Megaman Legacy Collection

Proč Mega Man? Jistě, hromada hráčů si dnes řekne „je to strašný.“ Ano, to tedy je. V dobách, kdy se na Mega Manovi pracovalo, se museli vývojáři Capcomu snažit, aby vznikl titul s určitou obtížností a obsahem, který byl však omezený pamětí a výkonem konzole. V roce 1987 tedy vyšel Mega Man na NES a z naprosto neznámé postavy se brzo stal hit, který má do dnes již přes 18 pokračování.

m3

V dnešní době nezajímavá skákačka s mizernou grafikou, ALE obrovskou hratelností. Mega Man prostě chyby neodpouští a obtížnost je nastavena na tak vysokou úroveň, že na první spuštění nebudete schopni projít ani prvních pár obrazovek.

V novince Mega Man Legacy Collection jde ale vedle šesti dílů Mega Mana o další možnost hraní v podobě výzev. Ty jsou sekvencemi z her a musíte je splnit do určitého časového limitu.V Capcomu nešetřili začínající hráče a ve speciálních výzvách, které otevřete pomocí amiibo Megamana, ani hráčeprofi.

m4

Do Mega Man Legacy Collection dále v Capcomu nacpali veliké množství bonusů v podobě artworků a skutečných scanů jak obalů, tak i samotných her a dokonce i hudební přehrávač, díky kterému si můžete vychutnat nadčasovou 8bitovou hudbu, která Vás provází celou hrou a věřte, že si jí zamilujete.

U všech verzí Mega Mana jde o jednu jedinou věc a to zachránit svět od nadvlády zlých robotů, popřípadě odvrátit její hrozbu. Na začátku je třeba porazit jednoho z robotů a od něj získat zbraň. Samozřejmě, cesta k němu není jednoduchá a vylámete si při ní zuby snad na každém kroku. Avšak po zdolání všech základních robotů se Vám v inventáři objeví dostatek zbraní pro další postup,ve kterém samozřejmě přituhne.

m2

V dnešní době je hra s takovou obtížností pomalu zázrakem. Dnes se bohužel vše strašně zjednodušuje a HC hráči trpí. Patřite-li k nim, nebo si to alespoň myslíte, je Mega Man Legacy Collection povinností  pro vstup do Hard Core Clubu hráčů, kde za zdoláním každého bosse budete odměněni neskutečným návalem adrenalinu.

m1

A pamatujte, čtyři z pěti hráčů Mega Man Legacy Collection doporučují ke konzoli šňůrku!!!

PS: Ten pátej doporučuje šňůrky dvě!!!

15 comments
 1. Hm tak to abych si tu šnůrku asi zase vrátil. 😀 Mám rád obtížné hry, ale když m chytne nerv, to je potom sranda.
  Mega Mana jsem nikdy nehrál Takže se dost těším. Hru už mám stáhnutou. Za pár dní se podělím kolik věcí kolem sebe jsem rozmlátil. 😀

 2. Taky jsem to nikdy nehrál a čekal jsem že tam bude několik her které si projdu od začátku ale nějak jsem se v tom menu ztratil a nebo nevím jak na to. Vždycky si musím vybrat jaký level chci hrát. Přitom bych chtěl hrát celou hru od začátku a tom asi nejde

  1. Po dokonceni levelu po zabiti robota a tvoji smrti se objevi kod,kterej te posune na stejnou uroven ale pouze od megaman III,predchozi verze muzes po zabiti robota ulozit pomocí SAVE. Nelze ukladat kdekoliv,jako u verzi pro virtual conzoli

   1. Já právě čekal že to bude pár klasických megaman her pohromadě. Tohle zpracování se mi vůbec nelíbí. Vědět to, nekupuju

     1. Jo je to šest Mega Man her, které můžeš hrát. Výběr je na tobě. 🙂

 3. Dobře, pokud ohodnotím bonusy, tak naprostý luxus. Všechny ty produktové fotografie, artworky, popisy postav atd. jsou naprostá pecka!

 4. Na těchle hrách je super jejich nelinearita: Můžete si zvolit libovolného robota a zkusit, jestli porazíte level i bosse, pokud ne, můžete zvolit jinou cestu a vrátit se, až budete mít lepší vybavení (zejména zbraň, která je vhodná proti tomu kterému bosovi). Existuje lehká cesta
  Začátečníkům nedoporučuji začínat Megamanem I nebo II, protože ty jsou brutálně těžké. Osobně mi hratelností nejvíc sedí trojka, protože tam je skluz, ale ještě tam není nabíjení Mega Busteru.

  1. Já zkusil včera právě Mega Mana 1 a je to přesně jak píšeš. Nedostal jsem se ani do půlky levelu. 😀
   Nicméně ta hra je super exkurzí do minulosti jak samotnou kolekcí her tak přidanými bonusy. 🙂

   Dneska se pokusím projít alespoň půlkou. 😀

 5. Ještě jedna rada pro začátečníky, i když je to už trochu podvod: V databázi máte mimojiné i mistry roboty s jejich uvedenou slabinou. Nemusíte tedy na snadnou cestu složitě přicházet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share