Gunman Clive 2 – pistolník se vrací

Pistolník Clive se vrátil! Po roční pauze se opět vydává na cestu za spravedlností, ve kterém mu dají proradní desperáti pořádně zabrat. Zápletka prvního dílu byla jednoduchá a jasná od úplného začátku, dcera starosty města, krásná slečna Johnsonová je unesena a Vy se vydáváte na cestu za její záchranou. Protože slečna Johnsonová není ani princezna Zelda ani princezna Peach, únos se tentokrát konat nebude. V novém díle se objevíte ve svém (téměř) zničeném městě na který útočí přerostlý, kráčející tank. Kdo tento ocelový stroj zkázy řídí se dozvíte až na samotném konci hry. Nicméně padouchovy úmysly zůstanou skryté. Je to prostě padouch. Hráče, kteří mají s Gunmanem zkušenosti, bojový robot nepřekvapí, nováčky asi ano. Stejně tak to bude i v dalších level, ve kterých Clive procestuje celou zeměkouli. Dostane se do Jižní Ameriky, Švédska, Ruska ale i středověkého Japonska nebo pravěku. Zkrátka divoký západ se oproti prvními dílu (s výjimkou kosmických levelů) nekoná. Tvůrce Bertil Hörberg popustil uzdu své fantazie a připravil 24 skvěle nedesignovaných levelů, které vám dají i při normální obtížnosti pěkně zabrat. Druhý díl se také dočkal několika 3th person levelů, ve kterým budete zápasit s větrem na hřbetě divokého oře, zasednete za kormidlo létajícího stroje, za který by se nestyděl ani Leonardo da Vinci, a jen tak mimochodem se proletíte na pterodaktylovi. V levelech je cítit inspirace z Nintendo klasik jako je Super Mario a Donkey Kong, ale nabízí také velmi zajímavé prvky např. průběžné změny gravitace. Rovněž ve hře naleznete originální a velmi silné záporáky. Můj nejoblíbenější byl “Pan Gentleman” a dá vám pěkně zabrat. O závěrečným souboji ani nemluvím. Pokud by vám jedno dohraní nestačilo, můžete vyzkoušet hrát se slečnou Johnsonovou a nově také s indiánským náčelníkem, který je pro opravdové mistry plošinovek a masochisty, obzvlášť v kombinaci s hard modem. Třešničkou na dortu je duck mód, ve kterém můžete hru projít s kachnou…
První díl vyšel na pc, android, ios zařízeni, ale hlavně pro Nintendo 3DS, kde je přidanou hodnotou 3D obraz. Druhý díl vyšel pouze pro 3DS a je to dobře, je to platforma, která hře sluší nejvíce.

Závěrečný verdikt

Co říct závěrem? Skvěle nedesignované, originální levely, chytlavá hudba a cena necelých 80 korun si jasně říká o koupi. Připravte kolty a vzhůru do akce!
Pro milovníky skákaček kteří znají Maria a Donkey Konga nazpaměť je koupě Gunman Clive 2 naprostou povinnosti.

Kategorie Akční, střílečka Hodnocení
Počet hráčů 1
5/5
Vývojář

Hörberg Productions

Vydavatel

Hörberg Productions

Jazyk Angličtina
Cena 79 Kč
Dostupnost Nintendo eShop PEGI_12
Datum vydání Vydáno
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share