Pocket Card Jockey – šíleně funkční kombinace

Karetní videohry obvykle obsahují tolik sexappealu jako dlažební kostka. Ovšem to, co nám naservírovali chlapci z Game Freak, je úplně jiné kafe.

pocket_card

Spojení koňských dostihů a karetní hry Solitér muselo někoho napadnout po hodně divokém marihuanovém dýchánku, jinak totiž nedokážu pochopit, že by někdo se zdravým rozumem spojil tyto dvě NAPROSTO odlišné záležitosti do sebe. Jenomže…! Světe div se, ono to funguje!

Příběh začíná idylkou. Zemřete. Ano je to tak. Jako nezkušený klučík toužíte stát se žokejem a vaše přání se splní. Trenér se smiluje a půjčí vám jednu starou herku. Jenže, jak už to tak bývá, žádný učený z nebe nespadl – ale z koně ano. První jízda se zkrátka nepovede a natáhnete bačkory. Každý správný hodný chlapec se dostane do nebe a ve vašem případě je tomu zrovna tak. Setkáte se se Svatým Petrem a jelikož nejste moc bystří, hned vám nedojde, kde že to vlastně jste a co se to stalo. Po krátkém rozhovoru ovšem pochopíte, že s dostihy je asi konec a jediné, na co se můžete těšit, je skákání z mráčku na mráček, takže spustíte pláč. Na Svatého Petra tato psychologická hra zřejmě zafunguje a pošle vás zpátky na Zem i s kouzelným dopingem – Solitérem. A tím to všechno začne!

Dostanete svého prvního pořádného koníka a můžete se předvést, jak rychlí v Solitéru jste.

Karetní hra vás bude provázet celým dostihem, a to už od startu, kde podle výsledku v Solitéru odstartujete buď dobře, blbě nebo úplně blbě.  Při startu budete muset odkrýt co nejrychleji alespoň jedno z písmen ze slova START!, přičemž každé obsahuje obsahuje jiný počet boostu. Už v této fázi se dá celý dostih pokazit.

WVW69jQiR7YsCkVXO-WVW69jQiSCUS0PAHU_

Nejedná se tak úplně o stejný Solitér, který znáte z Windows při flákání se v práci. Hra z něj jen vychází a jde vlastně o odkrývání karet v posloupnosti, jak jdou za sebou. Během jednoho dostihu budete hrát partičku solitéru několikrát a v každé fázi se dá hra úplně podělat.

WVW69jQiTCQ1uq6qs1 WVW69jQiTLU5o8wpl7

Nebudu vás zatěžovat podrobnostmi o mechanismech hry, také proto, že je lepší si přijít na určité věci sám pokusy a omyly.

V Pocket Card Jockey můžete i trénovat a nakupovat různá vylepšení, která uplatníte v dostihu. Bohužel vylepšení platí pouze pro jeden závod a není to zrovna levná záležitost.

WVW69jQiQeglQKdd81 WVW69jQiQlUY3OTQ7V

Tato holčina podle cen za které nabízí matroš zřejmě dělá pro Babiše.

Žádný koník nezůstane ve formě napořád a tak po určité době, až zestárne, odejde na farmu kde si spokojeně žije dál. Nemusíte se bát že přijdete o svého vytrénovaného svěřence. Pokud se totiž na farmě sejdou dva vaši koníčci, kluk s holkou, můžou mít hříbátko které podědí jejich vlastnosti. Buď ty dobré, nebo i ty špatné. Takže se může klidně narodit neosedlatelná bestie.

Váňovi zdar!

Závěrečný verdikt

Pocket Card Jockey je naprosto skvělé, šílené a bláznivé spojení karet a koňských dostihů v jeden funkční celek pořádné porce zábavy, která vydrží na hodně, hooodně dlouho.

Kategorie Strategie Hodnocení
Počet hráčů 1
4.5/5
Vydavatel GAME FREAK inc.
Jazyk Angličtina
Cena 175 Kč
Dostupnost Nintendo eShop PEGI_3
Datum vydání Vydáno
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share