Krab Sebastian z Malé mořské víly, Raubíř Ralf, Stitch či Smutek z filmu V hlavě.

Koho nebaví kreslit krok po kroku podle návodu, pro toho je zde free paint mód, ve kterém můžete popustit uzdu své kreativitě. Předlohy do free paint módu získáváte plněním lekcí z módu hlavního, na rozdíl od něj zde máte ale k dispozici všechny štětce najednou a nemusíte čekat na jejich postupné odemčení.

Závěrečný verdikt

Disney Art Academy je dalším skvělým titulem pro umělce srdcem i duší, ale zároveň i naprosté amatéry, kteří se o technice kreslení chtějí něco naučit. Podobně jako Pokémon Art Academy, učí základy pomocí kreslení známých postaviček, což jí činí atraktivní pro širší publikum. Hra ovšem není zrovna vhodná na cesty, je třeba si na ní vyšetřit čas a 3DS mít položené na pevném podkladě, jinak vám bude stylus skákat z místa na místo, a ani tak nemáte vždy zaručenou přesnost tahu. Hra mi v tomto ohledu přijde vhodnější na Nintendo 3DS XL.

Disney Art Academy z vás neudělá profesionálního malíře, ale úsměv, který vám vyčaruje po dokončení těžké lekce, rozhodně stojí za to!

Kategorie Zábavně naučná Hodnocení
Počet hráčů 1
4/5
Vývojář Headstrong Games
Vydavatel Nintendo
Jazyk Angličtina
Cena 899 Kč
Dostupnost Nintendo eShop, NintendoShop.cz PEGI_3
Datum vydání 15.7.2016
2 comments
  1. Já mám Pokémon Art Academy a to se mi líbilo víc už jen kvůli tomu, že jsou tam Pokémoni. 😀 Jen ten magický štětec tam nebyl no… :/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share