Mario Kart 7 – Šílené závody posedmé

mk7Nad Houbovým Královstvím je zase hluk, jede se další závod na Rainbow Road. Všichni závodníci se ze začátku drží na cestě, ale v krátké době mnoho jezdců padá z důvodu špatného řízení, nebo kvůli krunýřům, banánům a bombám, které se válí po celé dráze. Vpředu jede Mario a těsně za ním Bowser, který na vedoucí motokáru opakovaně (a neúspěšně) útočí zelenými krunýři. Mario má před cílovou čarou slušný náskok, ale ve zlomku sekundy nad ním zakrouží modrý krunýř a vzápětí přichází obří exploze, Mario… končí poslední. Má velkou zlost a chuť skopnout motokáru dolů z hvězdného nebe, tohle se stalo už potřetí. Takto krutý je snad jen Mario Kart…

Série Mario Kart není žádný videoherní nováček, vždyť je tu s námi už skoro 20 let. A s každým dalším dílem jeho popularita stoupá. Sedmý díl těchto arkádových závodů se pravidelně dostává do žebříčku nejlepších her na Nintendo 3DS.  Proto není divu, že je Mario Kart 7 (od teď jen MK7) jednou z nejprodávanějších her na své konzoli.

Po spuštění hry na vás vykoukne logo s nádherným obrázkem závodníka a vy si můžete vybrat, jestli budete hrát sami, nebo jestli se k vám někdo přidá. My zatím zůstaneme u singleplayeru. Teď si můžeme vybrat mód, máme tu čtyři – Grand Prix, Time Trial, Baloon Battle a Coin Battle. V Grand Prix si vyberete jeden z osmi šampionátů a jedete čtyři dráhy a samozřejmě míříte na první příčku. V Time Trial ověříte své schopnosti v závodu, ve kterém jde o jedno – získat nejlepší čas. U Ballon a Coin Battle se utkáte v aréně a musíte získat nejvíc balónů (v Ballon Battle), nebo posbírat co nejvíc mincí (v Coin Battle). Mód máme zvolený a teď vzhůru do garáže!

Já vím, chcete už závodit, ale ještě to nepůjde. Nejdřív si vybereme za koho a s čím budeme závodit. Z postav tu máme staré známé z Houbového mk7_2Království, ale také úplné nováčky. Tady jsem narazil na menší kaz. Ne všechny nové postavy úplně sedí do nového Mario Kart, některé jsou jen trochu podivné (Wiggler), jiné jsou naprosto nesmyslné a zbytečné (Metal Mario, Honey Queen). Tuto chybu odnesly staré postavy, které se měly v sedmičce objevit (Bowser Jr., Waluigi,…), ale nahradily je tyto hrůzy. Když si vybereme postavu, je čas na výběr autíčka. MK7 má ale unikátní funkci stavění vozidel, své auto si tedy složíme z rámu, kol a plachty, která funguje k létání. Až si poskládáme hnusný a nepoužitelný hybrid, můžeme konečně závodit!!!

Pokud jste nikdy nehráli Mario Kart, krátce vám vysvětlím, o co tu jde. Jezdíte na různých tratích z Mario světa a snažíte se dojet první. Aby to nebylo tak primitivní, využíváte různých předmětů, jako jsou například houby, banány a želví krunýře. Jakýkoliv předmět můžete využít, ale musíte si být jisti, že někdo nepoužívá jiný předmět na vás. Nemyslete si, jedna trefa krunýřem vás může připravit o zlatý pohár. Sedmý díl Mario Kart přidává k jízdě po silnici i části potopené pod vodu, nebo speciální modré rampy, díky nimž budete plachtit po modré obloze.

Hratelnost je stejná, jako u kteréhokoliv jiného Mario Kart. Pro začátečníky: A/Y je plyn, B je brzda, L je na používání předmětů a R pro drift nebo triky na rampě. Ovládání je jednoduché a rychle si na něj zvyknete. MK7 má 32 okruhů zařazených do osmi šampionátů. Jedna polovina šampionátů obsahuje nové dráhy, druhá zase remaky tratí ze starších Mario Kartů. Všechny dráhy jsou pestrobarevné (až na některé dráhy že SNES a N64) a zábavné. Na druhou stranu Battle Mode má 6 arén, opět rozdělené na “staré” a “nové”. Ani arény v Battle modu nezklamou, jen si myslím, že by jich mohlo být víc.

mk7_3Možná je zábava vyhrávat poháry v singleplayeru, ale ta pravá sranda začíná s přáteli a lidmi ze světa. Multiplayer je pravděpodobně nejsilnější stránkou MK7. V lokálním multiplayeru vytvoříte místnost, do které se můžou připojit nejen lidi, kteří MK7 vlastní, ale zahrát si může každý 3DSkař, stačí se připojit přes Download Play. Hráči s Download Play připojením jsou omezení pouze na Shy Guye ve standardní kárce, ale nikdy jsem neslyšel, že by si na to někdo stěžoval. Když hrajete lokálně, můžete si vybrat ze všech singleplayerových módů  s výjimkou Time Trial. Místo něj je tu mód VS Race s vlastními pravidly a nastavením. Tento mód mi hodně chybí v singleplayeru, protože je nejlepší ze všech. V online multiplayeru potom hrajete s náhodnými lidmi, nebo se můžete připojit ke svým kamarádům. Na výběr jsou také úplně nové komunity, tedy místnosti s vlastním bodováním a pravidly.

Třešničkou na dortu je Mario Kart Chanel. Zde si upravíte to, co uvidí ostatní, když se s vámi potkají přes Streetpass (Oblíbené vozidlo, oblíbené dráhy,…). Je tu také Streetpassové úložiště, kde si můžete zazávodit s lidmi, které na své výpravě kolem světa potkáte. 🙂

Snad jediné chyby, na které jsem při hraní narazil, je horší roster postav a absence VS Race v singleplayeru. Jinak hra nemá chybu. Mario Kart 7 tedy doporučuju všem fanouškům závodních her, ale také všem, kteří hledají dobrou hru na Nintendo 3DS. Pokud vás tedy tato hra oslovuje, doporučuji počkat, hra by se mohla brzy objevit v seznamu 3DS her Nintendo Select. Nechcete-li však čekat, podívejte se na stránku Nintendoshop.cz, kde je teď Mario Kart 7 za akční cenu 799 Kč.

Závěrečný verdikt

Mario Kart 7 je beze sporu výborná hra a užijí si ji hráči všech věkových kategorií. Jako vždy se pod nevinnou grafikou skrývá brutální masakr plný výbuchů, pádů a následně i sprostých slov. Mario Kart 7 je také jednou z nejlepších multiplayerových her na 3DS, pokud tedy máte s kým hrát, je koupě MK7 naprosto nutná. Nintendo tu opět ukazuje, jak má Mario Kart vypadat. 

Kategorie Závodní Hodnocení
Počet hráčů 1-8
5/5
Vývojář Nintendo EAD Group No. 1, Retro Studios
Vydavatel Nintendo
Jazyk Angličtina, Španělština, Francouzština, Nemčina, Italština, Holandština, Portugalština, Ruština
Cena 799 Kč
Dostupnost Nintendo eShop, NintendoShop.cz PEGI_3
Datum vydání Vydáno
1 comment
  1. Rozhodně, kdo tuhle hru nemá, propásl jeden z nejlepších kousků pro 3DS. Single a hlavně multiplayer nabízejí zábavu na tolik hodin, že daleko převyšují cenu samotné hry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share