Kirby Battle Royale – tak trochu jiný Kirby

Když se řekne Kirby, pravděpodobně se vám všem vybaví růžová koule, která skáče, mlátí a nasává. Jenže v Kirby Battle Royale je všechno jinak – zapomeňte na klasické příběhy mezi dobrem a zlem a hlavně na klasickou plošinovku.

Dortíčku, jdu si pro tebe!

Hra vás vrhne do dění malým (a hlavně krátkým, na rozdíl od Story of Seasons: Trio of Towns) tutoriálem, který vám zároveň lehce nastíní, o co vlastně půjde. Král Dedede má veliký, několikapatrový, krásný a slaďoučký dort a v rámci království o něj pořádá soutěž. Kdokoliv se může zúčastnit a vítěz bere vše. Takže samozřejmě se hned vrhnete do boje, jenže hned po příchodu do haly, kde si později vybíráte zápasy, zjistíte, že to nebude tak lehké – všude je to samý Kirby, jen jinak barevný!

Ligy? Jsme snad v Pokémonech?

Na úvod zjistíte, že je soutěž rozdělená do několika lig, začínáte v lize začátečníků a končíte v šampionátu. Pro postup do další ligy musíte nasbírat potřebný počet bodů, které získáváte vyhráváním zápasů, pouze vyhráváním, za druhé místo nic nedostanetea musíte zápas opakovat. Každá liga se tedy skládá z určitého počtu zápasů, které se s vaším postupem odemykají. V nižších ligách nastává situace, že si můžete vybírat, jaký zápas půjdete, ale časem už to běžné není, mnohdy se to nestává už vůbec. V úplně první lize se mi i stalo, že pro další postup jsem nemusel překonat všechny zápasy, nicméně hra vám nabízí možnost „vyčistit“ všechny, ovšem jestli z toho plyne bonus se mi zjistit nepodařilo. Nehrajete vždy sami, někdy vám bude pomáhat Bandana Waddle Dee, to pokud budete mít zápas v týmech.

Je libo jablíčko nebo raději hokej? A ninja? A boxer?

V každé lize se mimo konkrétního počtu zápasů setkáte také s různými typy zápasů, celkem je jich ve hře 10,  každý je nějak originální a ke každému je vhodná jiná schopnost (copy ability) – těch je zde 13. Například se mi v módu, kdy sbíráte mince a utíkáte od ducha, osvědčilo být za bombermana – ducha máte daleko, ale mince z protivníků a pokladnic bombíte o sto šest. Tato abilita je například naprosto nevhodná pro disciplínu „Apple scramble“, kde sbíráte jablka, házíte je do propadliště, které se otevírá pákou zvlášť, a vyhrává ten, kdo jich nasbíral nejvíce. Zde musím pochválit umělou inteligenci vašeho kolegy – pokud třeba nesete 5 jablek a on jen jedno, zahodí jej a jde vám raději otevřít páku. Takže není hra jen o hloupém mlácení, je třeba vybírat, jakou schopnost si zvolíte, nemůžete se všude vrhat jenom s mečem nebo boxerskými rukavicemi. Další zajímavý mód je „Attack riders“. V něm jde o to, že sbíráte mince, ale zároveň se sem tam objeví motorka, které pokud se zmocníte a vydržíte v ní do konce hry, máte jasně vyhráno – trochu škoda takové nevyváženosti. Poslední mód, co bych rád zmínil je „Battle arena“. Jedná se o klasickou, nervy drásající řežbu všech proti všem, pokud nejste v týmovém módu. Zde je naopak úplně jedno, co si vyberete za zbraň, hlavní je, zůstat poslední naživu. A proč nervy drásající? Jednoduše – musíte zařídit, aby všichni protivníci byli K.O. ve stejný okamžik. V netýmovém multiplayeru se můžete třeba spiknout proti někomu a pak stejně vy nebo někdo vám vrazí kudlu do zad (nebo vám hodí na hlavu bombu).

Závěrečný verdikt

Kirby Battle Royale je klasická, jednoduchá řežba. Typická párty hra, i díky download play, s klasickým syndromem „rozpadajících se přátelství“ – to jen v případech, kdy vás váš kamarád modrý Kirby jako ninja nasekal na kousíčky nebo druhý, oranžový kamarád vás rozjezdil na placku motorkou. Po stránce multiplayeru snad není co vytkout, snad jen malou populaci na serverech, kvůli které trvá vyhledávání někdy až příliš dlouho, ale s tím samotní vývojáři asi nic moc nenadělají. Singleplayer je na tom bohužel o něco hůře, i přes různorodé bitevní režimy nebo ability se nedá vyhnout stereotypu, který je asi největší slabinou. Druhou slabinou je, že samotný příběh nedá průměrnému hráči zabrat víc jak několik hodin. Tedy sečteno a podtrženo – singleplayer maximálně na zabití nudy; na párty, pokud vás už nebaví Mario Kart, je to jasná volba!

Kategorie Akční, RPG Hodnocení recenze
Počet hráčů 1 – 4
3.5/5
Vývojář HAL Laboratory, Inc.
Vydavatel Nintendo
Jazyk Angličtina
Cena 999 Kč
Dostupnost Nintendo eShop, NintendoShop.cz Hodnocení PEGI
7
Datum vydání Vydáno, 3. listopadu 2017
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share